Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bosna Piramitleri

Sovereign

Öne çıkan mesajlar

mertadam said:

Kimileri dalga geçecek ama erich von daniken'in Tanrıların Arabaları serisini ama orijinalinden okumak lazım.
@sovereign.
Piramitleri yakından görünce çok fazla teknikten,mühendislikten anlamaya gerek yok abi.
Her biri 2,2.5 metre x 1-1,5 metre x 2,5-3 metre olan tek parça taşlardan 2 milyon tanesini(sadece Keops'un yapımında kullanılan,diğer piramitleri de katarsak 7-8 milyon taş) piramitlerin bulunduğu yerden 1000 küsür km öteden getirmek için gereken insan gücü.O taşların taaa orada getirilmeden önce nasıl yapıldığı....Nil Nehri üzerinden kaç gemi ile, nasıl, kaç günde taşındığı....getirdikten sonra bunları nasıl araya hiçbir sıva-harç malzemesi koymadan üst üste yerleştirdiler? Çok fazla insan gücü ile yapılmadığını ve yapılamayacağını ispatlayan şey var.
Edit:Aradan binlerce yıl geçmesine rağmen taşların yüzeyleri hala neredeyse pürüzsüz.Bu taşları kesmeyi bırakın yüzeylerini böyle düzeltmek için gereken teknoloji o dönemde olamaz.

erich von dankienin daha sonra kendisi "hacı ben hepsini sıktım onların" dediği gerçeği ?
Sosyal ağlarda paylaş

ya teknik derken bahsettiğim şey şu..

bazı taşlar var 20 küsür ton ağırlığında falan.. taşın ebatları 4x3 metre falan

şimdi adam başı 50kg taşıyabildiğini düşünürsek 400 adam lazım :) bazı başka taşlar var büyük tapınak kalıntıları arasında bulunan bloklar sütünlar falan.. şimdi ne kadar ağırdı hatırlamıorum ama şu anki teknoloji ile kaldırmak için 36 tane vinç lazım

mesela piramitin yapıtaşı olan taş bloklar o kadar iyi yerleştirilmişki yanyana, araya kağıt bile sokamıosun
Sosyal ağlarda paylaş

Lancelion said:

mertadam said:

Kimileri dalga geçecek ama erich von daniken'in Tanrıların Arabaları serisini ama orijinalinden okumak lazım.
@sovereign.
Piramitleri yakından görünce çok fazla teknikten,mühendislikten anlamaya gerek yok abi.
Her biri 2,2.5 metre x 1-1,5 metre x 2,5-3 metre olan tek parça taşlardan 2 milyon tanesini(sadece Keops'un yapımında kullanılan,diğer piramitleri de katarsak 7-8 milyon taş) piramitlerin bulunduğu yerden 1000 küsür km öteden getirmek için gereken insan gücü.O taşların taaa orada getirilmeden önce nasıl yapıldığı....Nil Nehri üzerinden kaç gemi ile, nasıl, kaç günde taşındığı....getirdikten sonra bunları nasıl araya hiçbir sıva-harç malzemesi koymadan üst üste yerleştirdiler? Çok fazla insan gücü ile yapılmadığını ve yapılamayacağını ispatlayan şey var.
Edit:Aradan binlerce yıl geçmesine rağmen taşların yüzeyleri hala neredeyse pürüzsüz.Bu taşları kesmeyi bırakın yüzeylerini böyle düzeltmek için gereken teknoloji o dönemde olamaz.

erich von dankienin daha sonra kendisi "hacı ben hepsini sıktım onların" dediği gerçeği ?

