Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

medyanın (b)ilim anlayışı

kumathros

Öne çıkan mesajlar

laf eden adam da sosyoloji mezunu (sosyoloji bölümüne laf etmiyorum sosyoloji bölümünden mezun olup da yaptığı şeye laf ediyorum). adam tezini mezini bilim ve felsefe, bilim ve din gibi gibi şeyler üzerine yaptı diye kendini fizik uzmanı sanmış birden.

malesef fizikçilerin genel durumudur bu. yani çalıştığın şeyler baya karmaşık olduğu için birden başka bir insanın karşısına geçip de bunu basit, akıcı ve inandırıcı bir şekilde anlatmak çok zor (bunu yapabilenler iyi hoca oluyor zaten). O yüzden bu tartışmalarda direk olarak dezavantajdasın. Diğer adamsa paso bu işin popüler bilim ve felsefe kısmını okumuşu ağzı laf yapar tabi bu konuda. Amaç adamları dövüştürmek olunca gömlekli olan kazanıyor tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

YA Bİ DE
Bİ DE
GERİZEKALI
EVİNDE İNTERNETE ZAR ZOR GİREN FAKİRLER
AĞZI KOKAN MÜHENDİSLİK ÖĞRENCİLERİ
İKİ TANE HAWKING KİTABI OKUMUŞ EV KADINLARI
WIKIYE QUANTUM THEORY YAZIP OKUYAN SABANCI BURSSUZLAR

GELİP "ÇOKLU EVRENLER Mİ?LOL ADAM KOSKOCA FİZİKÇİ BİLMİYOR" DİYE YORUM YAZSALAR YA
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
AAAAAAAAAAAAAAAAAAA
AAAAAAAAAAAA
Sosyal ağlarda paylaş

Tyrannus said:

şu videoda kimin ne oldugu tiplerden o kadar belli ki

en çok da spikerin belli. başta sorduğu sorulardan zaten belli konu hakkında en ufak bir fikre sahip olmadığı amaç milleti deney hakkıdna aydınlatmak değil ki amaç kavga çıkarmak. İsminde tanrı parçacığını duyan herkes deneyin tanrıyla ilgili olduğunu sanıyor ya cehalet top çekmiş durumda. Halbuki ilk ismi "goddamn particle" ordan türedi bu da, CERNin de biraz suçu var aslında medya ilgisi çekmeye çalıştıkları için çok ses çıkarmadılar buna. Sonra da Türkiye gibi doğu batı arasında kalmış bir ülkede beyinleri mavi ekran ilahiyat profesörlerinin ağzına sakız olurlar tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...