Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

gitar dersi almak istiyorum

nuki

Öne çıkan mesajlar

sana yapacağın şeyleri diyim

4 parmak.

ilk önce dört parmağını yavaştan hızlandır
aşşağı yukarı doğru cıkarak dört parmağı ilerlet
sonra örümce yürüyüşü (biraz kasıo) serce parmakla baş parmak aynı anda orta parmakla yüzük parmağı :D aynı anda
sonra tablara giriş

bu kadar öğrendin gitarı
not:bunla öğrenemez diyenler için slayerın gitaristini örnek gösteriyorum.[signature][hline]hö?
Sosyal ağlarda paylaş

lol neyse

bora uslusoy iyidir muhtemelen ama 130 milyon alıyomuş ayda heralde tabi orası İstanbul onu bilemem ama muhtemelen süper öğretir o adam[signature][hline]Birisi bilmem kaç tarihinde demiş ki :
Paticik bana karı bul lan Allahsız !!!
Mirage Icq'da demiş ki:
Predator (10:17 PM) :
terminale gittim çok iyi bir film ya
Mirage (10:17 PM) :
terminalör?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Erutan, 17 Eylül 2004 20:46 tarihinde demiş ki:
sana yapacağın şeyleri diyim

4 parmak.

ilk önce dört parmağını yavaştan hızlandır
aşşağı yukarı doğru cıkarak dört parmağı ilerlet
sonra örümce yürüyüşü (biraz kasıo) serce parmakla baş parmak aynı anda orta parmakla yüzük parmağı :D aynı anda
sonra tablara giriş

bu kadar öğrendin gitarı
not:bunla öğrenemez diyenler için slayerın gitaristini örnek gösteriyorum.

slayerin gitaristi cok gusel caliyo zaten[signature][hline]Dunya delikanli olsa yuvarlak olmazdi
Sosyal ağlarda paylaş

slayer ın gitaristi nota bilmiyosa o kumsalda akdeniz akşamlarını çalarak gitar çalıyorum diye geçinen kırolardan farksızdır
örünböcek yürüyüşü ile felan olmaz bu iş
tab la hiç olmaz
adam gibi hoca bulur öğrenirsin[signature][hline]thanatos, 4 eylül 2004 00.30 tarihinde demiş ki:Doğu,temizle beni!
Sosyal ağlarda paylaş

evet slayerın gitaristi notanın alasını biliyodur bilmeden çalınmaz öyle kafadan falan ister istemez insan profesyonel yaptığı bir iş detaylarını öğreniir belli bir sürede[signature][hline]Birisi bilmem kaç tarihinde demiş ki :
Paticik bana karı bul lan Allahsız !!!
Mirage Icq'da demiş ki:
terminalör?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Proxa, 17 Eylül 2004 21:46 tarihinde demiş ki:
slayer ın gitaristi nota bilmiyosa o kumsalda akdeniz akşamlarını çalarak gitar çalıyorum diye geçinen kırolardan farksızdır
tab la hiç olmaz
adam gibi hoca bulur öğrenirsin
Kıro dedigini duymasın butun gece aglar sonra lol. Metal camiyası kabul etmi$ sen etmesen ne olur[signature][hline]:rock:Touch Of Evil:rock:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Nihilprophet, 18 Eylül 2004 10:18 tarihinde demiş ki:
Avcılar da serkan ülkü ve ersin abi var kime sorsanız tanır ist. üni. sinde adam mulm stain çalıyo ve türkiye nin en iyi birkaç gitaristinden biri eğer öğrenme isteğin varsa kesin tavsiye ederim ama önce ikna etmen lazım adamı.

mulmstain nedir acaba?

p.s:anlamamazlıktan geliyor olabilirim...
Sosyal ağlarda paylaş

nota öğrenmek çok çok zor bir şey olmasa bile gerçekten çok uzun zaman alıyor. nota okumak, klavyedeki yerlerini öğrenmek çalışmaya ve zamana bağlı. hoca senin kafana anında sokacak değil bunları.

müzik teorileri, nota vs sonra da öğrenilebilir bence. ama gitar tekniklerini yanlış öğrenir, kötü alışkanlıklar edinirsen, sonra aylarını bunları düzeltmeye harcarsın. o yüzden her şeyden önce sana teknikleri doğru düzgün öğretecek birini bul. en önce pena tekniğini adam gibi oturt bence. benim gibi düzeltene kadar ağlarsın sonra. hala düzeltemedim hatta.

