Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Torrentleech account alımı

Anubisath

Öne çıkan mesajlar

Anubisath said:

ne alaka yüzsüzlük? türkiyedeki 20 kb upload hızıyla ratio ayakta tutmak pek mümkün olmuyor.. ayrıca torrent bu yani,zaten korsan olan bişeyde tutup da ahlak araman komik değil mi?

Yazdigin seyin neresinden tutsam elimde kaliyor.

Daha once de gayet tartisildigi uzere gayet guzel bir community'yi pic ediyorsunuz. Bu tip yerlerin kapali gruplar olmasinin yegane sebepleri arasindasiniz. Sen ve turevlerin yuzunden aradigimi gayet bulurken, rahat rahat indirirken, yarin oburgun sikinti yasamak istemiyorum en basitinden. Ben buna uygun davraniyorum, benimle ayni ortami paylasanlardan da bunu bekliyorum.

Hani TL'de yeniyim, kisitlamalar yuzunden upload yapamiyorum desen "eh hakli" diyecegim de degilsin.

Turkiye'de internet tarifelerinin cogu 1Mbit upload'a sahip ve kotadan dusulmuyor yapilan uploadlar. Bilgisayarini yeterince acik birakirsan 20kb bile isini goruyor. Ha diyelimki olmadi, bir turlu tutmadi hesap, ayda 10dolar/euro verip alirsin bir seedbox, bindigin dali kesmezsin.

Korsan olayinda ise icim gayet rahat zira takdir ettigim hemen herseyin ederini odeyip ustume duseni yapiyorum.

Hani sen de bu kadarini yap, ondan sonra gel ahlak falan diye ahkam kes.
Sosyal ağlarda paylaş

Todesengel said:

di said:

Yok artik ya yuh. Kendi yuzsuzlugunuz yetmiyor bir de yol yordam ogretiyorsunuz millete.

az önce 4gb film indirdim 30dk sürmedi ve şu an 1 kb ile seedliyorum.

edit: programı öğretmesini isteyende bendim bu arada

edit2: 16mb upload 3,5gb download yapmışım. Bu imkanla ratio tutturmak imkansız yani.

Bir onceki mesajda yazdiklarimi senin de okumani rica ediyorum. Diger yandan biraz da fikir ve zikir meselesi sanirim zira baska yollar da var.

Ben ilk girdigimde 3 ay icin premium alip gayet ratio kasmistim mesela. Sonrasinda 6-8 ay kadar upload bile yapmam gerekmedi.

Ratio konusunda yardim isteyen suruyle adama yardim ettim. Mesela torrent'leri benim hesabimdan indirip kendi hesaplari ile upload ettiler.

Hic bir sey bulamayanlar da oturdu ugrasti farkli sitelerden ayni seyleri indirip download yapmadan seed etmeye basladilar. Yine yaptilar.

Sonuc olarak baska yollar var. Ha dersenki "hayir ben illa boyle yapicam" olur. Yap. Ama bi zahmet kendi aranizda ozel mesaj ile halledin. Bir yerden sonra tum Turkye olarak ban yemek istemiyorum ben duzenli olarak kullandigim bir yerden.
Sosyal ağlarda paylaş

lan ben zamundada bile ratio kasmaya çabalıyorum bir ara 0.7 ye falan çıkmıştım şimdi 0.4 lere düştüm ve kendimi kötü hissediyorum. adamlar o kadar imkan sunuyorlar biz piç ediyoruz.

o2 soluyoruz, odun ile şömine keyfi yapıyoruz ama ağaç dikmeye gelince ı ıh.

yani tamam upload zor hede hödö de di biraz daha haklı.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya fake yapmayın diyenler mantıksız konuşuyorsunuz arkadaşlar.
TLde upload yapmak Türkiye Adsli ile zaten çok zorken bi de üstüne TL kullanıcıları çok seçerek dikkatli download yapıyorlar, yani yeni çıkmış diziyi-filmi-oyunu bile senden doğrudüzgün çeken olmayınca nasıl upload yapacan, nasıl ratio tutturacan ki??

Yani fake mecburi bişi nerdeyse TLde, bunun ahlaki yönünü tartışmaya da gerek yok, torrent zaten illegal iş ve fake ile bile zor tutturuluyor ratio
Sosyal ağlarda paylaş

Yazdigim sebepler arasinda ahlakla ilgili tek bir madde yok. Dikkatli okursan gorebilirsin sebebini.

Ustelik gayet cozum de sundum, diger secenekleri de anlattim. Zira her sekilde bindigin dali kesmektir fake upload yapmak.

Farkedilme olayinda da adamlarin goz yumdugunu dusunuyorum. Su anda sikinti yaratmayacak duzeydedir muhtemelen seslerini cikarmiyorlardir. Hani sorun oldugu gun gayet genis IP bloklarinin engellenmesi soz konusu olacak. Turkiye olarak ban yedigimiz farkli senaryolar oldu, hatirlarsiniz. Ben bunu pic etmenizi istemiyorum sahsen.

Bu arada adam akilli kullanip yetisemedigi yerde boyle carelere basvuran kisilerdenseniz bosuna ustunuze aliniyorsunuz, bosuna afise ediyorsunuz kendinizi. Diger yandan "Turkiye'de upload mi olur yeaaa" kafasindaysaniz lafim sizedir.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Anubisath said:

ne alaka yüzsüzlük? türkiyedeki 20 kb upload hızıyla ratio ayakta tutmak pek mümkün olmuyor.. ayrıca torrent bu yani,zaten korsan olan bişeyde tutup da ahlak araman komik değil mi?

Yazdigin seyin neresinden tutsam elimde kaliyor.

