Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gitar

sagopa

Öne çıkan mesajlar

Gitar çalmaya nerden başlamalı acaba aslında sorum şuydu ben 2 yıl klavye dersi aldım 2 yılda manyak seviyede klavye çaldım... Bu süre zarfında ders almaya devam ettim aslında ders denemez hocamız ile prova :D Ama sonra bıraktım yani aslında çalmayı çok seviyorum ama böyle biri eşliğinde ders olunca sevmiyorum yani derse karşı bir antipatim var... Kardeşlerim gitar dersi alıyorlar o karşıma geçip gitar çalınca bende meraklandım aldım elime :) zaman geçtikçe sevdim babam sen de ders al diyor ama ders almak istemiyorum elimde klasik gitar var şimdi sorum şu acaba ders almak zorunlumu ? değilse kendi kendime nasıl öğrenebilirim nerden başlamalı bu işe bu çömeze yardım :)
Sosyal ağlarda paylaş

varya efsane bi topic açtın şimdi bak sana sölüorum
bu forumlarda 2 grup insan var bir tanesi

dersin gerekliliğini savunuo
dier grup savunmuo. Konu senden çıkacak millet tartışacak kendi aralarında. en iyisi sen kimsenin fikrini alma neyi gerçekten istiosan onu yap. Kendim öğrenebilirim diosan öle öğren ben öle yaptım ..[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Strong. The Weak. The Innocent.
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

hede hödö nası yaparsın mortis
olmaz öle şey hoca yani eğitim şart
budur[signature][hline]I am lost in the black chamber.There's no way to turn back. I'm possessed by the old creature who has planned all to take my soul. Too late for me, in my hands, in my head. He is in me, my soul is lost in his black chamber... NOW I'm gone...
Sosyal ağlarda paylaş

iki yılda manyak seviyede klavye çalıyorsan gitarada nerden başlayacağını bilmen gerekir bence.. akor kurulumları da klavyedeki gibi gitarda da aynı.
hatta her enstrümanda aynı inanmazsın:)
iyi klavye çalanlar genelde gitarıda çalarlar zorlanmadan hatta terside doğrudur.
lazım olan tek şey var sana gitarın hangi teli nedir hangi notayı verir onu öğrenmek. zaten çılgın klavye çalıomuşsun.[signature][hline]
"kadınlara mı gidiyorsun? kırbacını unutma!"
Sosyal ağlarda paylaş

ehe klavyeye ilk başladığımda 5 oktallı casio bir orgum vardı onu çıkardım nostalji işte :D Neyse diyorsun klavye gitar arasında fark fizikten ibaret.. O zaman çalışmak lazım. Teşekkür ederim ;)[signature][hline]Bir çocuk kadar masum uzandım yanına...
Kokunu duymak için girdim koynuna...
Yaşam diye birşey yok, Unutmak diye birşey yok...
Beni o masum gözlerle yanlız bırak...
Sosyal ağlarda paylaş

en az 2 ay ders al sen. nasıl olsa nota-ölçü-ritm vs. biliyorsundur temelini öğrenirsin gitarın sonra kendin devam ettirirsin. ama bana sorarsan ders al ve hiç bırakma. çok yararlı oluyor çünki. ben de 2 sene klavye çalmıştım sonra 3 seneden fazla gitar dersi aldım bayağı iyi çalıyorum şimdi.[signature][hline];;suitfly | icq | msn: [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

Ders almak zorunlu değil ben kendi kendime öğrendim. Konser videoları falan izle,adamın elini tutuş şekline falan bak sonra aynı şekilde başla. Ufak parçalar çalmaya çalış. tab çalmaya falan çalış. Fakat yanlış öğrenirsen ayvayı yedin ona göre onuda söyleyeyim :) Ben şansa yanlış öğrenmemişim[signature][hline]Zegard/Hibernia - Lancelot
Crosby,Stills,Nash & Young
oh yeaah tikkysi: "Fuck you anuna Koyim!"
Sosyal ağlarda paylaş

Tabların bazılarını çalabiliyorum.. El alışkanlığı lazım işte büyük geçişlerde falan takılıyorum. Akorları çözemedim daha doğrusu akorları basıyorum ama sağ el ne arpej nede ritm tutabiliyorum öyle üst üst alt alt üst alt diye :)[signature][hline]Bir çocuk kadar masum uzandım yanına...
Kokunu duymak için girdim koynuna...
Yaşam diye birşey yok, Unutmak diye birşey yok...
Beni o masum gözlerle yanlız bırak...
Sosyal ağlarda paylaş

ders almak her şeyi çok çok hızlandırır. ben ders almadım, tekniklerin hepsini nerdeyse yanlış öğrendim, şimdi düzeltcem diye anam ağlıyor. 9 ayımı boşa geçirdim. o kadar çalıştım, ama nasıl çalışacağımı bilmeden çalıştım.. hiç bir işe yaramadı.

ders al, teknikleri öğren. teknikleri öğrenmekle uygulamak arasında fark var tabii ki. uygulayabilmek için bu tekniklere nasıl çalışacağını öğrenmen lazım. onun da öğren hocandan. benim kendi tecrübelerimden çıkardığım sonuç, yanlış alışkanlıklar edinmemek burda temel nokta. kolay gelsin.[signature][hline]"Ben bir şeyi iki kere demeeeeem, iki kere demeeeeem." Sezai Gündoğdu

[Bu mesaj Mirage tarafından 21 Eylül 2004 20:03 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ben önce kitaplardan akorları öğrendim ve annemin 30 senelik,bare basınca elinde 2 saat izs bırakan çekoslavak malı akustiğinde bunları öğrendim.sonra tablar falan gelişiyorsun zaten.şu anda oldukça iyi olduğumu söyleyebilirim(yani görecelidir ama iyiyim bence) ancak yine de öss den sonra biraz ders almayı düşünüyorum.bir de öncedne keman çalıyordum 1 sene kadar bu da koaylık sağlamış olabilir gitarda bana.[signature][hline]administrator error

-oo saçını mı kestirdin çok yakışmış.
-salak salak konuşma ikimizde iğrenç göründüğümü biliyoruz...

:rock::rock:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...