Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nedir Bu winupd.exe?

Batilc

Öne çıkan mesajlar

beyler bu netip bişidir ya... hani anladım virüsümsü bişi ve windoz dosyalarını deiştiriyo. ama ne oldugunu bulamadım ya... mesela gecen bilgisayar bozldu makineye format attım daha sonra herseyi yukledim (zonealarm cıkarttı die sorunu zone alarm yuklemeyi dusunmuyodum) sonra aha internet geldimi diye bakim dedim ve baglandım adsl den... 3dakka sonra du la boyle cok acık bi firewall yukleyim dedim yukledikten sonra bi baktım winupd girmiş bile bilgisyara, kapattıkça açılıyo: sildikçe yeniden uruyo!!!! haydaa efektleriyle tekrar bi formatladım (ama bu sefer quick attım cunku normal atarken %92 de takılıyodu) herseyi yukledim baktım sorun yok (za da yuklu) sonra bugun girerken bi baktım : za alert veriyo. winupd.exe tries to act as a server. dedim hatırla bunu istemedigimi diye sonra task managerdan end processledim ama nolcak bilmiyorum...

uzun lafın kısası bu nasıl girmiş olabilr ve nasıl formatsız kurtulunur???[signature][hline]We Must Be The Ones Who Believe Illiuvatar
But In Fact There'sn't An Illiuvatar, So Resume Your Believes, Don't Be Astonished At Your Thoughts
Yeniden Baslasak , Patates mi yesek?
Delirtmeyin Beni
Sosyal ağlarda paylaş

dosyayı kapat , sonra exesini bulup sil( iki ane exesi var diye hatırlıyom 2 dosya olarak giriyodu)
ondna sonra regeditten temizle msconfig den kaldır res at adwarela son bi arama yap gene resat sonra takıl.
silemiyosan kapatıp, güvenli kipte açıp sil[signature][hline]Boo
www.willow.gen.tr
Shift Protector
thanatos, 4 eylül 2004 00.30 tarihinde halıya kusarak demiş ki:
BEN SARHOŞ DEĞİLİM, BAK BİLİNCİM YERİNDE O BİLGİSAYAR..
Sosyal ağlarda paylaş

E-Trust'ı tavsiye ederim.[signature][hline]Korax, 27 Ağustos 2004 15:58 tarihinde Brook'a demiş ki:
Dünya ahiret bacım olsun..
Ayda görürsem affetmem.

[spo1=Paticik Halay ekibi]
_o_ _o_ _o_ _o_
..|.....|.....|.....|
./ ./ .../ .../
Tey,Tey,Teyyy..
Soldan Sağa:Paskal,Koraks,Tora ve Llama,Paticiğin Resmi,Tescilli Halaycıları..
Powered bY Korax & Pascal.
Pati halay ekibi kurucuları ve başları..
[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

regedite giremiyorum, bu mahlukat actıgım anda tekrar kendini yukleyip kapatıyo, aynı sekilde za yı acabilmem icinde en iyi zamanlamayala bunu hemen kapatıp za'ya tıklamam gerekiyo. neyse...

olayın virüs yada benzeri bişi oldugnu soyle anlıyoruz. winupd kapattıkca acılıyo ve bi userin progressi biciminde gorunuyo, ancak buna karsın mesela winlogon.exe bi system progress yani bu asıl systemin elemanı (nitekim kapatılmıyo)[signature][hline]We Must Be The Ones Who Believe Illiuvatar
But In Fact There'sn't An Illiuvatar, So Resume Your Believes, Don't Be Astonished At Your Thoughts
Delirtmeyin Beni
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu antivir'e dedim dlete without prompt... yaklasık 16000 filedan 1000 tane exe sildi nerdeyse... yok bagle.inf filan... sonra bi dikkat ettim bu dava tum exeleri silmiş. ne taskmanager kalmış, ne internet explorer, ne windowz update ne de winupd wormu... daha sonra bilgisayara res attım, çalışmadı bende windozu tekrar yukledim su an takır takır...[signature][hline]We Must Be The Ones Who Believe Illiuvatar
Delirtmeyin Beni
Sosyal ağlarda paylaş

herkes virus falan filan demiş..
arkadaşlar bu dosya windows update version 5'in (farketmeişsinizdir yeni windows update sayfasını) bilgisayarınızdaki automatic updates olayınıy apan bölümü..[signature][hline]Legbra ::.. The interpreter øf gøds. Only he can translate peøples prayers and transmit them tø the invisible pøwers.
Fıstık [PatiPet Resimler] / The Willow
Sosyal ağlarda paylaş

said:
thelegbra, 20 Eylül 2004 22:26 tarihinde demiş ki:
herkes virus falan filan demiş..
arkadaşlar bu dosya windows update version 5'in (farketmeişsinizdir yeni windows update sayfasını) bilgisayarınızdaki automatic updates olayınıy apan bölümü..

hayır o islevi yapan winlogon yada o nun gibi bişi. bu dedigim ise dierk benim userımın yani sistemin degil benim userın bi file'ı. artı AV den arattırınca gösterdigi uzere bir WORM[signature][hline]We Must Be The Ones Who Believe Illiuvatar
Delirtmeyin Beni
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...