Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

dinciler saçmalamaya devam ediyor.

demian

Öne çıkan mesajlar

Hayır anlamadığım neden aile içinde kalmalı şiddete yönelik hal ve davranışlar.ne alakası var örf,adet ahlak kavramlarıyla.ilk şiddet uygulandığı an haberdar etmek gerekiyor mantıklı olarak ki devamı gelmesin.niye en son baş vurulması gerekirmiş anlayamadım.
Hoş bana şiddet uyguluyor diye düğmeye basıp bilmem nereye şikayet ettiğim adamla aynı evde daha da yaşanır mı o da olayın başka bir yönü.O zaman her düğmeye basanın boşanması lazım
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

ya adamın mevkii itibariyle o birliğe mensup din adamlarının ortak görüşü gibi algılanması gayet doğal. Kimse İslam şöyle İslam böyle dememiş. Dindar denmemiş dinci denmiş. Alınganlık etme Suark :/

yok abi alınganlık deil =)
@pasta

abi ışıkara çıksa açıklama yapsa ve atıorm evlilikle alakalı olsa
"depremciler saçmalamaya demva ediyor" mu diceksiniz?

ne bileyim okan bayulgen konusma yaptıgında
"televizyoncular gene saçmaladı" mı dıosunuz
Sosyal ağlarda paylaş

jeolojinin evlilik hakkında söyleyecek bişeyi yok
adam çıkıp söylüyosa jeoloji ile alakalı olmadığını bilirsin

ama din malesef aile kurumuna burnunu soktuğu için ve bir grup insan hala din etkisinde yaşamak istediği için o titreyle çıkıp o açıklamayı yapamazsın abicim.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

@vanille
evet allahın adını vermesi gerekiyor. Adamın soyledıgı seyın dınle uzaktan yakından alakası yok, ne bir ayet sunmuş ne "dinimizde böledir" demiş.
Sadece kendi düşündüğü aile yapısını savunmuş adam.
Konu ne din, ne dinciler.
Ha töreciler gelenekçiler dersin anlarım ama dinciler deil.

bism...

adam din müessesinde calisiyor, bu adamin da mentalitesi, bakis acisi haliyle bu yöndedir. din dogrultusunda karar verir birseylere.

konu kadinin tek tusla yardim aramasinin aileye zarar vermesi
konuyu acan Allah(C.c)'i yayma kürsüsü baskani. aradaki baglantiyi görmek o kadar zor degil.
Sosyal ağlarda paylaş

@vanille
valla istersem karpuzla monitörün arasında ki bağı da görebilirim, azcık zorlamaya bakar.
Haliyle o üç harf, din, bi cümlede geçince otomatik refleks dinciler zart zurt oluyor. Halbuki konunun onunla alakası yok, adam basketbolcuda olabilirdi,ne bileyim turizm bakanı da olabilirdi.
"turizmciler gene saçmalıyor"
Abuk bi başlık bu, gelenekçiler olsun bari. Veya düzenciler, hatta aileciler ne bileyim daha alakalı bişi olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Pasta said:

jeolojinin evlilik hakkında söyleyecek bişeyi yok
adam çıkıp söylüyosa jeoloji ile alakalı olmadığını bilirsin

ama din malesef aile kurumuna burnunu soktuğu için ve bir grup insan hala din etkisinde yaşamak istediği için o titreyle çıkıp o açıklamayı yapamazsın abicim.

okumadık galiba.
Sosyal ağlarda paylaş

kadın cinayetleri demokrasi tarihimizin şanlı yıllarında yüzde 1400 artıyor. cinayet işleyenlerin yüzde 45'i aldatıldığı için işlediğini söylüyor. dindarmış, dinciymiş, gelenekçiymiş anlamam. çamuru bulandırmaya çalışanların, görmezden gelenlerin, yeterince tepki göstermeyenlerin hepsi aynı oranda işbirlikçidir. tartışılan konuya bak. yok dinci değilmiş dindarmış gelenekçi değil yobazmış ibişmiş...
bu forumda bile "yahu siz erkeksiniz size ne kadına karşı şiddetten" diyen hayvanoğlu hayvanlar ifade özgürlüğünü kullanmış oluyor ama amk demek yasak mesela. paragrafı hakettiniz

Abi çoğunuz no-lifersınız, fanteziden başka okuduğunuz kitap yok denecek kadar az. Her tartışmayı buradan arkadaşlarınızla yapıyosunuz. Demokrasi kültürünüz yok. İfade özgürlüğü kültürünüz yok. İnsanımızın yazdığı ellediği şeyleri anlama kültürünüz yok. Kafanız tek bakış, insan çeşitliliğine hazır değilsiniz. Kitap okuyorum siyasetle ilgileniyorum diyeniz de tatava. Türkiye'de olan her tür kitabı okudum yazdım diyo, arada bir iki elif şafak romanı okumuştur en fazla mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Halbuki konunun onunla alakası yok, adam basketbolcuda olabilirdi,ne bileyim turizm bakanı da olabilirdi.

ama degil.

basketbolcu söylese, he tamam adamin kendi fikridir sacmalamis vs. dersin gecersin. basketbolcularin topunun yaptigi birsey degil cünkü.
ama konuda din geciyorsa, böyle demezsin cünkü adamlarin hep yaptigi sey bu. ilk degil.

kaldi ki savundugu sey bizlere göre icinde azicik mantik barindirsa biz de o herifi bu kefeye sokmaz, bak böyle adamlar da var din islerinde, helal olsun diyebilecek objektiflige ve yetiye sahip olurduk cok sükür.
Sosyal ağlarda paylaş

konunun dinle alakası yok ki ama vanille, yani din lafı bile geçmiyor. Sadece adamın sıfatı din bilmemne başkanı.
Yani sadece adam "happened to be religious man"

bu arada

fizban said:

aile kurumu kadinin kendisinden onemlidir, ne sandiniz.

kadin olse dahi aile sag kalacaktir insallah hocam.

bu yorum (tu) süper istihza
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...