Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

7 aralik

mulgear6

Öne çıkan mesajlar

bir de finans kuruluşlarına terör saldırıları az olan şey değil ki. bir sürü örneği var 9/11den önce de sonrada. sigortalar zaten rastlanma olasılığı makul olan şeylere karşı yaptırılır. gökdeleni uzaylılara karşı değil teröre, depreme, yangına vs karşı sigortalattırırsın. ayrıca illa terör diyor da olması gerekmez daha genel laflar içeriyor olabilir, dış kaynaklı veya doğal afet sebebiyle meydana gelecek yangın, hasar, yıkılma vs vs diye. tabi sigorta işlerini pek bilmem o yüzden bir fikir olarak söyledim sadece.

yine de dünyada diğer finans kuruluşları, bankalar, banka merkezleri vs binalarını terör saldırılarına karşı sigortalatıyor mu sigortalatmıyor mu bunu araştırmadan "ADAM BİNASINI TÖRÖRÖ KARŞI SİGORTALATMIŞ" demek baya başarız, kötü deneyciler gibisiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

HotLine said:

Evet aynen o yuzden sana mantikli geliyor ama bana ikiz kulelerin saldiriya maruz kalmadan 2 ay once sigortalatilmasi mantikli gelmiyor. Ozellikle terror kapsamli bi sigorta. Madem sigortasizdi neden saldiriya o kadar yakin bi tarih icin beklediler ki?

belki yenilenmiştir.

bide, 10 sene önce sigortalanmış olsaydı, 10 senedir planlıyolar mı dicektik :p
lol 2 sigorta parasına mı bakıcak koca ülke ya
Sosyal ağlarda paylaş

HotLine said:

Evet aynen o yuzden sana mantikli geliyor ama bana ikiz kulelerin saldiriya maruz kalmadan 2 ay once sigortalatilmasi mantikli gelmiyor. Ozellikle terror kapsamli bi sigorta. Madem sigortasizdi neden saldiriya o kadar yakin bi tarih icin beklediler ki?

senin ortaya sunduğun fikir olabilecek tonla şeyden sadece birisi. belki ortada sadece istihbarat servisinden gelen bir bilgi vardı ve adamın kulağına gitti o da korkup sigortalattı. ha sonra saldırı nasıl gerçekleşti istihbarat servisi önceden haberi olmasına rağmenden nede önlemedi/önleyemedi onlar da ayrı sorular.

ama dediğim gibi uzaylılıcılar gibisiniz. ortada garip bir durum olunca direk sizin fikrinizi en yatkın olan cevabı ortaya atıyorsunuz, diğer olasılıklar göz ardı edip.
Sosyal ağlarda paylaş

adam leaselediğinde sigortalamış işte bu kadar zormu anlamak

In January 2001, Silverstein, via Silverstein Properties and Westfield America, made a $3.2 billion bid for the lease to the World Trade Center. Silverstein was outbid by $50 million by Vornado Realty, with Boston Properties and Brookfield Properties also competing for the lease. However, Vornado withdrew and Silverstein's bid for the lease to the World Trade Center was accepted on July 24, 2001.[14] This was the first time in the building's 31-year history that the complex had changed management.
Sosyal ağlarda paylaş

Lorrotar said:

3-5 milyon dolar nakit kar edicem diye 3 bin vatandaşını öldürdü amerika.he bide ortadoğuya dalıp petrol almak için.

afganistandaki 3 trilyon dolarlık maden rezervleri, uyuşturucu karteli, silah tüccarları, dev inşaat şirketleri yönetti her türlü.
Sosyal ağlarda paylaş

HotLine said:

Bak mesela ben araştırdım şunu buldum

said:
Authority decided to privatize the World Trade Center, leasing the buildings to a private company to manage, and awarded the lease to Silverstein Properties in July 2001.

bahsettiğin adamın kendisi zaten 2001 haziranda gelmiş hatta bu kurumun ilk özelleştirilme tarihiymiş o. gelen adam da ya sigortasını yenilemiş ya da değiştirmiş olabilir. çok makul
Sosyal ağlarda paylaş

Human, oh human what have you done?
Trying to control your own with a loaded gun.
Bullets that control and bullets of greed
Controlling others whilst you mount your steed
Groups of men come fourth with shields
Megaphone screeches "laydown and yield"
We stand up straight and form a line
This is our moment to stand up and shine
Little did we know they shot on sight
In the coming months you may get a fright
Empathy for the ones who are affected by this
Surely there was a way it was a hit and miss
I cannot alter the past, present or future
The Darkness awaits first stop the computer.
Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca terör saldırılarına karşı sigortada zaten var olan bir konseptmiş

http://en.wikipedia.org/wiki/Terrorism_insurance

(ülkeden ülkeye değişiyor ama uygulamaları)

Yani world trade center içni yaratılmış bir konsept değil. Üstüne zaten adamların 2001 haziranında o kuleleri özelleştirme ile devraldığı bilgisini birleştirirsen ortada pek garip bir şey kalmıyor.

"Şüpheciyiz biz bize söylenen şeylere inanmıyoruz" gibi tavırlarınız var ama size verilen bilgilerden yeterince şüphe etmiyorsunuz bence. Bir yerden sigorta edildiği bilgisini alınca onun arka planında yatan şeyleri araştırmadan hemen yorum yapmaya veya o konu hakkında yapılan yorumları kabul etmeye gidiyorsunuz. Nasıl şüohecilik bu?
Sosyal ağlarda paylaş

HotLine said:

Tam olarak 2 ay mı? Bi de 62 63 gn olblrmi krds?
Bnc 62 63 gn onc. Sn ne dsnyrsn?
Ha bi de untmdn, renew yenilemek dmk. Trkcye syg.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...