Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oy pusulası

SuSaNoO

Öne çıkan mesajlar

Paravan ve şeffaf sandık olayı biraz daha "medeni" olma yolunda atılan güzel adımlardan birisi bence. Üst üste bindirilmiş okul sıralarının arkasında oy kullanmak garipti doğrusu. Ayrıca yeni mühürler de hoşuma gitmedi değil. Ancak şu görevlilerinin ukalâlıkları her seçimde aynı bir onu değiştirememişler. Her neyse. Merak ettiğim durum şudur acaba akşam sandıklar açılmaya başlandığında orada oy sayımlarını izleyebilir miyim? Yoksa herhangi bir teşkilat mensubu falan mı olmam gerekli. Bu seçimlere kadar böyle bir düşüncem yoktu ama bu seçimde ciddi anlamda gitme gereği duyuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Cacik said:

bu benimde aklıma geldi ama sayılırken sandık başında her partiden adam olucak heralde başında

öyle oluyorsa nasıl hile karışıyor ki seçimlere? Gerçi undead seçmenlerimiz var ama..

sayıldıktan sonra direkt orda girilmiyor sisteme diye biliyorum, yanlış mıyım?

birde önceden EVET basılmış pusulaları ceplerine tıkıştırılmış olanlar var diye düşünüyorum,
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

şimdi de ben gidiyorum oy kullanmaya.. haydi bismill...

ah..

yaşlı dayımız var ona yardım ettim önce, en başta pusulayı katladık sonra mühürü bastık, daha doğrusu ben bastım "hadi dayı koy elini" dedim, sonra sandığa kendisi attı oyunu :)

gayet pro bir şekilde yuvarlağı tutturdum ama zzaten altında ve üstündeki çizgilerin sınır alırsak da direk yuvarlağa oturuyormuş kaşe onu öğrendim eheh

şimdi akşamı bekliyoruz bakalım, annem sandık
görevlisi oldu arada ona uğrayacağım

bugünlük böyle işte
Sosyal ağlarda paylaş

Cacik said:

nileppezdel said:

Cacik said:

bu benimde aklıma geldi ama sayılırken sandık başında her partiden adam olucak heralde başında

öyle oluyorsa nasıl hile karışıyor ki seçimlere? Gerçi undead seçmenlerimiz var ama..

sayıldıktan sonra direkt orda girilmiyor sisteme diye biliyorum, yanlış mıyım?

birde önceden EVET basılmış pusulaları ceplerine tıkıştırılmış olanlar var diye düşünüyorum,

nolcakki, olmıyan secmenlerin oylarını olmayan yerlerde olmıyan sandıklarda kullanıp geciyolar kayda
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...