Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni dönemde CHP

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

dasaaa said:

hamsilipilav said:

cüce pkklımıymış adam frpciydi lan sdfs

cüce baltalı değil miydi?

bi de gimli yok artık galiba? tamam bu alakasız idi.

yahu her görüşünü beğenmediğimizi pkk'lı falan yapıcaksak işimiz var vallahi..

take it easy bro.

yani türkçesi, kolay gelsin birader.

sarcasm. adam yapmış ben yapmadım.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Sen PKKlısın ya da BDP destekçisisin veya Kürtçüsün diye senin hoşuna gidecek, şirin görünecek mesajlar mı yazmam gerekiyor?
Yazdığım şeyler açık ve net. Anlamak istemeyebilirsin ya da yazdıklarıma katılmayabilirsin. Ama bunu terbiyesizlik yaparak değil İNSAN GİBİ ifade etmek gerekir.

Edit: Ya ekleyemeden edemedim.
Ya o kadar boş bir adamsın ki dağa taşa erdoğan posterlerini laf olsun diye astı değil mi bu adamlar? Bak şu an tvda hala AKP propaganda şarkısı çalıyor, bunları boşuna yapıyor değil mi bu herifler? Ya da bu medyada 3 parti ve özellikle de AKP ve CHP dışında kimseye, hee pardon, bir de PKKlılardan başka kimseye yer vermemelerinin sebebi de herhalde benim hikaye okumam değil mi?
Bu halinle bir de bana ukalalık yapıyorsun, cesaretini anlıyorum çünkü ülkedeki tüm <> bir tarafı kalktı. Normal.

ay ay ay sevsinler. SENIN HOSUNA GIDICEK DIYE!
benım hoşuma giedicek meselesi değil, yalan yanlış cıkarımlar yapıyorsun.

söylediklerimi nasıl oraya cektin cokta iyi anlıyorum. vericek cevabın yok, şartsız kötü olduğunu bildiğin bişi var türkiyede yaşıyan herkezin türk olmadığını iddaa etmek. diyosunki hadi şu cocuğa ordan saldırıyımda sonra yazıcağım sacmalıklar inandırıcı gözüksün.

İnsan gibi 50 kez ifade ettim, aldığım cevap yok aldıklarım aha böel sacmalıklar. insan gibi ifade edilmek istiyorsan insan gibi ifade edildiği 50 sefer anlıyacaktın, hakkın budur. böle yalan yanlış mesaj atarsan.

dayanamayıp eklediklerinde zaten kendini bitirmişsin. kimse kk kadar destek almadı, kimse tayyip kadar destek aldımı? e sen söylemişsin almadı. tayyipin ardındajki destek kk'nınkinin 10 katıydı. ecevitin böyle dev bir rakibi oldumu? internet döneminde televizyonda reklam döneminde kk'nın reklamı oldu ona rağmen oy toplıyamadı diyorsan, yeriz konuşuyorsun demektir.

böyle uydurma cıkarımların üstüne kendi fikirlerini dayatmaya calışırsan bi ortama cevabını alırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Sen PKKlısın ya da BDP destekçisisin veya Kürtçüsün diye senin hoşuna gidecek, şirin görünecek mesajlar mı yazmam gerekiyor?

çetintaş şunu yapma allasen ya. cüceyi liseden beri tanıyorum şu söylediğin o kadar komik ki hahaha

sevmediğin bi olay olunca, anlamadığın derinlikte bir yorum gelince PKKlısın, Fetullahçısın, işine gelince perinçek apoyu ikna etmeye gitti. Geç bunları cidden.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce, zerre kadar umrumda değilsin.
Ama yazdığın deli saçmalarını ciddi ciddi de okudum he. Üstelik de yazdıklarıma karşılık cevap verdiğini falan sanmışsın, şaşırdım. Reklamın bu dönemdeki önemini kavrayamamışsan neyi kavradın bilemiyorum ama dedim ya umrumda da değil.
Sadece tartışma adabını öğren, bana yeter.
Yoksa benim fikirlerime katıl, katılma umrumda değil.
BDPlilere sempati ile yaklaştığını daha önce ki yazdıklarından okudum. Benim için BDP'ye sempati ile bakmak PKK'ya da sempati ile bakmaktır. Bu düşünceme katılanın da, katılmayanın da canı sağolsun.

