Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Result

pisst

Öne çıkan mesajlar

Lens = sikko
Lazer = sikko

Simdi gozluk 1 aydir kullaniyorum tecrube yoktu gozluk alirken ne nasil alinir diye.

Sanirsam ray ban gibi kuvvetli markalarda cikartiyor normal gozluk. Tecrubesi olan varmi bu konuda ray ban ucretleri ne kadardir ortalama?

Baska markalar varmi boyle kuvvetli guclu gozluk ureten? Onerin ne yapam?

http://www.ray-ban.com/turkey/products/optical
Ornek burada active lifestyle tarzi bana uyar gibi uzun boyluyum zenci degilim `beyaz tenliyim` kilomda boya oranla en iyi seviyede.
Ha illa bu tarza bagli kalmayin ne varsa soyleyin elime para gecince hemen giderim bakmaya. Ama iste piyasayi bilmiyorum yeniyim aranizda B)-

Ozellikle fiyatlari ne olur ortalama?
Sosyal ağlarda paylaş

kendi elimlemi takicam cami gozluge sdfsdfs. recetesiz nasil alican soylermisin?

abi turkiyede ray ban alinca 500tl direk veriyorsun gunes gozlugune lensede bi o kadar para veriyorsun. gelmis burda gozlugun hesabini yapiyorsun sdfsdfsd. amerikada cogu boyle takiliyor fiyati ucuk olsaydi takilamazlardi.

abi sigorta derken sen neyden bahsediyon anlamadim amerika ve sigorta diyorsun kafam karisti :S
Sosyal ağlarda paylaş

abi ilk defa duyuyorum sigorta siini senden :S ha yillik gelirin $18000 dolar altiysa hersey beles sana amerikada. ama malesef degil sdfsdfsdf. cok zor nasil yapacaksin 18000 sdfsdf.

recete yok yanimda malesef. turkiyedede yoktu sanirsam. :S biliyorum o girecek ama ne kadar girecek bilmiyorum :(
Sosyal ağlarda paylaş

eger sigortan yoksa bi kere doktor seni ofisin kapisindan almaz zaten :D

ha aldi diyelim genelde ayakbasti parasi 50-90 dolar gibi bisi aliyo, ki muaneyi saymiyorum bile orasini sen dusun.

tabi bunlar benim arastirdigim kadari ile, recete olmadanda internetten yada store dan sana cam vermezler, cunku elinde ne olcu var ne baska bisi.

bende arastiriyorum bu konuyu bisiler bulursam paylasirim burda.

gozluk kirilsa siccaz valla.
Sosyal ağlarda paylaş

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20090710162609AACboVw

eger miyopsan gerekiyo sanirim, yolun doktordan gececekse ve saglik sigortan yoksa nanaylardasin.

ne ssn i ne kacagi abi senin abd saglik kurallarinden haberin yok galiba?

tabi arastirmak lazim yinede iyice benim bildigim kadari bu.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadas dedi camlar fiyatin cogunu kapsiyormus. yani ray ban degil cam ureticisi sokacak bize. takmayi ray ban yapar ya da alcagimiz yer yapar.

100 dolar cam
100 dolar muayne
300 dolar cam desek camin fiyatini bilmiyorum bi bak sen arastir.

500 dolar girer. ama bence deger burada herkes oyle takiliyor. biz ezug ezug takiliyoruz iste sdfsdfsdf.

zaten lens gibi atilan bisi degil. kolay kolayda kiramayiz istesekte fiyattan dolayi sdfsdf.
Sosyal ağlarda paylaş

senin dedigin kisilerin bi sekilde saglik sigortasi vardirki,
saglik sigortalarinin cogu her yil 1 check-up, ve goz ve dis muanesini bedavaya verir. ondan herkes takiliyo.

tabi burda 1500 tane farkli sigorta cesidi oldugu icin bilmiyom mesela ben o 18000 dolar sinirini fln.

nese bende bakarim bi...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...