Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

koşaner sound tape

forgiver

Öne çıkan mesajlar

öz eleştiri yapması takdire şayansa, hataları düzeltmek yerine politik amaçla istifa etmesi o kadar utanç verici.

sadece ordu değil, devletin pek çok kurumu dökülüyor. son 7 senedir bunları söyledik diye liboş vs 1000 türlü sıfatla anıldık.

siyasi görüşten bağımsız herkesin kabul etmesi gereken devletin elden geçmesi gerektiği olmalı bence. yeni anayasa her şekilde şart. zaten referanduma gitmeden kabul edilmesi imkansız.

bundan sonrası teferruat.
Sosyal ağlarda paylaş

neden ? zorunuza mı gitti birinin istifa edebilecek kapasitede olması. Hukuksuzluk yapılıyor, ortada olmayan delillerle, iddialarla komutanlar içeri alınıyor ve rütbe alamıyorlar, hatta ihraç edilmeleri gündemde. Ben de bu doğrultuda görev yapamam deyip kendinize uygun genelkurmay başkanı getirin dedi işte. Andıç yayınlayıp, basın toplantısı düzenleyip siyasete mi karışsaydı.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

öz eleştiri yapması takdire şayansa, hataları düzeltmek yerine politik amaçla istifa etmesi o kadar utanç verici.

sadece ordu değil, devletin pek çok kurumu dökülüyor. son 7 senedir bunları söyledik diye liboş vs 1000 türlü sıfatla anıldık.

siyasi görüşten bağımsız herkesin kabul etmesi gereken devletin elden geçmesi gerektiği olmalı bence. yeni anayasa her şekilde şart. zaten referanduma gitmeden kabul edilmesi imkansız.

ergenekon davasının legit olduğunu söyleyebilir misin vicdanın rahat bir şekilde?
Sosyal ağlarda paylaş

ordu komutanından bahsediyoruz burada. düşmanın içeride olduğunu düşünmesini, orduyu her an savaşa hazır tutma görevini bırakması için sebep olarak görmüyorum.

adalet yıllardır bu ülkede gazetelerin 3. sayfalarını okuyan herkese küfür sebebi zaten. ordusu fıs, adaleti de fıs bu devletin. eğitim sistemi de fıs mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada anayasa değişmesi falan gerekmiyor. Değişecekse birilerinin gönlü olsun diye değişecek. Amerika kurulduktan beri anayasası değişmemiş zaten değiştirilmesi çok zor. Ancak çok az eklemeler yapılmış. E bu adamlar 2 dünya savaşı geçirdi. Zencilerle beyazlar aynı ortamda bulunamazken şimdi başlarında Obama var. Adamlar zihniyetlerini değiştirdiler.

Anayasa değişikliği yeni türbandır şu anda. Maksat dile sakız olsun, içi boşaltılsın ve bi 20 yıl muhabbeti dönsün siyaset buradan yapılsın. TSK iç hizmetler kanunu 35. maddesini değiştirme istekleri var ki evlere şenlik mesela. Kenan Evren bunu bahane edip darbe yaptı diye darbe yapıcı kanun dediler buna. Bukadar soyut bir kavram üzerinden darbe yapılabiliyorsa yarın demokrasi ve insan hakları hakkında bütün kanun maddelerini çöpe atıyorum yapacağım darbeyle.

said:
Silahlı Kuvvetlerin vazifesi; Türk yurdunu ve anayasa ile tayin edilmiş olan Türkiye Cumhuriyeti'ni kollamak ve korumaktır

madde bu yani. bu madde kalksa sanki darbe yapamayacak ordu istediği zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman haberde lanse edilenlerle kasette söylenen şeyleri karşılaştırmak lazım kaset kaldırıldığı için ben sadece gazetedeki ana maddeleri okudum. ben hala koşanerin haberde maddelenen şeyleri ima ettiğine inanmıyorum. adam resmen devlet karşıtı bir örgütün parçası olduğunu kabul ediyor gazzetenin maddelediği başlıklara bakılırsa
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

ordu komutanından bahsediyoruz burada. düşmanın içeride olduğunu düşünmesini, orduyu her an savaşa hazır tutma görevini bırakması için sebep olarak görmüyorum.