Ve Ardeth, senin neden burada Cuce'yi savunma ihtiyacı duyduğunu bilmiyorum ama daha önce bir çok kez yazdığım gibi ben kimsenin avukatı değilim. Perinçek çok hem de pek çok hata yaptı. Bu hataların başında işte burada olduğu gibi bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan arkadaşların paylaştığı o fotoğraflar geliyor. Her ne amaçla olursa olsun yanlıştı. 1989-1991 arası Kürt sorunu ile ilgili izlediği tavır yanlıştı, şimdiki BDP'den farkı yoktu o dönemde savunduklarının. 30lu yaşlarının başında Kıbrıs'a müdahalemiz ile ilgili yazdıkları yanlıştı. Sonuç olarak ısrarla bana perinçek yolu ile aklı sıra laf sokan tüm patilere sesleniyorum: Ben Kemalist'im, Perinçek, Baykal, Kılıçdaroğlu, vs. ya da Atatürk haricinde başka hiçbir Türk; benim önderlerim ya da örnek aldığım kişiler değildir.

Ve sap ile samanı karıştırmak da yanlıştır. Benimle tartışmayı bilmeyen bir adamı uyaracağınıza, yazdıklarıma kafa yoruyorsunuz. Ben kime ne yazıyorsam bir sebebi vardır, evveliyatı vardır, altyapısı vardır. Yazdıklarımı kabul etmeyebilirsiniz, saçma bulabilirsiniz ama bunu yazmanın-söylemenin bir şekli vardır.

Israrla konuya dönüyorum.
Kemal Kılıçdaroğlu bence başarısızdır.

(Ardeth, şimdi farkettim de yine bir laf sokma sevdasına girmişsin bana, bu konuda neden bu kadar yarışıyorsunuz birbirinizle, anlayabilmiş değilim? Bilimsel-ilimsel bir şey tartışılıyor pati'de de ben mi kaçırıyorum, benim anlayamayacağım derinlikte neyi tartıştın, tartışıyorsunuz, tartışabilirsiniz değerli kardeşim?Bak öğretim üyeliğin varmış, saygı duyuyorum ama senin yaklaşımında bir asistan, doçent, profesör aynı yaklaşımı yani bana karşı yaptığın şu yaklaşımı ders verdiği öğrencilerine de yaparsa sevilmez(bu belki senin için önemli değil), sayılmaz(bu da belki önemli değil senin için).Düşüncelerim böyle. Bana laf sokmayı bırak. Adam gibi ne söylüyorsan söyle. Benimle ilgili bir sıkıntın varsa özelden de yazabilirsin.)
Sosyal ağlarda paylaş

cüceyi savunmuyorum her sinirlendiğinde insanlara PKKlı Fetullahçı die hakaret etmenin komikliği üzerinde duruyorum. Herhalde şu forumda bulunduğu süre içersinde bana fetullahçı demiş olmanın ne kadar komik olduğunu fark etmiş olduğunu umuyorum. Aynı hatayı sadece bana karşı değil bir çok başka insana karşı yaptın. Üstüne konuşacak bişey yok yani, hem bilgisayar ekranı arkasından insanları bu kadar ağır nitelendirmenin hatasını geçtim, yaptığın nitelendirmelerin ne kadar yanlış ve saçma olduğunun da farkında olman lazım artık.

