Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beta Türk Oyunu : Mancınık

Sailor

Öne çıkan mesajlar

valla ben de m&m'lerde han han dolaşıp oynayanlardanım ama nette falan oynamadım başka yerlerde.

bunu da daha indirip oynamaya vakit bulamadım ama resimlere bakılırsa tek kelimeyle: HARIKA.

eline sağlık, en kısa zamanda test edip daha objektiv yorumlar yazabilirim, çalışmalarının devamını dilerim. süper süper.. ;)[signature][hline]Homer to aliens: "Don't eat me, I have a wife and children! Eat them!"
Sosyal ağlarda paylaş

bir de şunun farkına vardım; mancınıkta ortak kullanılan deste var. yani ortadaki 5 karttı kullanıyorsunuz, s,zden sonra rakip kullanıyor aynı kartları. ama acromage ya da ants ds öyle değil. her oyuncunun kendi destesi var. böyle olunca discardın bir anlamı kalmıyor. bence benimki gibi tek deste olunca insan daha stratejik davranabiliyor. mesela çok iyi bir kart geldi ama kullanamıyorsunuz. acromage de beklersiniz bi el sonra kullanırsınız. ama mancınık'ta düşman kullanabileceği için discard edersiniz..[signature][hline][email protected] | 6254196
Sosyal ağlarda paylaş

bu topic sticky yapılsın bi süreliğine. sonuçta diğer oyunlardan farkı türk yapımı ve aramızdan birinin yapmış olması. bu topic böle giderse düşebilir ve çabalar boşa gidebilir. ayrıca oyun züfer turnuva falan yaparız paticik arası.

önerim de şu: biyerlerden kartlara resim bul sadece ne olduğu yazmasın üstünde atıyorum taş veren karta kayalık resmi koy veya maden kazması koy.duvar verene sur koy ne bilim..yani biraz daha şekilli olsun. bi de arkaplan yap ana oyun kısmına. koyabilirsen chat koy (aynı bilgisayardan oynadım hep onun için internetten oynarken chat v arsa pardon).ve en önemlisi kaynak barları var ya onların yanına neyin ne kaynağı olduğunu yaz[signature][hline]Gitar Azmanı
------------
Pascal, 25 Mayıs 2004 01:30'da demiş ki:
Ya ciddi ciddi biriylee kavga etmek istiyorum. Olmadı kırmızı ışıkta bekleyip camı açık taksi şöförlerine tokat atacam...
Sosyal ağlarda paylaş

önerilerin için çok sağol; oyunla ilgilenen birilerini görmek hoş. oyun şu anda beta, tam sürümü çıksın turnuva falan yaparız, ama önce yayılması lazım tabi :)

kartları zaten geçici olarak yaptım. kartların içeriği ve sistemi değişecek zaten, o zaman resimleri de değişir güzelleşir. (common, uncommon, rare kartları koyacağız; kartların gelme şansları vs olacak)

arkaplan için mexinth kardeşimiz çalışıyor; ona da teşekkürler. şekil çalışması yapacağız.

internetten ya da lan'dan oynarken chat olanağı sunuyoruz size. ayrıca malzemelerin üzerine gelince hangisi olduğu yazacak ileride. hatta yanına bir grafik bile koyabiliriz.[signature][hline][email protected] | 6254196
Sosyal ağlarda paylaş

bi de mesela kaleye 5 hasar diyip altına yıkılan bi kale koymak yerine oyunu daha fantastik yapaıp ne bilim okçular yazarsın okçu resmi çıkar altında ne işe yaradığı yazar (atıyorum kaleye 5 hasar) onun altında da magic ve birçok kart oynunda olduğu gibi fantastik bi yazı olur atıyorum "Mangelorun cesur okçuları onuruna sadık,yayıyla dosttur." gibi bir quote (dandik oldu ama örnek için heheh) koyulabilir. ayrıca gerçekten sağlam yapmak istiosanız şöle bi deişiklik yapabilirsiniz (programlayabilir misin bilmiyorum maksat fikir vermek). mesela öle kaleye hasar zart zurt yerine asker gelir kart olarak. askerlerin 3 çeşidi olur