Daha once de gayet tartisildigi uzere gayet guzel bir community'yi pic ediyorsunuz. Bu tip yerlerin kapali gruplar olmasinin yegane sebepleri arasindasiniz. Sen ve turevlerin yuzunden aradigimi gayet bulurken, rahat rahat indirirken, yarin oburgun sikinti yasamak istemiyorum en basitinden. Ben buna uygun davraniyorum, benimle ayni ortami paylasanlardan da bunu bekliyorum.

Hani TL'de yeniyim, kisitlamalar yuzunden upload yapamiyorum desen "eh hakli" diyecegim de degilsin.

Turkiye'de internet tarifelerinin cogu 1Mbit upload'a sahip ve kotadan dusulmuyor yapilan uploadlar. Bilgisayarini yeterince acik birakirsan 20kb bile isini goruyor. Ha diyelimki olmadi, bir turlu tutmadi hesap, ayda 10dolar/euro verip alirsin bir seedbox, bindigin dali kesmezsin.

Korsan olayinda ise icim gayet rahat zira takdir ettigim hemen herseyin ederini odeyip ustume duseni yapiyorum.

Hani sen de bu kadarini yap, ondan sonra gel ahlak falan diye ahkam kes.

yaratmaya çalıştığın tartışma zaten başlı başına gereksiz ve anlamsız bi genellemeye dayalıyken,bunu yaratırken kullandığın uslup ta gereksiz ve anlamsız atarlarla dolu.efendi gibi gelip şöyle haklısın böyle haksızsın desen eyvallah ama nasıl bi kullanıcı oldugumu bile bilmeden böyle çıkışta bulunman,bazı noktalarda hakkın olsa bile benim gözümde haksız düşmene sebep oldu.

TL'e doğru düzgün upload yapılabilse o zaman zaten programla filan uğraşmanın lüzumu olmazdı,keyifle ederdim upload. oldu olacak pc'im ve utorrent programım sürekli de açık zaten,zamunda'dan demonoid'den indirdiklerimi seedliyorum 1mbit hızla. ancak TL'te benim download miktarımı karşılayabilecek bi upload hızı alamıyorum,denedim daha evvel kaç defa,bana uymadı. 20 kb dedim ön sayfalarda ama o bile çok nadir,genelde 1 ile 5 kb arasında oynuyor. zamundada olsun demonoidde olsun dediğim gibi 1mbit upload hızı alabiliyorum,haliyle yapıyorum da uploadumu,fake kullandığım tek site torrentleech. eğri oturup doğru konuşmak gerekirse,parayla destekleyecek kadar da sorumluluk hissetmiyorum açıkçası TL'e karşı.

Üzerime düşeni ben zaten istediğim şeyler bizim ülkemizde mevcutsa,gerekli yerlerden parasını ödeyip alarak,hatta bulamadığım şeyleri kimi zaman yurtdışından temin ederek yaptığımı düşünüyorum,korsan bi community'yi parayla desteklemek en son yapacağım şey.

Abuk subuk yollara başvurmadan upload yapabilmeme izin veren sitelerde gerekeni fazlasıyla yapıyorum belirttiğim gibi, TL kanımca sırf VIP satabilmek için buna izin vermiyorsa,önüme limitler konuluyorsa benim yapabileceğim bişey yok,çok ta umrumda değil zaten ban yemek filan,yıllardır müdavimi olduğum ve düzenlice seedlediğim siteler kenarda garantimdir.
Sosyal ağlarda paylaş

Simdi bu yazinin ustune bir once fake upload ile ilgili yazini alintilayacaktim, aradaki tutarsizligi sen de gorecektin ama Disappear editlemis.

Boyle bir kullaniciysan dediklerimi idrak edebilmen gerekiyor abi. Ama "HAYDI FAKE UPLOAD'A ABANALIM" tarzi mesajin ve milleti buna tesvik etmen tam aksi bir izlenim olusturuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır,teşvik amaçlı değil bana özel mesaj geldi bikaç kişiden nasıl kullanıyosun anlatabilir misin topicte filan diye,onun üzerine yazdım. zaten TL içindi,yoksa upload yapılabilen sitelerde herkes yapıyodur UL'unu kanımca. ama TLde,hele ki yeni alınmış bi accountla ben şahsen gerekli olduğunu düşünüyorum VIP filan satın almadıkları sürece,çünkü resmen imkansız bi ratio tutturmak. o yüzden bi sakıncası olmayacağını düşünerek buraya yazmıştım..

neyse,kapatalım gitsin ya
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 6 ay sonra ...
Abov. Hazirda mi bekletiyodun mudur ? Drama yazdin iki dakkada.

2mbit'ken upload hizin 512K idi, simdi 1Mbit. Cok bir sey farketmeyecek. Soz konusu TL olunca cok bir sey farketmeyecek. Seedbox falan bak davetiye bulursan. 1 ay odeyip abanirsin ondan sonra 1 sene kullanirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bazı konularda zamunda bile yetersiz kalmaya başladı ondan yeni arayışlar içindeyim istediğim filmleri bazen zamundada bile bulamıyorum. 4 kişi seed yapardı tl de 2 saate inerdi film. zamundada 12389712893123 seed var 8 sene diyor leech olmamasına ragmen. abuk subuk işler. 0.8 ratio istiyodu hatırladıgım kadarıyla tl onuda tuttururum artık ya.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
di said:

Abov. Hazirda mi bekletiyodun mudur ? Drama yazdin iki dakkada.

2mbit'ken upload hizin 512K idi, simdi 1Mbit. Cok bir sey farketmeyecek. Soz konusu TL olunca cok bir sey farketmeyecek. Seedbox falan bak davetiye bulursan. 1 ay odeyip abanirsin ondan sonra 1 sene kullanirsin.

abi fake upload denen bise var ya. para falan vermeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...