Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

dinciler saçmalamaya devam ediyor.

demian

Öne çıkan mesajlar

nileppezdel said:

ha bir de, o kurumun içinde din geçtiği sürece söylediklerinden o şekilde de sorumludur adam. sadece aile kurumu falan olsaydı haklı olurdun da birbirindne bağımsız düşünemezsin bu ikisini söz konusu olan bu dernekse

hah işte ben de diyorum ki, adam astrolog olsaydı astrologlar saçmalamış mı dicektiniz yani?

bireysel bişi bu bi kere bi topluluğa yaymak çok yanlış.
Üzerine adam bunu aileci kimliğiyle söylüyor,
adam dinci olabilir ok, ama konuşurken dini kullanmıyor ki?
Sosyal ağlarda paylaş

her örf adet değil ama islam inancında kadının yeri ortada

bu adam müslüman

o zaman kadına karşı takındığı görüşün endenini fazla uzakta aramamk lazım ki adam çocukluktan beri öyle yetişmiş, islamiyet çerçevesinde edindiği örf adet neyse ona uyuyor adam da

ki dindar(?) müslümanların çoğu böyle, zaten böyle olmasalardı kara çarşaf gibi çirkin ve başörtüsü kadar kullanışsız şeylerle kadınların kişiliklerini hapsetme gibi bir ihtiyaçları olmazdı
Sosyal ağlarda paylaş

demian said:

Osuran_boğa said:

işte kendi ağzıyla sölüyor adam . ateist biri sölese alkışlicaktık diye dalga geçiyosun aklınca peki başlık "ateistler saçmalıyor yine " mi olacaktı sorun bu .

ya alkışlıcaktık mı demişim? ateist biri dese bireysel olarak testis geçecektik demişim. ne kadar garip kafan var ya.

e tamam işte "alkışlicaktık " diye ddalga geçiyosun demişim anlaşılmicak bişi yok ne kafası anladık dalga geçiceğini illa direk mi anlatmam gerekiyor anlaman için. bireysel olarak dalga geç bu adamla da o zaman madem o kadar akıllısın
Sosyal ağlarda paylaş

hayır yani kadına "ÖRTÜNECEKSİN!!" diyen bir dinin takipçisinden bu tarz bir açıklama gelince "dinci lölölölö" denmesinin de garipsenecek bir kısmı yok

adamın kafası bu şekilde çalışıyor

bu şekilde çalışmasının nedeni de sıkı bir müslüman olması

müslüman ülkelerin çoğunda kadının örtünmesi şart, şart olmayanlarda da mahalle baskısı var

diğer inanşlarınegemen olduğu ülkelerde böyle bir durum yok denecek akdar az hani olanlarda kızlarını manastıra kapatıyuor fln ama sokakta çarşafla dolaşan hıristiyan/budist/pastafaryan görmeyiz
Sosyal ağlarda paylaş

Osuran_boğa said:

ya alkışlıcaktık mı demişim? ateist biri dese bireysel olarak testis geçecektik demişim. ne kadar garip kafan var ya.
e tamam işte "alkışlicaktık " diye ddalga geçiyosun demişim anlaşılmicak bişi yok ne kafası anladık dalga geçiceğini illa direk mi anlatmam gerekiyor anlaman için. bireysel olarak dalga geç bu adamla da o zaman madem o kadar akıllısın

güzel kardeşim, bak kaç sayfa neler yazmışız aç oku bir rica ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

her örf adet değil ama islam inancında kadının yeri ortada

bu adam müslüman

o zaman kadına karşı takındığı görüşün endenini fazla uzakta aramamk lazım ki adam çocukluktan beri öyle yetişmiş, islamiyet çerçevesinde edindiği örf adet neyse ona uyuyor adam da

ki dindar(?) müslümanların çoğu böyle, zaten böyle olmasalardı kara çarşaf gibi çirkin ve başörtüsü kadar kullanışsız şeylerle kadınların kişiliklerini hapsetme gibi bir ihtiyaçları olmazdı

e tamam da, bütün bu söylediklerin "din-bir-sen başkanı aile ile ilgili saçmaladı o zaman dinciler saçmaladı" dedirtemez ki bize?
tamam adam dinci
adam örümcek kafalı, adam neyse ne. Ama konuya yorum getirirken adam dinle ilgili birşeyden bahsetmiyor. Evet belki adamın düşüncelerinin kaynağı orası ama bunu açık açık söylemiyor.
Ki başkanlığını yaptığı kurum aile işleriyle de ilgileniyor.
Buna sebep, bu açıklamaya bakarak dinciler çok reöerö diyemezsin.

