Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sağlık Bakanı Lütfen İstifa

mani

Öne çıkan mesajlar

bu röportaj ve bu diyalog milletvekillerimizin çoğu için yaklaşık bir model oluşturuyor. Tabi hükümet olan partilerde artıyor keza sen vasıfsız (politika ve ülke yönetme açısından) bir adamı partine alıyorsun o milletvekili olmanın meyvalarını topluyor tek bir şartla, adam ne derse onu yapcan sorun çıkarmıycan sürekli onun arkasında durup ne derse destekliycen.
Sosyal ağlarda paylaş

balonun söylediği olay gerçekleşmiş olabilir
türkiyede hoop koç sen ameliyata girme diyebileceğiniz kadar cerrah yok. ama genellikle öğretim üyeleri yasayı delmek istemedikleri için çoğu istifa etmek zorunda bırakıldı.

Suark said:

özel olayının kaldırılmasına yönelik yapılmış bi yasa bu,
...

bu çok yanlış bir ifade. aksine bu sistem özeli destekliyor bunu belirtmek isterim. sadece hükümet, sıra arkadaşlarının / ortak oldukları özel hastanelerde çalışan dr'ları "tezgahtar"lara çevirmek istiyor. bunun yönetmeliğiyle boğmak istemem sizi ama gitgide mantar gibi her yerde açılmaya başlayan özel sigortalar ve özel hastaneler sağlık sisteminin tamamen özelleşeceğinin habercisi. özelleşme kulağa cazip gelse de insan sağlığında KAR-ZARAR ilişkisi olamaz. yani: sağlık sistemi kötüleşecek. amerika halkının her fırsatta eleştirdiği sisteme 4 elle sarılıyoruz (aferin bize).
edit: son paragrafta kafanızı şişirdiysem affola ama sağlığınız için önemli
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim millet kapalı etrafa. Cahil bir de. Yani aykırı bir görüş bulundu mu hemen ona yapışırlar, partizancılık yaparlar. Bu sadece siyasette de yok, sporda da var biz de. Şike olayları çıkar, Beşiktaş-Trabzonspor da iddianamede olur, adamlar çıkar bunu Fenerbahçe böyleye çevirir. Bu ispatlanırsa takımının kazanacağı maçlar da iptal olucak ama onun farkında olmaz mesela. Bu hiç değişmez bizde. Bizim algı anlayışımız belli, tek taraflı ve düz. Bundan kaynaklanıyor zaten bütün sorun.
Sosyal ağlarda paylaş

dikkatini çekerim TTB'nin açıklaması doğru.. kanun hükmünde kararname gereğince bu ameliyata veya sizin yakınlarınızın ameliyatlarına giren cerrahlar suç işlemiş bulunmaktadır.
ama işte türkiye burası... kılıfına uydurma ülkesi

ayrıca bir noktaya daha parmak basmak istiyorum, meclisi yani halkı yok sayarak çıkarttıkları kararnameyi kendileri delmek zorunda kaldılar. büyük lokma ye ama büyük laf etme diye boşuna dememişler.

edit:
şimdi asıl soru aramızda hukuktan anlayan varsa, yarın öbürgün başka bi cerrah aynı işi yaptığında yakalanırsa başbakanın ameliyatı emsal teşkil eder mi?
Sosyal ağlarda paylaş

mardox said:

özel sigortalar ve özel hastaneler sağlık sisteminin tamamen özelleşeceğinin habercisi. özelleşme kulağa cazip gelse de insan sağlığında KAR-ZARAR ilişkisi olamaz. yani: sağlık sistemi kötüleşecek. amerika halkının her fırsatta eleştirdiği sisteme 4 elle sarılıyoruz (aferin bize).

Böylece düşünen bir insan ancak cahil olabilir, bilgisiz liberal fanboyluktur bu. Amerikada yaşayan arkadaşları varsa sorsunlar, hatta liberal veya kapitalist sempatizanı olan arkadaşları varsa onlara sorunlar daha iyi, eminim ki onlar bile Amerikanın sağlık sisteminin ne kadar kötü olduğunu söyleyecektir. Biz de sadece liberalleşmekle kalmıyoruz dendiği gibi Amerikada sisteme benzer bir sisteme doğru gidiyoruz. ne kadar hızlı gidiyoruz ne kadar yakınlaşırız açıkçası o kadar detaylı düşünmedim bu konular üzerinde o yüzden kesin yorum yapmak istemiyorum ama bir çok seviyede oluyor bu, gerek hastane ameliyat vs seviyesinde olsun gerek ilaç tedarik etme konusunda olsun. ha tersine olan iyi gelişmeler de olmuyor değil ama bunlar birini dengeler mi? bence dengelemez terazinin amerikan stili olan kısmı ağır basacak gibi duruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

bir akrabamın bayağı ağır bir operasyon geçirmesi gerekiyordu
gayet net devletten doktor geldi özele, yaptı ameliyatı ve gitti like a boss