yoksa ben kk konusunda burdaki çoğu fikre katılmıyorum. daha başarısız veya başarılı olduğunu görmek için erken. ben bir dahaki seçimlere kadar yapacaği şeylere bakacağım. ha kürtleri tanıyan bir parti haline gelmiş olmasını da yadırgamıyorum. bunu doğru bir şekilde yapan bir parti eminim bu sorunun çözümü yönünde önemli adımlar atmış olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Körü körüne yazdıklarıma satır satır cevap vermeye çalışan senin gibi aynı anda 10 kişiye cevap verirken sana Fetullahçı demiş olabilirim. Ama dediğin gibi klavye arkasından insanların gerçek niyetlerini ya da kim olduklarını anlamak kolay değil. Bu benim için bir özeleştiridir ama aynı özeleştiriyi senin de yapman gerekir.
Kendini benim yerine koymanı beklemiyorum ama kime ne yazıyorsam bir nedeni var.
Sosyal ağlarda paylaş

yazdım abi işte sıkıntımı. cüceyi tanıyorum ve çok kez tartıştım onla hiç bir zaman fikirsel olarak için boş bir yorum yaptığını görmedim. son kez özet olarak tekrarlıyorum, bir insanın yazdığı bir fikri beğenmediğin zaman deli saçması deyip o kişiyi de PKKlı ya da Fettullahçı diye etiketlemen komik ve bir noktadan sonra rahatsız edici.

said:
Ama dediğin gibi klavye arkasından insanların gerçek niyetlerini ya da kim olduklarını anlamak kolay değil.

E madem zor, o zaman rahatsızlık verici bir tavır takınmak yerine daha sakin olmak daha mantıklı değil mi? Zaten tersi bir tavır takındığın zaman çevrende sadece sana benzeyen insanlar kalır bu da bence herhangi bir insan için çok yanlış bir yol. Neyse konuyu çok dağıttık
Sosyal ağlarda paylaş

:)))))

Ya siz gerçekten kör msünüz? Birisi benim yazdıklarımı gözleriyle değil başka bir tarafıyla okur, terbiyesizce bana bir şeyler yazar.
Öbürü yazdıklarıma "hikaye bunlar" diyerek saygısızlık yapar.

Bunları görmüyorsunuz ve özellikle sen görmüyorsun? Ondan sonra birilerinin yazdıklarına "saçmalık" diyorum, öyle mi? Bu kadar basite indirgiyorsun yani benim yazdıklarımı?

Dürüst ol arkadaşım, ben klavye gerisinde olduğumun bilincindeyim, sandığın ya da birilerinin sandığının aksine sinirlenmiyorum burada ki saçmalıklara. Sadece üzülüyorum insanların bu kadar bakar kör olmalarına. Yoksa benim yazdıklarımı kimseye dayattığım yok, bilakis burada sen dahil insanlar sanki benim ağabeyim, babam, öğretmenim ya da benim üzerimde emeği geçmiş başka herhangi bir kişi gibi bana bir şeyler dayatmaya çalışıyorsunuz. Israrla sizin doğrularınızı kabul etmemi istiyorsunuz.
Bunun anlamsızlığını sadece ben mi görüyorum?
Hiç sanmıyorum.

Bak. Hep aynı şey oluyor. Ben burada kendimi, seni, ya da başka herhangi bir adamı tartışmak istemiyorum. Konu başlığı hakkında fikirlerimi yazdım ama birisi de gelip insan evladı gibi "sen böyle yazmışsın ama şu şu nedenlerden dolayı sana katılmıyorum" yazmadı daha. Nedir derdiniz yahu? Tartışmayı mı unuttunuz? İnsan içine mi çıkmıyorsunuz? İnsanlarla konuşmayı mı bilmiyorsunuz? Samimi söylüyorum, gerçek hayatta bu tarz bir tartışma olmaz, olamaz. Kalkıp birbirine dalar insanlar eğer burada bu cuce'nin veya diğer malum adamların yaptığını yapsalar insanlar birbirlerine.

Konuyu hatırlatayım.
Kemal Kılıçdaroğlu başarısızdır diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

ya da başka herhangi bir adamı tartışmak istemiyorum.