öyle bişey dmeedi aslında o tamamen medyanın adamı yerin dibine sokma taktiği

adamla aynı masada yemek yerken muabbet etme şansına erişmiş olarak söylüyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

@nilep

Benim düşüncem uzaylıların dünyadaki yaşam dahil herşeyi başlattığı,takip ettiği,belirli dönemlerde doğrudan müdahale ettiği yönünde.
Bu tip tapınaklar,yapılar da kendi tanrılarına ibadetlerinin yanı sıra gerde bıraktıkları insanların da ibadetlerini şekillendirmek amaçlı olduğu yönünde.
Bu çok özetin özeti oldu farkındayım ama net olarak budur bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi uzaylılar bile dindarsa Allah belalarını versin ya sdgfsdfgdfs

Ben de dünyadaki hayatın uzaylıların sosyolojik deneyi olduğuna inanmak isterim mesela ama çok da mantıklı gelmiyor hala. Hayat kendi kendine başladı, onlar da bizi gözlemliyor diye düşünüyorum. Bu konulardaki görüşlerim Sovereign'dan ziyade Lathspell'e yakındır zaten bu forumda. Uzun E.T. topişğimizi incelersen güzel tartışmalar döndü orada

@sovereign: Abi birkaç haftaya çok şeyler açıklanacak dünya değişecek dediğinin üstünden 1,5 sene falan geçti galiba ya? Pislik olsun diye demiyorum bu arada
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bilmiyorum tabi bu piramitler belki de ibadet amaçlı değil, bazılarının iddia ettiği gibi gözlem amaçlı,yıldızların konumlarına göre dizilmiş yapılar.Mesela en meşhur olan 3 büyük ve 4 küçük Giza'da ki piramitlerin böyle olduğunu söylüyorlar.Yani belki de dinle ilgisi yoktur.Ama kesin olarak insan yapısı olmadıklarına eminim.
Sosyal ağlarda paylaş

mertadam said:

Erich Von Daniken'in başta Musevi örgütleri olmak üzere şeriatçı terör örgütleri tarafından yüzlerce tehdit aldığı gerçeği?

gelişmiş bi uygarlık tarafından yapılsaydı çelik gibi bi materyal kullanılacağı gerçeği ile sizin elinizden bugün beton ve çeliği alsam ve yüksek yapı yapın desem sadece bile paşalar gibi sizden piramit istemesem bile nihayetinde piramit yapacağınız gerçeğini de unutmayın.

taşların getirilmesi vs. ok. güzel olaylar. uzun süre en yüksek manmade yapı olarak kaldılar, ona da okay.

ama o üstün zekanın getireceği zarafet, smartness yok. blunt weapon gibi bişi işte. işe yaramış ama üstün mü? tartışırım vallahi.

sokakta gördüğünüz aptal bina etkileyici değildir ama iki malzemenin üstün bi bileşimi ile düz şekilde yukarı çıkar hatta çıkmalarla genişler bile. smartness budur. üstünlük budur. sorunun etrafından dönme değil, sorunu delip geçmedir. 1,6km bina dikicek adamlar çelikle, betonla. uzaylılar değil, insanoğlu yapıcak hani bunu da.

piramit, basamaklı piramit, ziggurat ne derseniz diyin insanın inşa etmesinin basamaklarıdır. ne zaman harç, kemer bulundu piramit yerine kubbe yapmaya başladılar. tepesi açık onlarda da ha... dilediğim gibi çıkayım yukarıya diyemezsiniz. tension ring gerekir, üste doğru incelme gerekir. pantheon'a falan bakın mesela.. oculus o tepedeki. o olmasa, dışında da 7tane daha tension ring olmasa ve ana ayaklarla kenarından sıkıştırılmasa duramaz öyle.

