Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mini Anket:Opeth dinleyen kaç kişi var ve en sewilen şarkısı?

Odun

Öne çıkan mesajlar

Paticik kullanıcıları arasında salgın gibi yayılan bu grubun aramızdaki dinleyici kitlesi ne kadar oldu acep?Dinleyip sevenler yazsında eğerki gelecekte bir konser olayları olursa kime "hadi baba gidiyomuyuz"sorusunu soracağımızı önceden bilelim efenim

ayrıca şu gruba bide mail bombardımanı atsak türkiyeye gelin siz seviyoruz hede hödö diye gelirler mi ?

Ve en sewdiğiniz 3 şarkısı nedir benimkiler:

black rose immortal
demon of the fall
to bid you farewell
Sosyal ağlarda paylaş

Valla hangi birini söylesemkü yaklaşık 5 senedir dinnerim hala bi tane şarkısını dinlerken geçmiş değilim.

ama yeni dinleyecek olan olursa tavsiye olarak aşağıdakiler olabilir.
-Twilight is My Robe
-Apostle in Truimph
-Drapery Falls
-Bleak
-Advent
-To Bid You Farewell
-Blackrose Immortal
-Master's Apprentices
-Death Whispered a Lullaby
-In My Time of Need[hline]---------------------------------------------
RK1
"Onzac" The Clan Martian Artist
"Ederan" Clan Fixör
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun zamandan beri dinliyorum. Grubun her sarkisi ayri guzeldir ayrilmaz ama gunluk psikolojiye gore degisiyor mesela benim bugunki sarkilarim;
Black rose immortal
Forest of october
demon of the fall
dirge for november
nectar
melankolik bir gunde olsam;
harvest
death whispered a lullaby
in my time of need
to bid you farewell
gibi sarkilar dinlerim.
son soz: opeth anlatilmaz yasanir...[hline]The clash of honor calls to stand when others fall
Sosyal ağlarda paylaş

said:
KHaRoN, 20 May 2003 13:13 tarihinde demiş ki:

son soz: opeth anlatilmaz yasanir...

+1

opethin en sewdiğim yani zaten tam böyle gaz çalarlarken birden akustiğe geçip rahatlatmaları...en sewdiğim akustik şarkılarıda tabiyki benighted

ayrıca deep sevmiyorsan niye mesaj atıyosun burada tartışma değil anket yapıyoruz yeri yok bunların(tartışmak istiyosan pm at)
Sosyal ağlarda paylaş

Bol keseden riff kullaniyorlar,riff cesitlemede opeth kadar basarili herhangi bir grup daha yok, hic bi sarkilarinda bu yonden cimri davrandiklarini gormedim.[imho] Ani akustik gecislerle arada derede nefes almanizi sagliyorlar. adamlar muzikten anliyorlar.:)

PaticikFM sayfa 245 i donatalim opeth severler :-P[hline]The clash of honor calls to stand when others fall
Sosyal ağlarda paylaş

said:
KHaRoN, 20 May 2003 14:05 tarihinde demiş ki:
Bol keseden riff kullaniyorlar,riff cesitlemede opeth kadar basarili herhangi bir grup daha yok, hic bi sarkilarinda bu yonden cimri davrandiklarini gormedim.[imho] Ani akustik gecislerle arada derede nefes almanizi sagliyorlar. adamlar muzikten anliyorlar.:)

Vaar vaaar Fates Warning dinleyiniiis progressive in dibine vuran adamlardır. :)[hline]---------------------------------------------
RK1
"Onzac" The Clan Martian Artist
"Ederan" Clan Fixör
Sosyal ağlarda paylaş

dinliorum

simdi onlarca sarki yazmaya useniorum yalniz[hline]Day after day we will gratefully suffer for more
Predestined's our part
So we bleed in the name of god

Blind Guardian - Age of False Innocence
-Kings of Chaos-
So please, a little respect. For I am Costanza. Lord of the Idiots! - George "Gammy" Costanza (Cantstandya)
Sosyal ağlarda paylaş

rahat bir 2 senedir dinliyorum cok sevdigim bir grup
eh bazilari sarkilarinin uzunlugundan yakınsa da melodileri cok güzel

en sevdigim sarkilari

night and the silent water
bleak
demon of the fall[hline]No time for tears
No time to run and hide
No time to be afraid of fear
I keep no time to cry

Sosyal ağlarda paylaş

Madem bu kadar fanı var türkiyede(mesaj yazmayıpta okuyanlarıda sayalım)hep beraber şu opethe mail atıp zorla getirtsek istanbula?organizaszyon şirketi yoksa yapacak biz yapalım bi tane kar etmeden yada çok küçük karlarla yapılabilir(hatta karda ettirebiliriz ama oda açgözlülük olur ve bilet fiyatı ucuz olsunki bilmeyende gelsin tanışsın sewsin)bu iş sonuçta opeth fanı boldur ülkemizde

yanlıs direk info mailine mi atalım sitenin yoksa damların menejerine mi atalım?Herkes atsın yanlız ne kadar çok mail okadar çok opeth gelme olasılığı

www.opeth.com
Sosyal ağlarda paylaş

blackrose immortal
drappery falls

onunda disinda yeni albumleri damnation kesinlikle mukemmel, yani dinledikce doyamiyorum her dinledigimde farkli hisler aliyorum, bazen kendimi dunyanin obur ucunda buluyorum, bazen aglayasim geliyo.

Damnation Tracklist:

1.Windowpane
2.In My Time of Need
3.Death whispered a lullaby
4.Closure
5.Hope Leaves
6.To Rid the disease
7.Ending Credits
8.Weakness

1 , 3 , 6 ve 7 yi dinlemeni oneririm.

Ending credits cok hosuma gidiyor, harika bi intrumental sarki.

neyse benden bukadar.[hline]Can't rain all the time...
Sosyal ağlarda paylaş

"unfortunetly no-one can be told what Opeth is, you gotta see it for yourself" -draven, the chosen one :P

gercekten pek katogeriyo giremiyor opeth, bazen brutal vokalleriyle insani costuruken, bazen mikail yumusacik sesiyle arkada melodik akustik gitarlarla insani aglamakli yapiyor. o yuzden kendin denemen lazim canjovi[hline]Can't rain all the time...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...