Başka herhangi bir adamı tartışmak istemiyorsan, o zaman insanların yazdığı yazıdaki fikre laf et edeceksen de adama sıfat takma. Adama bir sıfat takarsan bu tartışmayı sen başlatmış olursun. Tabi ki birine PKKlı dersen o adamın ya da bunun yersiz bir sıfat olduğunu bilen birinin bu konuda yorum yapma hakkı doğar çetin taş bu kadar basit. Olayı kişiler eksenine çeken senin mesajların.
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

dasaaa said:

hamsilipilav said:

cüce pkklımıymış adam frpciydi lan sdfs

cüce baltalı değil miydi?

bi de gimli yok artık galiba? tamam bu alakasız idi.

yahu her görüşünü beğenmediğimizi pkk'lı falan yapıcaksak işimiz var vallahi..

take it easy bro.

yani türkçesi, kolay gelsin birader.

sarcasm. adam yapmış ben yapmadım.

sarcasm^2

sana dememiştim zaten. eahahha
Sosyal ağlarda paylaş

Demagoji, demagoji, demagoji Ardeth takma isimli pati.
Bana saygısızlık yapan adama istediğim sıfatı takarım.
Sen de dahilsin buna.

Ayrıca bak o adama PKKlı dedim fakat sonra yaptığım her şeye rağmen yanlış olduğunu anladım ve o ifadeleri mesajımdan çıkardım. Yine de düşüncemi oraya yazdım, BDP'ye saygı duyan, BDP'nin savunduklarına sempati ile yaklaşan kişi benim gözümde PKKlıdır dedim. Bunu tartış ya da tartışın benimle. Ama çocuk gibi, "filancaya PKKlı demişsin ama ben o adamı tanırım, hiç de PKKlı değildir bikerem" yapma.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

cetintas said:

çetintaş şunu yapma allasen ya. cüceyi liseden beri tanıyorum şu söylediğin o kadar komik ki hahaha

sevmediğin bi olay olunca, anlamadığın derinlikte bir yorum gelince PKKlısın, Fetullahçısın, işine gelince perinçek apoyu ikna etmeye gitti. Geç bunları cidden.

ben cüceyi liseden beri tanımıyorum hatta yüzyüze görüşmedik ama 2005'ten beri biliyorum lan..

dedikleri gibi, komik olmuş gerçekten
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Sen de dahilsin buna.

valla senin tavırların genel olarak cüceden daha saygısız bence
kaldı ki bir insana sıfat takıyorsan o zaman ben "kişileri tartışmak istemiyorum" diyemezsin. sana saygısızlık yaptığını düşündüğün birine saygısızlık yapmak yerine de neden saygısızlık yaptığını açıklamak gibi yolları da tercih edebilirsin. mesela ben sana nasıl saygısızlık yaptığını söylüyorum örnek istiyorsan.

tartışmaya katkım bulunsun bari bence CHPlilerin yıllardır ağzında sakız olan "halkla kucaklaşmak" işini Baykaldan daha iyi becerdiğin kesin KK'nın. Ecevit kadar iyi yapar mı bilmem ama Ecevit de safi nasyonalist değildi. Öyle yönleri olsa bile KK benzeri sosyal devlet anlayışı ile sentezlemiş gibi gelirdi bana. Yani Ecevite benzeyen biri barsa o KKdır, Baykal değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

cetintas said:

Sen de dahilsin buna.

e yasak ama?

Eğer gerçek olduğuna inanıyorsam ve taktığım sıfatta o adamı rahatsız etmiyorsa neden yasak olsun?
Laf mı bu?
Ve az önce de yazdığım gibi, cuceye söylediğim pkklı ifadesini mesajımdan çıkarttım. Ama düşüncemi de aynen orada korudum. Varsa söyleyeceğin ya da söyleyeceğiniz bir şey konu başlığı hakkında söyleyin ya da bu yazdıklarım ile ilgili söyleyin. Çocukluğu bırakın, bunları yazıyorum diye de komplekslere girmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...