Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kayit yapan arkadaşlara

RedallHoor

Öne çıkan mesajlar

walla qbase daha çok midi bazlı dosya editinde kullanılır. orta seviye ve üstü studyolarda kanal kayıt sırasında qbase in kullanımına şahit olmadım. her kanal kendi efektini vs. alır ve kanal kanal timecode vasıtası ile farklı bir otamda saklanır. daha sonra mastering editin işlemleri studyonun tercihine gore genelde bilgisayarda, destek varsa masada gene bilgisayar aracılığı ve katlar yardımıyla yapılır.

qbasei biz anca midi tabanlı bir altyapı varsa onu masaya aktarmadan düzeltmek için kullanıyoruz. kayıt sonrası dosya zaten qbase formatında deil wav. formatında olur ki qbase açmak bi işe yaramaz ;)=[signature][hline]lost in sorrow nights! dark one, be my guide, light my path!
follow the energizer tav$ani
gizli ninja
Sosyal ağlarda paylaş

Cubase evet, kanallı kayıt yapıcam diye giriceğiniz pekçok stüdyo cubase kullanıyor şu an. Amatör veya orta seviye. Pro tools a 20 bin dolar verecek durumda değil pekçoğu. O yüzden cubase en yaygın program şu an bana kalırsa istanbul genelinde, ki zaten pro tools kullanan bir stüdyoda yapılan kaydı çek etmek için aceleye gerek yok pro tools sahibi olan biri mixajı zaten bi güne sığdırmayacak kadar tecrübeli. Pek çok stüdyo sahibinin yapacağı gibi kayıt bittikten sonra temizleme gibi bi dert söz konusu değil.

Arkadaşın bahsettiği cubase kullanan stüdyolar için geçerli, bunlarında yaygın olduğunu belirtiym dedim. Söylediğinede katılıyorum deiğişik ortamlarda dinlemeden sildirmeyin adamlara projeyi.[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
glamdring_S, 22 Eylül 2004 21:09 tarihinde demiş ki:
walla ben pek anlamadım ama benim arkadaın gmx4 processör var onda zati kayıt var

Bu ne alaka?[signature][hline]Korax, 27 Ağustos 2004 15:58 tarihinde Brook'a demiş ki:
Dünya ahiret bacım olsun..
Ayda görürsem affetmem.

[spo1=Paticik Halay ekibi]
_o_ _o_ _o_ _o_
..|.....|.....|.....|
./ ./ .../ .../
Tey,Tey,Teyyy..
Soldan Sağa:Paskal,Koraks,Tora ve Llama,Paticiğin Resmi,Tescilli Halaycıları..
Powered bY Korax & Pascal.
Pati halay ekibi kurucuları ve başları..
[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dariel, 23 Eylül 2004 07:47 tarihinde demiş ki:
Cubase evet, kanallı kayıt yapıcam diye giriceğiniz pekçok stüdyo cubase kullanıyor şu an. Amatör veya orta seviye. Pro tools a 20 bin dolar verecek durumda değil pekçoğu. O yüzden cubase en yaygın program şu an bana kalırsa istanbul genelinde, ki zaten pro tools kullanan bir stüdyoda yapılan kaydı çek etmek için aceleye gerek yok pro tools sahibi olan biri mixajı zaten bi güne sığdırmayacak kadar tecrübeli. Pek çok stüdyo sahibinin yapacağı gibi kayıt bittikten sonra temizleme gibi bi dert söz konusu değil.

Arkadaşın bahsettiği cubase kullanan stüdyolar için geçerli, bunlarında yaygın olduğunu belirtiym dedim. Söylediğinede katılıyorum deiğişik ortamlarda dinlemeden sildirmeyin adamlara projeyi.

protools a illa da gerek yok. o sadece bi alternatif ki 3000€ luk modeli de gayet yeterli yarı pro. için. Qbase kullanıyosa studyolar çok gulerim yanlız...[signature][hline]lost in sorrow nights! dark one, be my guide, light my path!
gizli ninja
Sosyal ağlarda paylaş

