Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Guinea Pig a.k.a Gine Domuzu

Killer

Öne çıkan mesajlar

35 dolara aldim ben amerikada.

kisirlastirilmamislarsa kisirlastir yoksa demokratik ozerklik talep ederler 1 yila.

C vitamini almalari gerekiyor surekli, ya yeminde olsun, ya da suya karistir sandoz vs gibi, ama suyu iciyor mu kontrol et gebermesin hayvan susuzluktan begenmeyip.

eline aldiginda falan tuylerine bak kontrol et hayvani bi sorun gorursen veterinere gotur yara fln varsa, cunku hastaliklarini son dakkaya kadar belli etmeyip sonra cotark diye oluyolar, suru hayvani oldugndan dislanmamak icin boyle yapiyorlarmis.

koku olayi beddinge bagli, ben kagit bazli kullanirken cok kokuyordu, simdi granuler biseye gectim 0 koku.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bak en onemli nokta yemek yiyip kaka yapiyo olmasi, hayvanin tum hayati bu zaten. benim rahmetli mesela bikac gun bisey yememisti boyle havuc veriyodum elimde, dokunup birakiodu falan, tuyleri de boyle sert sert olmustu, 2 gun sonra nallari dikti.

yemek yiyosa isler yolunda yani. su an yasayanin burnunda yara cikmisti mesela, vurmus bi yerlere ondan cikmis gecti gitti simdi.

tekerlek sakin alma, hamster degil bu, omurgalari U sekli alamadigi icin zarar veriyor tam tersine hayvana. sirf satmak icin tekerleklere guinea pig resmi koyuyolar bi de.
Sosyal ağlarda paylaş

iki hayvan kafes 250 verdim

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/301676_10150840536190301_843850300_20720311_873034585_n.jpg

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/297756_10150840536615301_843850300_20720314_1053839902_n.jpg

şu beyazlının burnu biraz aşınmış, merhem sürdük orda da, bişey olursa petshopun aklını alırım gidip konuşucam yarın zaten

ilk günü atlatalım da toparlıcam baya yazı mazı okudum
Sosyal ağlarda paylaş

penth bide şöyle bişey yaptım

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/293333_10150840539330301_843850300_20720329_1746642453_n.jpg

hamile falan kalırsa oraya alırım diye, ya da oraya farklı bişey koymayı düşünüyorum böyle şekilli odun falan, takılsınlar diye, olur mu öyle şeyler?

kemirirler mi yoksa kartonu?
Sosyal ağlarda paylaş

RamsesII said:

Sen kafes + 2 pige mi 250 verdin?İyiymiş abi nereden aldın söyle de bizde alalım.Piglerin ırkı nı,düz tüylü mü?

abi sanırım hollandalı türü, şu yukarda verdiğim sitede anladığım kadarıyla. kafes eski yalnız 0 değil.

verdiğim sitede 300e de var hayvan.
Sosyal ağlarda paylaş

Killer, yanlız bu pigler iki taneyse vahşi davranabilirler. Hırçınlaşabilirler dikkatli ol. Bir arkadaşım geri vermek zorunda kaldı. Bir ara kontrol için vet'e götürmüştü. Vet keşke bir tane alsaymışsın. Daha insana düşkün oluyorlar yanlız olduklarında demişti. Vet dedi diye inandık biz de, bilmiyorum sallamış da olabilir. :D
Sosyal ağlarda paylaş

Abi güzel olsa ne olacak adamlar fahiş fiyata kakalıyorlar.
Bende 2 ay içinde almak istiyorum 1 tane,ev olaylarım falan var bir onları halledeyim de...
Eminönünde nefis kafesler bulunuyormuş ucuz fiyata(80-100 liraya 1 metrelik kafesler varmış),onlardan alıp içine de 2 tane dişi guinea pig koymayı düşünüyorum.2 erkek anlaşmaları sorun olur bir de hırçın oluyorlar,2 dişi en ideali.Bir erkek bir dişi alırsam da yavrularıyla filan uğraşamam.
Hollandalı ırkı benimde favorim düz tüylüler bence en güzelleri,uzun tüylülerden sheltie ırkı güzel aslında.
Sosyal ağlarda paylaş

Killer said:

ordan almadım ya, bşieyler araştırırken buldum. normal petshoptan aldım. ama ben seçmedim adam gidip çiftliğinden aldı. bu arada orda 80'e de hayvan var yani, pahalı diyosunuz da. bugün başka bi petshopu aradım, 120 dedi bebeğe.

abi hollandalının hakkı 70-80 lira falandır,ayıp yani 100 ün üstünde bir rakam kısa tüylüye,o dds te 80 e satılanlar erkek guinea pigler,dişiler gene 150 lira.İnaılmaz pahalı lan kısa tüylü için...Uzun tüylüler tabi 100-300 lira arasında değişiyor ırkına göre...
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

Killer, yanlız bu pigler iki taneyse vahşi davranabilirler. Hırçınlaşabilirler dikkatli ol. Bir arkadaşım geri vermek zorunda kaldı. Bir ara kontrol için vet'e götürmüştü. Vet keşke bir tane alsaymışsın. Daha insana düşkün oluyorlar yanlız olduklarında demişti. Vet dedi diye inandık biz de, bilmiyorum sallamış da olabilir. :D

valla sürü hayvanı olduğu için çift alın diyolar, kardeş erkek en idealiymiş sanırım, dişi görmemiş olcak.

ramses iyice araştırıyorum yarın adama gidip sölicem çünkü, adam bana ben kar etmiyorum ayağı çekti samimi konuştuk baya, tüccar sonuçta yani ayakta götürmedi inş. çünkü kendi dedi bi de farklı fiyat görürsen söyle diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Killer ben 2 aydır bu hayvanları araştırıyorum,hastaları oldum çok hoşuma gitti müsait olunca durum beslicem zaten.
Sana da ondan fiyat konusunda bu kadar atıp tutuyorum,istersen sen benim dediklerimi söyle.pet shoplarda hollandalı 50 liraya bile var inanır mısın, ama ben 70-80 dedim sana ki genelde öyledir.

www.guineapig.gen.tr
www.guineapigler.com/forum

bu iki siteye girip piyasalarını öğrenebilirsin abi,ha ben ayrıca pet shop piyasalarını da biliyorum sana ona göre yazdım.
Sosyal ağlarda paylaş

Vet de aynen söyledi, sürü hayvanıdır. Bağlanırlar çevresindekilere hemen diye. Ama işte sizin durumda birbirlerine yakınlaşıyorlarmış. Bizim kızın bir dişi bir erkekti. Sizde durum farklı olabilir. Umarım çok sevimli ve insancıl olurlar. Daha detaylı böyle yakın profil bir foto koyarsan iyi olur. Pek gözükmüyor keratalar :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...