özetle, evet piramitler süper ve büyüleyici yapılar.. lojistik kısmı da etkileyici. ama inşa olarak yapmayın ya.. tarih yeniden başlasa ve bu tarzda bi yapı yapılmak istense insanlar gene dünyanın her tarafında önce piramitler yapar. zaman geçtikçe kubbelere dönerdi.

yollamayı unutmuşum. sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Binaların güzel görünmesi,çirkin olması değil abi mevzu.Nasıl yapıldığı bence konu?
Ayrıca bu şekilde insan yapısı binalar yapma tekniği ne oldu da buharlaştı,gitti?Çünkü tarihte bazı milletler tarih sahnesinden silinir ama halkları egemenlikleri altına girdikleri milletlere karışır ve tüm birikimlerini aynen taşırlar.Neden daha sonraki binlerce yıl bu tarz yapılar ya da bu tarz yapıların yapımında kullanılan taşlar ve o taşların yapımında kullanılan teknoloji karşımıza çıkmadı?
Sosyal ağlarda paylaş

Bakın şu linkte oldukça yararlı bilgiler var.

http://sacredsites.com/africa/egypt/the_great_pyramid_of_giza.html

Bir de aynı linkten şu alıntıyı paylaşayım,Büyük Piramit'i yani Keops'u anlatıyor, olayın inanılmazlığı belki biraz daha net anlaşılır.

Constructed from approximately 2.5 million limestone blocks weighing on average 2.6 tons each, its total mass is more than 6.3 million tons (representing more building material than is to be found in all the churches and cathedrals built in England since the time of Christ).

B)-

Edit: Bu konu ile ilgili olanlar verdiğim linkin tamamını okurlarsa memnun kalacaklardır diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

100.000 tane kölen varsa bunların gözünde tanrıysan o piramiti tersten bile yaparlar, 400 adam hiçbirşey ve evet bu kadar köle vardı gerçekten, kayıtları var hepsinin bulunan, hiç mi okumuyorsunuz lol.

bunları diyen adamlar hep büyük piramitlerden çok çok daha eski ufacık tugla tugla hatta camurdan vb yapılmış 8-10 metrelik piramitleri saymazlar hatta adı bile geçmez, tarih boyunca aşama aşama geldiğini söylemezler çünkü bütün olayı bozuyor. tarih okuyun plz, ne idügü belirsiz adamların hacı uzaylılar valla bak stargate rerörö saçmalamasını devam ettirmeyin yani
Sosyal ağlarda paylaş

limestone da kesilmesi en rahat taştır, mermere granite göre sertliği az olduğu için. surface treatment olarak nası bişi uygulamışlar ama onu merak ediyorum, hala pürüssüz diyorsunuz.
antik yunanda tapınaklarda kullanılan 5-6 metrelik mermerden sütunlar daha ilginç geliyor bana, o devirde nasıl kesmişler yuvarlak olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

jacabo said:

mit bastirs da mi ne ya da oyle bi programda deniyorlardi o taslar tasinir mi nasil tanisir bidi bidi diye gayet basit mekanikle tasiyorlardi

ister istemez acaba insanoglu aslinda uzayli mi diye dusunuyor insan

myth busters göz boyama amaçlı bi program.. yaptıkları hiçbir şeyi pratik düzgün fen amaçlı yapmıolar
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada piramitleri uzaylılar yaptı demiyorum ben açıkça belirteyim de..

şu anda bütün ileri gelen köklü arkeoloji kuruluşlarının aksine bütün bulguların gösterdiği gerçekler hep büyük şeyler açığa çıkartıyor ve bu da benim çok ilgimi çekiyor.

Mesela Hindistan'ın açıklarında su altında bulunan yerleşim birimleri de hala ne ekonomik destek ne de herhangi bir ilgi gördü arkeoloji kurumlarından.

Galileo v.2 yaşıyoruz beyler bayanlar
Sosyal ağlarda paylaş

mertadam said:

Mit bustersı bilmem abi.
Ben 2002'de Mısır'dayken o zamanın Japonya'daki en ünlü gökdelenlerini yapan inşaat firması boş bir alana taşları üst üste koyma prensibiyle piramit inşa etmeye çalıştı.Statik hesapların içinden çıkamadılar.Beceremediler.

abi ne statik hesabının altından çıkamışlar ya.. yığma taş diziyorsun. yığma taş ile betonarme hesapları tamamen farklılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...