teknikleri öğrenmek ve uygulamak da farklı şeyler tabii. yine çok çalışma istiyor. atıyorum diyelim başladın, aradan bir süre geçti pull-off tekniğini öğrendin. bi hafta boyunca çalıştın. bir dahaki derste hocan eğer yanlışın varsa düzeltir doğrusunu gösterir. eğer ders almadan öğrenirsen bu yanlışını görüp de düzeltene kadar aylar geçebilir. daha kötüsü yanlış alışabilirsin ki, sonra uğraş dur düzeltene kadar.

o yüzden adam gibi teknik bilen bir hocadan bunları öğrenmek her şeyi çok hızlandırır. eğer sadece gitar çalmak değil de, adam gibi gitarist, müzisyen olmak istiyorsan notasından, teorilerine kadar her şeyi öğrenmek daha iyidir tabii. yok ben gitarı öğreneyim, nota vs sonra olur diyorsan illa da gerekli değil bence. senin amacına bağlı.[signature][hline]"Ben bir şeyi iki kere demeeeeem, iki kere demeeeeem." Sezai Gündoğdu

[Bu mesaj Mirage tarafından 18 Eylül 2004 14:00 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Mirage tarafından 18 Eylül 2004 14:01 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
tab la hiç olmaz

hay eline sağlık :) müzik camiasında bile bu kadar lafı söyliycek cesareti olmayan bi sürü adam var maalesef.nota bilmeden insan ın gnelde yapacağı şey kendini tekrarlamaktır.
veyahut devamlı amerikayı yeniden keşfetmek zorunda kalacaktır. tabi bunu yapmak isteyenler olabilir tercih onların ne diyimki. çokda zor bişi diil zaten.[signature][hline]
"kadınlara mı gidiyorsun? kırbacını unutma!"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Quarthon, 18 Eylül 2004 10:52 tarihinde demiş ki:
said:
tab la hiç olmaz
Kıro dedigini duymasın butun gece aglar sonra lol. Metal camiyası kabul etmi$ sen etmesen ne olur

bold belli yeri vurgulamak için kullanılır bütün cümlede kullanılmaz
metal camiyası kabul etmiş ne demek ya :)
türk müzik camiasıda petek dinçözü ünlü yapıyor ama petek dinçöz şaklabanın teki
yok sen nota bilmeyen 1 2 3 4 1 2 3 4 ler ile gitar biliyorum diye geçinen birini müzisyen yerine koyuysan bilemem tabi[signature][hline]thanatos, 4 eylül 2004 00.30 tarihinde demişki: Doğu,temizle beni!

[Bu mesaj Proxa tarafından 18 Eylül 2004 17:25 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Predator-, 17 Eylül 2004 20:51 tarihinde demiş ki:
lol neyse

bora uslusoy iyidir muhtemelen ama 130 milyon alıyomuş ayda heralde tabi orası İstanbul onu bilemem ama muhtemelen süper öğretir o adam

ayda 130 milyon o kadar fazla gelemdi bana.sonuçta çok daha kazık enstruman hocaları var bildiğim kadarıyla.haftada kaç saat veriyor ders bu adam 1 mi 2 mi?
Sosyal ağlarda paylaş

ben ayda 60 milyona gidiyom haftada 2 saat. 130 milyona 1 saatmiş haftada. tabi benim hocadan çok daha bilgili o adam ayrıca İstanbul orası tabi böyle gitar öğreticek vaziyete gelmekte çok zor bir iş ki 130 milyondan fazlasını hakediyordur mutlaka.[signature][hline]Saeros, 17 Eylül 2004 18:59 tarihinde demiş ki:
izmir'deki otobüslerin yarısında bulunan en teknolojik olay vites.
Mirage Icq'da demiş ki:
terminalör?
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu sene öss ye girecem de istanbul a gitmek istiyorum üniversiteye o adamın fiyatlarını merak ediyodum ders alsam nasıl olur falan diye.adam gibi bleus öğretebilecek birinden ders almak istiyorum o adam da öğretebilir sanırım.ama işte saatbaşına 42.500 gibi bir rakam oluyor öyleyse ve pek az değil.[signature][hline]administrator error

-oo saçını mı kestirdin çok yakışmış.
-salak salak konuşma ikimizde iğrenç göründüğümü biliyoruz...

:rock::rock:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...