adalet yıllardır bu ülkede gazetelerin 3. sayfalarını okuyan herkese küfür sebebi zaten. ordusu fıs, adaleti de fıs bu devletin. eğitim sistemi de fıs mesela.

istifa ettide ordu komutansız mı kaldı ? Kalmadı tabi. İstifa etmek erdemli birşeydir. İstifa etmek kendisinden sonra gelene uyarı niteliğindedir. Benden daha kötü olamazsın, daha iyisini yapmak zorundasın demektir. İstifa etmek çizgi çekmektir. O yüzden medeni ülkeler fersah fersah ilerde bizden. Bizim gibi koltuğa yapışıp gelen gideni aratır sözünü asırlardır yaşatmıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Hiç bişeye değil ama en çok "2 terörist 40 askeri kaçırıyor" lafına bozuldum, ulan herşeyi yayınlayın ama bunu değil! bunu silmeden değil!

abv bunu servis edenlerin, 30 senelik terörle mücadeleyi bi hareketle mahvettiler, binlerce yıllık Türk askerinin şanını lekelediler, askerin de halkın da şevkini inancını kırdılar.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

bizde lol cok iyimsersin diyoruz iste buna

bi yanda bakiyoruz, cemaat ve akp ile tersdusen her kurumun itibari ayakalr altina aliniyor, ne kadar kirli camasiri avrsa dokuluyor orataya ondan sorna bu kurumlara bi guzel yandaslar ataniyor, kurumun eski yaptigi yanlislari taraf degistirerek aynen tekrarliyorlar

bu defa bu yanlislar elestirilince "serefli XX kurumunu elestirdin" oluyor durum

palpatine butun galaksiyi yonetiyorken lan kacakci lando bespine el koymus, han soloyuda satti zaten serefsiz diye isi gucu birakip onla ugrasmaya benziyor durum

degisen duzelen hicbirsey yok devlette, kurumlar el degsitiriyor hatalar aynen tekrarlaniyor

cankayada gorduk durumu
dunyanin en gereksiz kurumu yok de gorduk bunu
OSYM de gorduk
HSYK da gorduk
danistayda gorduk
yargitayda gorduk
su anda TSK da goruyoruz ayni tabloyu

bu kurumla ele gecirilene kadar kakalar, ele gecirildikten sonra cici ve kefilim

tek bir adam tarafindan yonetilen tek bir partinin butun ulkeyi avucunun icine almasini ilerleme olarak goruyorsaniz buyrun gorun hani, guens balcikla sivanmiyor adam dikensiz gul bahcesi yaratti, son cirpinislarda olan PKK yida mucizevi b isekilde yok edip omur boyu emperor olucak, kanli savas bitti diycek

istikrar cok iyi fakyeahhh diye gezenelrde saksaklicak

yargi bagimsiz olmadigi icin her zaman saibeli olucak secimler gosterilip "aha demorkasi var" diyicek, cahil cogunlukta cidden oy verip briseyleri degsitirdigini sanicak

yasasin istikrar!
yasasin gucler birligi!
yasasin otokrasi!
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Myshkin said:

yasadışı yollardan yapıldığı anlaşılan ses kaydındaki Koşaner’in çarpıcı değerlendirmeleri...

- Balyoz’da, bizi üzen taraf neyimiz var neyimiz yok çaldırmışız. Konuşmalarımız dâhil. Ne konuşuyorsak var adamların ellerinde, namerdin eline malzeme verdik. Şimdi bizi üzen taraf arkadaşlar 1’inci Ordu’da her şeyimizi çaldırmışız. Her şeyimizi. Seminerle ilgili neyimiz var, neyimiz yok çaldırmışız. Yetkisiz kişilere ulaşmış konuşmalarımız dâhil. Esas rezalet bu. Nasıl bu olur yav, nasıl bu olur. Ne konuşuyorsak var adamların elinde.

