Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hardcore Hardrock arada ne fark?

Canbaz

Öne çıkan mesajlar

norton kimin insan olduğuna sen mi karar veriyosun? pff... biraz dikkat edelim bişi söylerken.[signature][hline]The problem with America is stupidity. I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?
Sosyal ağlarda paylaş

aslında artık tarz diye bişey kalmadı desek daha doğru olur :))
hepsi birbirine girdi kaldı arkadaş.
ama genede temelde nota dizilişlerinden vede geçişlerinden seçilebilir gibi. bide vokal tabi hardcoreda vokalin kendini yırtması lazım :) ne biliim izleyicilerin üstüne balgam atması lazım falan biz kısaca ''b.k müzik '' diyoruz buna:) bide mesela hardcoreda gain hiç kısılmaz gitardaki:)
bkz: biz öyle gördük, dedemde öyle yapardı rahmetli.:)[signature][hline]
"kadınlara mı gidiyorsun? kırbacını unutma!"
Sosyal ağlarda paylaş

hard rock, normal rocktan daha sert ama heavy metalden daha hafif bir müzik türüdür. hardcore ise thrash ritmleri ve gazının punk riffleriyle biraz da soloları azaltarak çalınmasından oluşur.[signature][hline]Burax, 07 Eylül 2004 20:49 tarihinde demiş ki:
fıse kablo takılı ıdı ucu bostu ıste dırek 220w ıste o zaman ılk kez carpıldım öldüm allahdan ayagımda lastık terlık wardı cok ölmedim
Sosyal ağlarda paylaş

Limp Bizkit ben severim mesela. Sizin sevip sevmediğinizi bilmem ama sevenede saygım var sevmeyenede. Fakat siteye girdiğinizde ve grup hakkındaki bilgileri tıkladıgınızda (bkz: www.limpsite.com) işte adamların ne tarz müzik yaptığı yazılı ve hardcore geçiyor. Bilmeyen arkadaşlar asılsız iddada bulunmasın. Evet bu topici ben açtım Norton_Antor gayet insanımda yani iki göz iki burun vesayre... var bendede çok şükür. Müslüm Babanın dediği gibi sen Allah mısın? :p Şaka bir yana başka örneklerde verebiliriz mesela Korn adlı grupta hardcore türünde çalıyorlar ama anlamadığım şu: olayın içine ne giriyorda hardcore oluyor turntable olabilir mi? Bu arada darkwingduck +2 hardrock the best! Bence git gide tarzlar karışıyor Numb arkadaşımızında dediği gibi tarz diye birşey kalmadı... (Bence). Numb +5[signature][hline]Canbaz

[Bu mesaj Canbaz tarafından 18 Eylül 2004 19:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Canbaz, 18 Eylül 2004 19:25 tarihinde demiş ki:
Evet bu topici ben açtım Norton_Antor gayet insanımda yani iki göz iki burun vesayre... var bendede çok şükür.

iki burunlu normal insan arkadaşım aralarında dağlar kadar fark var sen iyisimi yorma hiç kafanı bunlara..[signature][hline][i]Did I punish you for dreaming?
Did I break your heart and leave you crying?
Don't you ever dream of escaping...[i]

Sosyal ağlarda paylaş

Limp Bizkit, Hard-Core'u 1. ve 2. albumlerinde guzel yapmıstır. Daha sonra parayı bulup cıvtan serefsiz fred durst sayesinde ve wes borlandın gruptan ayrılmasıyla(3. album sorası) grup cıvımıştır, rezil etmiştir kendini.

Ama ilk albumlerinde hala sevdigim sarkılar vardır. Gercek Hard Core(rap core da denılebılır) ruhuyla yazılmıs sarkılar var.

Korn'a genelleme olarak hardcore diyebiliriz ama bana gore yinede Alternative kalır biraz. Jonathan Davisin hastası oldugum yorumuyla bir bütündür kornun yaptıgı muzık.

Slipknot'un lafı geçer diye belki soyluyorum tam anlamıyla hard-Core yapmazlar, crossover metal denılebılır eheh[signature][hline] The Truth is out There

[Bu mesaj BlaCk_DmC tarafından 18 Eylül 2004 20:23 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Spidee, 18 Eylül 2004 20:21 tarihinde demiş ki:
said:
darkwingduck, 18 Eylül 2004 19:03 tarihinde demiş ki:
hardcore eziktir hardrock cool dur

Kişilerin zevklerini mi yargılıyorsun ?

bence garip bişey yok bunda. insanlar bişeylerin ezik başka bişeylerin de cool olduğunu düşünebilirler. hardcore dinleyenlerin hepsi eziktir falan gibi bişey de dememiş gibi geldi bana.[signature][hline]
"kadınlara mı gidiyorsun? kırbacını unutma!"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Canbaz, 18 Eylül 2004 19:25 tarihinde demiş ki:
Limp Bizkit ben severim mesela. Sizin sevip sevmediğinizi bilmem ama sevenede saygım var sevmeyenede. Fakat siteye girdiğinizde ve grup hakkındaki bilgileri tıkladıgınızda (bkz: www.limpsite.com) işte adamların ne tarz müzik yaptığı yazılı ve hardcore geçiyor. Bilmeyen arkadaşlar asılsız iddada bulunmasın. Evet bu topici ben açtım Norton_Antor gayet insanımda yani iki göz iki burun vesayre... var bendede çok şükür. Müslüm Babanın dediği gibi sen Allah mısın? :p Şaka bir yana başka örneklerde verebiliriz mesela Korn adlı grupta hardcore türünde çalıyorlar ama anlamadığım şu: olayın içine ne giriyorda hardcore oluyor turntable olabilir mi? Bu arada darkwingduck +2 hardrock the best! Bence git gide tarzlar karışıyor Numb arkadaşımızında dediği gibi tarz diye birşey kalmadı... (Bence). Numb +5

limp bizkit'in ilk albümleri rapcore tam olarak.şu anki albümü mesela tam olarak" nu metal" denilebilecek durumda.korn' da genelde hardcore diye geçer direk.[signature][hline]administrator error

-oo saçını mı kestirdin çok yakışmış.
-salak salak konuşma ikimizde iğrenç göründüğümü biliyoruz...

:rock::rock:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Numb, 18 Eylül 2004 21:23 tarihinde demiş ki:bence garip bişey yok bunda. insanlar bişeylerin ezik başka bişeylerin de cool olduğunu düşünebilirler. hardcore dinleyenlerin hepsi eziktir falan gibi bişey de dememiş gibi geldi bana.

Ama eleştirinin de bir adabı vardır, "ezik" ne demek ?[signature][hline]be exceptional!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...