Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Teravih diye bir namaz yoktur

cetintas

Öne çıkan mesajlar

Sonütücü said:

Ibadetin ici bos oldugu surece ne olsa hikaye. Millet bu kafayla gitmeye devam ederse ibadet etmis olmuyor bunun adi olsa olsa spordur. Ayrica dinlerde kesin ibareler olmasi bana cok sacma geliyor. Yaraticiyi oturup dusunmek, anlamaya calismak gidip 50 rekat teravih kilmaktan daha buyuk ibadettir bana gore. Arapca dualar okunuyor kutsak kitaplar okunuyor fakat tek kelime anlayan yok, papagan gibi tekrar ediyorlar sadece. Bence farkli konular tartisilacagina olaya buradan bakmak gerekir.

Çok güzel bir yere değinmişsin, yanlız dikkat et anlamını öğrenirlerse çoğu kişi gelirinden olur kafir falan ilan edilme.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tip konuları bilmek öğrenmek için din bilgini, ilahiyat profesörü falan olmak gerekmez. Yeterli araştırma kabiliyeti olduktan sonra istediğiniz ve yeterli bilgiye ulaşılabilir.

Örnek 1:

“Kim, inanarak ve sevabını Allah’tan umarak Ramazan gecelerini ihya ederse, geçmiş günahları affolunur.” (Buharî, Teravih, 1; Muvatta’, es-Salat fi’r-Ramazan, 2)

Örnek 2:

Hz. Aişe şöyle anlatır:
“Bir gece Rasulullah (sav) Mescidde teravih namazı kıldı. İnsanlar da ona tabî olarak namaz kıldı, ikinci gece yine kıldı, o gece cemaat çoğaldı. Daha sonra üçüncü veya dördüncü gece cemaat toplandı, fakat Rasûlullah (sav) mescide çıkmadı.

Sabah olunca:
“‒Gece toplandığınızı gördüm, ama teravih namazının size farz kılınmasından korktuğum için çıkıp size teravih kıldırmadım.” buyurdu. Bu hadise Ramazanda olmuştu.” (Muvatta’, es-Salat fi’r-Ramazan, 1)

[hr]

Bunların hepsini geçtim, evet Peygamber Efendimiz (sav) standart olarak her gün 20 rekat kılmamış ya da kıldırmamış, bunda herkes hemfikir. Standart 20 rekat olarak kılınmasına Hz. Ömer döneminde başlanmıştır. Bunda da herkes hemfikir.

Örneğin bu konuda yoruma ya da içtihata ihtiyaç duyuyorsam şahsım adına YNÖ yerine Hz. Ömer'in verdiği karara uymak bana daha mantıklı geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ne arabı abi geçen hafta geldim o taraftan adam indirir sünnet elbisesini sıçar, yolda takılır güneş vurur kıllı kıllı aletler ortada falan hahahaha bir görseniz müslüman ülke baskı altında falan diyesiniz gelmez.Ek olarak populasyonda gayleşmede var.

Neyse ben peygam efendimizi dinlerim yok demiş ise yoktur birde okur araştırırım doğru ise sileriz defterden.
Sosyal ağlarda paylaş

Nomak said:

Ne arabı abi geçen hafta geldim o taraftan adam indirir sünnet elbisesini sıçar, yolda takılır güneş vurur kıllı kıllı aletler ortada falan hahahaha bir görseniz müslüman ülke baskı altında falan diyesiniz gelmez.Ek olarak populasyonda gayleşmede var.

Neyse ben peygam efendimizi dinlerim yok demiş ise yoktur birde okur araştırırım doğru ise sileriz defterden.

sudan'a falan mi gittin abi, orasi neresi?
Sosyal ağlarda paylaş

Dubaide olan bir proje var orada görüşme yapıldı sonra inşaatlık kereste El mi Al Fujayrah diye bir yere geliyor gemi ile oraya gittik işte oraya giderken dubai ile arasında geçtiğimiz yerlerde durduk.

Its mans world baby çalıyor backgrounda,Kadınların haline üzüldüm erkeklerde dediğim gibi nema problem.Elbiseye güneş vurduğunda olay bitiyor, daha neler nelerde üzülmedimde açıkcası herhalde TR ve Yurt dışındaki yaşam insanı ruhsuzlaştırıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...