şlaksşldskdfsdşldkfgiaşsld

ahahah inception gibi olmuş lan fake sound tape içinde fake belgeleri doğrulama sdf

Herkesten ricam yazıyı uzun demeden okuması çünkü bir şeylerin anlaşılması için bu gerekli.

Arkadaşlar şimdi Balyoz davalarını yakından izleyen, hemen hemen her duruşmasına giden biri olarak bir şeyin altını çizmek istiyorum. Bu ses kaydında balyoz belgelerini doğrulama gibi bir şey yok. Neden yok? Çünkü balyozda suçlanan askerler meşhur 11. CD deki belgeler yüzünden tutuklu. Bu 11. CD'nin içeriğinde askerlerin yaptığı iddia edilen çizelgeler mevcut ve bu çizelgelerin altında hazırlayan olarak askerlerin ismi yazılı. Fakat imza falan yok.

Bu CD'nin incelemesini TUBİTAK yapıyor. Ve sıkı durun TUBİTAK inceledikten sonra CD'nin içine yeni belgelerin eklendiği tespit ediliyor. Bu olaydan sonra mahkeme CD'nin imajını sanıklara ve avukatlara vermiyor. Bu kadar duruşma oldu, her duruşmada imajının verilmesi talep edildi, fakat verilmedi. Neden verilmediğini istediğiniz şekilde yorumlayabilirsiniz.

Şimdi gelelim Koşaner'in bütün seminer kayıtlarını çaldırmışız demesine. Bu söz konusu seminer askeriyenin her sene yaptığı ve çoğunuzun bildiği üzere "Jenerik Senaryo"nun ses kayıtlarıdır. Yani askeriye her sene ülkemizin içinde bulunduğu kötü bir durum düşünülerek bu konu hakkında toplantılar yaparak yüksek komuta kademesinin nasıl davranması gerektiği hakkında beyin fırtınası yapar. Bu sayede ülke güllük gülistanlık yaşasa bile her zaman hazırlıklı olur. Ve bir nevi tecrübe kazanır. Bunu bütün dünyada silahlı kuvvetler yapar. Harp okullarında zaten öğrenciler böyle okur.
Çaldırılan bu ses kaydı montajlanarak cımbızlanarak " sahte bir biçimde hazırlanan" CD'deki belgeleri doğrulayacak şekilde oluşturulmuştur. Yani seminer kayıtları balyozun temeli değildir. Koşanerin sinirlendiği şey ise böyle gizli belgelerin çalınmasıdır. Devletin en gizli belgelerinin çalınmasına sinirlenmek hiçbir iddiayı doğru kılmaz.

Yandaş basın balyozu en yakından takip eden basın ne yazık ki. Ve bize kendi istediği durumları aktarıyor. İşin aslını kesinlikle anlatmıyor ama biliyor. Koşanerin konuşmasının balyozu kanıtlamadığını bildikleri halde şimdi bütün gazeteler balyoz kanıtlandı yazmaya başladılar. Ne diyim bunların yatacak yerleri yok zaten. Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın bunları.
Sosyal ağlarda paylaş

Kayitlarin tartisilcak bir yani yok. Kosaner'in kendisi soylediklerimin noktasi virgulune kadar arkasindayim dedi.

http://siyaset.milliyet.com.tr/noktasina-kadar-arkasindayim-/siyaset/siyasetdetay/28.08.2011/1432063/default.htm

Isin ilginc bir cok yani var. Benim icin can alici noktalari;

1-) Genelkurmay baskani'nin bu tur konusmalari bile nete dusuyosa, bu ulkenin cilki cikmis demektir.

2-) TSK nin bu tarz ozelestiri yapacak noktaya gelmesi iyi. Fakat daha ilerlemesi gerekiyor. Hem diyor ki cok kanunsuzluk yaptik, hep boyle olacak zannettik vs. 5 dk sonra diyor ki, o yasayi kaldirsalar bile dinlemeyiz. Biz yine bidigimizi okuruz. :)

3-) Darbe iddialarii vs dokumanlari inkar etmiyor, ve ya bunlari yapmamaliydik demiyor. Sucu 1. Ordu'ya atiyor ve diyor ki onlar caldirdi bu dokumanlari. Nasil caldirirsin, neyimiz var neyimiz yok vermisiz. :) Bir anlamda komplo teorilerini gocertiyor, ama ozelestriyi yaparken sucu 1. orduya atiyor, o da dokumanlari caldirdigi icin.