1 hafta olmadı olay yaşanalı

devletten özele ameliyat yapabilir.

devlet hastanesinde veya üniversite hastanesinde çalışan doktorlar yarım gün çalışıyorlarsa eğer devlet hastanesinde hasta bakamıyorlar şuan çıkarılan KHK yüzünden. yapıyorsa suç.

Yani bir profesör üniversitede pratik eğitim vermeye devam edebiliyor ama eğitim için bile olsa ameliyathaneye girip ameliyata katılamıyor devlet veya üniversite hastanelerinde eğer yarım gün çalışıyorsa. Yani kendi muayenehanesi varsa veya başka özel hastanede çalışıyorsa.

bu çıkarılan yasa anayasa mahkemesinden döndü. Adamlar sen misin döndüren dedi KHK çıkardı. biliyorsunuz değil mi KHK'nın ne olduğunu ? çıtır çerez gibi KHK'lar çıkıyor hükümetimizden. Meclis nasıl olsa fasa fiso.
Sosyal ağlarda paylaş

@ardeth deli gibi yardırarak gidiyoruz :) yabancı doktorlar getirdiler, peki açıklamanın devamı neydi? yabancı doktorlar doğuda veya ihtiyaç olan yerlerde çalışıp dr açığını mı kapatacak? hayır, yabancı dr'lar SADECE ÖZEL hastanelerde çalışacak. Türkçesi özelde ucuza çalışacak dr bulalım ki özellerin karı artsın, daha çok özel hastane açılsın. yarın öbürgün KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ gelecek, bakalım sağlık bakanı nasıl popülist bi yaklaşımla gözünü boyayacak yine halkın?
Sanayi ve Ticaret Odasının atadığı bir kişinin ildeki hastanelerin yönetiminde olması gerçekten ilgi çekici. Yani sağlıkta primer amaç halkın sağlık düzeyini korumaktan çıkıp kar amacı güden bir sektor haline gelmekte.
Bu yeni KHB yasasıyla beraber, sağlık hizmetinin finansmanına devlet katkısı kaldırılacak, yerine özel sigorta şirketlerinden alınacak ücretlerle hastalardan alınacak kişisel ödemeler olacaktır. KHB yasası ile hastanelere önce özerlik verilecek sonra da özele devredilecektir.
bu konu hakkında merak edenler TTB'nin hazırladığı yazıyı okuyabilir.
http://www.ttb.org.tr/kutuphane/kamu_hastane.pdf

edit: bu arada yabancı dr sevdalıları, dr'ların gelecekleri ülkelere bakın:
"Özellikle İran, Irak ve krizdeki Yunanistan’dan Türkçe bilen doktorların ağırlıklı olarak başvuruda bulunduğu kaydedildi. Azerbaycan, Kırgızistan ve Özbekistan’da düşük ücretlerle çalışan doktorlar, yabancı doktorlar için aranan “Türkçe bilme şartı nedeniyle bir adım öne geçti."
Sosyal ağlarda paylaş

bizim muhalefetin ilgisini çekmesi için başbakanın villa veya uçak alıp onun içinde ameliyat olması gerekirdi :)

throine aksine geleceklerse keşke devlete gelseler. birinicisi istihdama devlet-özel olarak ayrı ayrı bakmazsın ki total olarak bakarsın ve totalde zaten her türlü düşürüyorlar. ikinicisi de yabancılar devlette çalışsalardı en azından doğudaki dr açığını kapatır bi yaraya merhem olurlardı. istemezcülük değil, sizi avutuyorlar onu anlatmaya çalışıyoruz. hoş halkımın yeni sevdası yabancı dr'ların çoğu türkiyedekinden daha iyi bir eğitim aldığı muallak olan ülkelerden gelicek, bakalım türkiyeye kabul edilirken dr'lukta yeterlilikleri herhangi bir sınava tabii tutulacak mı merak ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...