1- Duvarlara hasar veren
2- Kaleye hasar veren
3- Hırsızlık yapan
4- Guard (hırsız yakalayan)

bunlar her turn hedefini azaltır. mesela hırsızın var bi tane o her tur atıyorum karşıdan 5 odun götürüyor. bunu engellemek için de bir Guard kartı koyarsınız,eğer biri bu kartı alırsa karşıdaki hırsız ölür. Askerler de aynı her tur atıyorum duvardan veya kaleden (hangisine saldırıosa) 5 götürür,bunu engellemek için karşıda da en az onun kadar asker sayısı olması gerekir. eğer A oyuncusunun 5 okçusu (kaleye hasar veren diye düşündüm artık nası yaparsanız) ve 2 savaşçısı (duvara hasar veren) varsa o tur okçular kaleye savaşçılar duvara hasar veriyor (bi adamın ne kadar hasar verdiğini siz düşünürsünüz). B oyuncusu daha sonradan asker kazanarak onun da 3 okçu 4 savaşçısı oluyor ve durum eşitleniyor, o tur kimse hasaar almıyor. Diğer tur A oyuncusu bir "orman kartı" (odun) seçiyor,B oyuncusu ise bir tane daha savaşçı alarak asker sayısını bir fazla yapıyor.Bu durumda bakıyoruz= A oyuncusunun 5 okçu 2 savaşçısı var. B oyuncusunun ise 3 okçu 5 savaşçısı var. Bakıyoruz= B oyuncusunun toplam asker asyısı A dan daha fazla. O zaman B oyuncusu A'ya bir kere daha hasar verebiliyor. Peki hangi asker hasar verecek? B oyuncusunun savaşçısı okçudan daha fazla. O zaman savaşçı verecek. Eğer savaşçı ve okçu sayısı eşit olsaydı o zaman random olarak biri hasar verirdi..

-----------------------------------------------------------

bunu programlarsanız çok güzel olabilir,programlayamazsanız en azından ilk dediğimi yapsanız bile oyun çok daha deişecektir.[signature][hline]Gitar Azmanı
------------
Pascal, 25 Mayıs 2004 01:30'da demiş ki:
Ya ciddi ciddi biriylee kavga etmek istiyorum. Olmadı kırmızı ışıkta bekleyip camı açık taksi şöförlerine tokat atacam...
Sosyal ağlarda paylaş

ikinci dediğin olaya çok da sıcak abkmıyorum açıkçası; oyun tamamen değişmiş oluyor. ayrıca ekranda göz atacak çok şey oluyor, oyunun kontrolü zayıflıyor. zaten 5 tane malzeme + malzemeci varken savaşçısı guardı hırsızı hırlısı derken ekran dolar. ama baştan bir oyun yazsaydık dediğini ilgilendiren şeyler yapılabilirdi.
ilk dediğin şey yeni kartlar dizayn edilirken yapılabilir. ama tabi oraya yazı yazacak birisi de lazım :) büyük ihtimalle koyamayız onu ama sonuçta oyuna göz gezdirdiysen onunun kartlar jpg olarak hdd de duruyor. kendince editleyebilirsin onları. ki zaten öyle olmasını isteriz. kendiniz "skin" olarak güzel şeyler yaparsanız (şimdi değil yeni versiyon için) yayınları isteyen çeker kullanır.[signature][hline][email protected] | 6254196
Sosyal ağlarda paylaş

said:
shapshal, 09 Ağustos 2004 19:35 tarihinde demiş ki:
bi de mesela kaleye 5 hasar diyip altına yıkılan bi kale koymak yerine oyunu daha fantastik yapaıp ne bilim okçular yazarsın okçu resmi çıkar altında ne işe yaradığı yazar (atıyorum kaleye 5 hasar) onun altında da magic ve birçok kart oynunda olduğu gibi fantastik bi yazı olur atıyorum "Mangelorun cesur okçuları onuruna sadık,yayıyla dosttur." gibi bir quote (dandik oldu ama örnek için heheh) koyulabilir.

evet evet harika fikir. hatta bu quote'ları biz yazarız. altında pati nickleri olur.

"Mangelorun cesur okçuları onuruna sadık,yayıyla dosttur." shapshal

gibin.[signature][hline]Homer to aliens: "Don't eat me, I have a wife and children! Eat them!"
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...