( Balyoz’la ilgili, bizde her şey imha edilmişti. Seminerle ilgili evrakların hepsi imha edilmiş olduğu için olay ortaya çıkınca bir şey bulamadık. Balyoz’da, bize üzen, neyimiz var neyimiz yok çaldırmışız. Ne konuşuyorsak var adamların ellerinde, namerdin eline malzeme verdik. 1. Ordu’da her şeyimizi çaldırmışız. Rezalet bu. Balyoz’un, günahı, vebali 1.Ordu’ya ait. Karargah’tan böyle planlar nasıl dışarı çıkar izahı yok. Hata yaptık. İşimizi ciddiye almadık. Maalesef içimizde helal süt emmemiş hainler çıktı.)

Olayin bir guzel yani ve bir cirkin yani var. Guzel yani hepimizin yillardir soyledigi kanunsuzluklarin, yanlislarin o kurumun en ust makami tarafindan kabul edilmesi. Cirkin yani ise bunlarin gizli kayit ile elde edilmis olmasi. Bu isin cidden cilki cikti. Acaba adi lazim degil, o herifin boyle kayitlari ciktiginda, ayni ictenlikle, ve anarsist tavir ile bu gazeteler bunlari carsaf carsaf yayinlar mi? Keske yayinlasa da bunu boyle bir norm kabul etsek bari. Ama bu iki yuzlu, kapikulu basin onlari hep es gecer.
Sosyal ağlarda paylaş

balyoz bi seminerki, ben simdi burda

"efendim once halk kiskirtilsa sole olur, camileride bombalarsak tam savasa ahzir kivama gelir bu turk milleti"

yazicam, ondan sonra polis gelicek dicekki "vay darbe plani yapilmis burda"

ayni olay, bi seminer yapilmis, icerde harple ilgili konusulan konulardan cimbizlanmis ve seminerin iceri "ordu oturup darbe plani yapmis" kivamina getirilmis

hani bu adamlar istanbula nuke dusse ne olur, ermenistan savas acsa ne olur konusuyor, plan hazirliyor beyin firtinasi yapiyor bisi olmiyorda ic savas seneryosu analizi yapilincami oluyor

mehmet baransu 2 cuval belge getirmis

mahkeme hicbiri balyozla ilgili degil hepsi 12 eylul ile ilgili diye reddetti o cuvallari ama "2 cuval belge goturen arasitmraci gazeteci" oldu cikti yalansu

okumaya usendigimzi icin cimbizla haber cekilip servis ediliyor, bizde haberse kesin dogru bu diye kabul ediyoruz iste, genelkurmay baskani bile yapmis lan bunu lol
Sosyal ağlarda paylaş

Işık Koşaner'in ses kaydından anlaşılan, beni en çok sinirlendiren ve üzen şey ise ordunun en tepesindeki adamın ergenekon ve balyozu bilmemesidir. Ya bunların seni yani Tsk'yı bitirmek için tertiplendiği güpegündüz ortada. Sen bilmezsen kim bilecek. Sadece Koşaner değil bütün askerler gerekli hassasiyeti göstermedi ve takip edip işin gerçeklerini öğrenmediler. Ha nasıl öğrendiler? Sıra sıra içeri girince içerde ve duruşmalara gide gele öğrendiler. Çok yazık. Sen Tsk'nın başındasın gönder duruşmalara gözlemci ve öğren ne neymiş. Hadi bunu da yapamadın, jandarma sürekli izliyor davayı. Koordineyi sağlayarak öğren Jandarmadan. Yani bunu ben bile düşünebiliyorsam onlar nasıl düşünemiyor veya düşünüyorsa uygulamıyor çözemiyorum. Sonra dersin ergenekonu tam olarak bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...