Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tottenham forması

Wispy

Öne çıkan mesajlar

3 değil 40 tane ps3 oyunu söylesen ayrı ayrı yine gelir eline merak etme.
gift olması önemli değil.
zaten giftmiş değilmiş bakmıyorlar gümrükte.
başıma geldiğinden biliyorum yüzlerce ürün getirttiğimden baya haşır neşir olmuştum gümrükle.işleyişin nasıl oldugunu biliyorum.
gümrükten gelen malları açıp bakıyorlar tek tek.üşenmezlerse %80-90 ına bakıyorlar.
üstünde paketten büyük GIFT yazsa bile umurlarında olmuyor.içindeki bu "şu kadar para en az yau" diyip çağırıyorlar gümrüğe.ee diyorsun bu hediye. EHEHE diye gülüyorlar sadece.umurlarında olmuyor.
biz biliyoruz o hikayeyi diyorlar.gerçekten hediye olsa bile vergi çalgı uğraşıyorsun.
belli bir sınır var, o da şu an 75 euro olması lazım ama 100 euroluk birşeyin de sana gelme ihtimali yüksek.tane sınırıda var ama tabi adam gibi bir işlem kayıt sistemi olmadigi için, kim kime dum duma.küçük bir şehirde isen isminde akılda kalıcı ise, peş peşe siparişlerde olm bu ALİ VELİ çok şey getiriyor yau diyip seni gümrüğe de çağırabiliyorlar, napıyon sen diye.
Sosyal ağlarda paylaş

bazen 2 lira 5 kuruş vergi gibi bişey makbuzu gelir.
ulan benim kargo gümrüğe takılmış demeyin.o gümrüğe takılma değil sadece kontrol gideri gibi bişey.paketi açtık baktık gümrükte yer kaplıyor 2 lira ver diyorlar.eve getirmeyip gidip alıyorsun falan.
zaten gümrüğe takılırsa bişey vergisi neyse ödeyeyim alayım gibi bi şehir efsanesi daha var. o da öyle kolay değil.
yani ben 200dolarlık bişi söyliyim 50 dolarda gümrüğe veririm alırım olayı yok.ithalat belgesi lazım diyorlar öncelikle bakanlıktan izin mizin istiyorlar.yani imkansıza yakın şeyler normal bir insan için.alttan girip üstten çıkacaksın, önce kibar olacaksın gümrük memuruna, sonra çirkefleşeceksin sonra tekrar yumuşayacaksın falan belki hallolur o tarz sorunlarda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...