Bi yanda adamın işini gören 2 3 milyona çıkarabileceği cubase var diyer yanda pro tools var, pro tools tekbaşına bi programda değilki biliyosunuz satın aldınızmı hardware da alıyorsunuz. Bu durumda kanallı kaydın saatine sizden 20 dolar alıcak bi adam için cubase daha karlı. nede olsa albüm kaydı değil demo kaydı yapıyorsunuz. Zaten demo amaçlı kayıt yapan bi stüdyoda protoolsdan önce ben olsam condenser li mikrofon falan alırdım. Cubase okadarda boktan bişey değil sonuçta bizimde okulda kullanıldığı oluyor eğitim amaçlı.[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

qbase in kayıtlarda kullanılması sacma. yani yetersiz bisey qbase. destek olarak kullanılabilir. midi ya da sample desteği alıyorsanız belki qbase kullanırsınız. yani o kadar album kayıtında bulundum, gerci cogu halkm uziği arebesk falandı ama qbase in kullanıldığını gormedim. bir kanal kayıtta qbase kullanıssız daha da onemlisi gereksiz bi program. kayıtın hangi aşamasında kullanılır ki qbase? wavelab fln olsa neyse.[signature][hline]lost in sorrow nights! dark one, be my guide, light my path!
gizli ninja
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Wendigo, 23 Eylül 2004 19:37 tarihinde demiş ki:
qbase in kayıtlarda kullanılması sacma. yani yetersiz bisey qbase. destek olarak kullanılabilir. midi ya da sample desteği alıyorsanız belki qbase kullanırsınız. yani o kadar album kayıtında bulundum, gerci cogu halkm uziği arebesk falandı ama qbase in kullanıldığını gormedim. bir kanal kayıtta qbase kullanıssız daha da onemlisi gereksiz bi program. kayıtın hangi aşamasında kullanılır ki qbase? wavelab fln olsa neyse.

Evet bencede gereksiz katılıyorum ama şuan istanbul da kayıt stüdyolarının yarısından çoğu qbase kullanıyor Wendigo Biz bunları dövsektemi saklasak yokhsa sarımsaklasaktamı tencereyi yuvarlarsak *!ne diyorum lan ben*[signature][hline]GrandMaster İnsan Abarii
Sosyal ağlarda paylaş

wendiago cubase konusunda malumatın varmıda konuşyuon yoksa sallıyonmu :) gerçekten merak ettim. kayıtın her aşamasında kullanılıyor cubase:) bir kasedi baştan sona hazırlamak mümkünde ondan yani :)[signature][hline]
DiaBLeSSe, 23 Eylül 2004 19:43 tarihinde demiş ki:
Ya yapma =o/ mesafeler koyuyor bu şarkılarda...
Sosyal ağlarda paylaş

qbase hakkında bayaa iyi malumatım var ;)= çok eski sürümlerinden beri lisanlı kullanıcıyım... özellikle bizim buralarda çoğu otel müzisyeni md ile altyapı kullanırlar ve bunların editini bi on senedir fln qbase ve acid ile yapıyoruz. ayrıca bu yaz değişik bir projede de [canlı disko müziği] altyapıları protools a aktarmadan önce qbase de yaptık editlerini.. ama qbase de album yapılabildiğini sanırım sadece qbase in kendisi söylüyordur. qbase in bit'i yetmez bi kere album yapmaya... mantıklı ve pro. her studyo kayıtlarda realtime editing imkanı sağlayan ve mutlaka kendi haardware i olan programlar kullanır ki bunların çoğu analog ya da analog bütünleşiktir... sadece qbase le belki orta halli bi demo yapılır. gunumuzde 2 sene once cok yeterli gorulen protools masaları bile artık çoğu studyo da baska destekler ile kullanılıyor ki bahsettiğim studyolar pro. olanlar. saatine 200$ verdiğim studyoda qbase ile kayt yaparlarsa kafalarını kırarım ööle diyeyim yani ;)=[signature][hline]lost in sorrow nights! dark one, be my guide, light my path!
gizli ninja
Sosyal ağlarda paylaş

yok yalan la alakası yok. sadece tarz farkı bence.. qbase ile kayıt yapmak bence çok ama çok yetersiz. şaka maka en az 15 album kaydında bulundum bi şekilde ve kendimde en az 10 şarkı kaydı yaptım ama qbase i hiç kullanmadık neredeyse...[signature][hline]lost in sorrow nights! dark one, be my guide, light my path!
gizli ninja
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...