Ha bakarsın dincilerin kitapları şöyle böyle, işte bugüne kadar yaptıkları şunlar, dinciler reeöreö dersin.
adam rereö dersin,
ama bu açıklamaya bakıp diyemezsin.
yeteri kadar veri yok elinde çünkü
Sosyal ağlarda paylaş

müslümanlıkta kadının yeri erkekle eşitse neden kadınların arabistanda iranda vs araba kullanması yasak? neden erkekler ne isterlerse giyerken kadınlara bu kadar çok karışılıyor?

çünkü müslüman dünyasında kadının yeri erkeğin altıdır, erkeklerde bu "hak"larını kendi egoları yönünde kullanıyor
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

o sıfatla yorum yapmış olsa, astroloji kurumu başkanı olarak yazılı basın açıklaması yapsa mesela, evet astrologlar saçmalamış derdim. Bu astrolojiye inanan herkes saçmalar demek olmazdı, burada İslam'a inanan herkes saçmalar demediğimiz gibi.

o zaman ok. Ama 1 tane astrologun saçmalamasını niye hepsine mal ediyoruz ki =) ? orada da bir sakınca yok mu
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

nileppezdel said:

o sıfatla yorum yapmış olsa, astroloji kurumu başkanı olarak yazılı basın açıklaması yapsa mesela, evet astrologlar saçmalamış derdim. Bu astrolojiye inanan herkes saçmalar demek olmazdı, burada İslam'a inanan herkes saçmalar demediğimiz gibi.

o zaman ok. Ama 1 tane astrologun saçmalamasını niye hepsine mal ediyoruz ki =) ? orada da bir sakınca yok mu

çünkü dernek başkanı o dernek ve üyeleri adına konuşur, onların görüşünü belirtir. Ha başkan kendi kafasına eseni yapmıştır o ayrı şey de çok nadir olur bu. Ve İslam'da kadının yeri düşünülünce bu fikrin dincilerin, bak dindarların değil, dincilerin ve yobazların ortak fikri olduğunu düşünüyorum
Sosyal ağlarda paylaş

ha bu arada ben de müslümanım, açıklamayı yapan hıyar da müslüman

ben kadın haklarını savunuyorum, bu adam "kadınlar dayak yesin" diyor çünkü "dinci" diye tabir ettiğimiz müslümanlardan ve bu "dinci" dediğimiz müslüman grubu rafatlıkla dünyadaki müslümanların %90 ını oluşturuyor

öyle olmasaydı "çarşaf" zorunluluğu diye bir şey olmazdı
Sosyal ağlarda paylaş

çocuk deilim şimdi laf sokmadan konuşalım da (gerçi çocuk olsam nolacak ki , ama yavaş demiş) "adam müslüman , kadınlara karşı görüşü belli" de hangi müslümanlar kastediliyor eğer tüm müslümanlardan bahsetmiyorsak bakın burda bi kaç kişi en azından delikanlı gibi "tüm müslümanları yakalım" diyerek kendi düşüncesini (yanlış da olsa ) açıklıyor , siz de rahat olun bence
Sosyal ağlarda paylaş

"tüm msülümanları yakalım" diyen adamı savunmuyorum dikkat edersen ki konu o olsaydı onu da kınardım ama konumuz o değil

çok istiyorsan gönlün olsun onu da buradan kınadığımı belirtmeden geçmeyeyim

konuyu çekiştirmek yerine yazdığım kısımlar üzerinden mantık yürütmeni bekliyorum, yürütemiyorsan kusura bakma ama "yavaş"sın
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...