Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

AMAN TANRIM YILMAZ ÖZDİL

mokoko

Öne çıkan mesajlar

Marty said:

tayyip esada laf edebiliyosa esad da tayyibe eder.
ayrica su padisah kafasindan da kurtulun artik TC BASBAKANINA KIMSE LAF EDEMEZ kafasi cahillik baska birsey degil. adamin iktidardan inmesini mi bekliycez laf etmek icin?

adam basbakan kabile lideri degil. hizmet etsin diye seciliyo. angutluk yaparsa angutluk yapiyo diye soylenir. adam olsun kendine laf soyletmesin.

Budur. Tam olarak.. net.

Bizim ülkemizde mevkii,makam herşey demek olduğu için kutsal değerlerden bir tanesi haline geldi. Gene safi aptallık malesef.
Sosyal ağlarda paylaş

Düşüncenizin onaylanması için tutkuyla yanıp tututşuyorsunuz, haklılığınız tasdik edilmesi için düştüğünüz sevdanız gözlerinizi kör ediyor. Yabancı bir ülkenin lideri gelip de sizin ülkenizin liderine hakaret ettiğinde ona bravo deyip onu haklı bulabiliyorsunuz. Bir ülke egemense eğer, bütün öğeleri ile egemedir. Siz kişiye karşı düşmanlığınızın ülkenin çıkarlarının önüne geçiriyorsunuz.

RTE'eden hiç hazzetmiyorum, politikalarının aptalca, kötü veya ülkenin içini oyan, ekonomiyi batıran, anti-demokratik politikalar olduğunu düşünüyorum, kişisel menfaat peşinde olduğunu düşünüyorum. Esad'ın da RTE'ye karşı iyi şeyler düşündüğünü sanmıyorum. Ama ben RTE'yi eleştirebilirim, benim eleştirme hakkım bu ülkenin vatandaşı olduğumdan dolayı gelir. Esad'in RTE hakkında herhangi bir şey söyleme hakkı yok. Onun ettiği her laf başbakana gidiyor, Türkiye'ye gidiyor çünkü.

Fazla karmaşık olduysa anlamanız için söyle yazayım: Ben RTE için "RTE verdiği sözleri tutmuyor, demokrasi paketi dediği şeyden 1 karton malbuş çıktı." dediğimde ben RTE'yi eleştiriyorum. Bunu istediğim zaman yapabilirim, istediğim şekilde yapabilirim. Esad RTE'ye "RTE verdiği sözleri tutmuyor 2 gün önce kankaydık, RTE yalancıdır." dediğinde bu sözler RTE'ye değil Türkiye'ye gidiyor. Esad'ın böyle bir şey söylemeye hakkı yok. Ayrıca diyelim ki dedikleri doğru; öyle olsa bile Türkiye'den insanların "Adam haklı beyler" moduna girmesi yanlış. RTE'ye toz kondurmayı bırak istersen adamı katrana bula, ama bunu kendin yap. Suriye'den adam gelip de senin başbakanın hakkında ileri geri konuştuğunda Suriyeli adamın önüne geç, o adama koz verme, güç verme.

Mevkiler dışarıya karşı kutsal şeylerdir, içeride o mevkilerin veya o mevkilerde bulunanların herhangi bir kutsallığı olmaz. Davutoğlu'na gittiği bir ülkede yalancı derlerse o laf sadece Davutoğlu'na değil, Türkiye'ye ediliyor, ama sen içeride ona yalancı dersen o zaman sadece Davutoğlu'na laf edilmiş oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ben vatandaş olarak hakkımı eset32 ye veriyorum gönlünce sövebilir.

özdil'de geçenlerde köşe yazarlığını bırakacağım diye söylenip duruyordu heralde bunu hürriyet'ten yollayacaklardı şimdi en azından tayyip'le pampiş olduğu için 1-2 yıl yeri sağlama aldı.
Sosyal ağlarda paylaş

blackhavvk said:

gezideki insanlarla esadı kıyaslaman çok yanlış.100bin kişyi katletmiş bir ülke lideri ile sokaktaki insan bir dğeil bu bir.ikincisi birisi küfür yada hakaret ederse şayet rte ye, uyruğu zartı zurtu ne olursa olsun neticede yanlış bir iş.ha burda yılmaz özdil ozaman gezidekilere niye tepki vermedi dersen ozaman eyvallah derim.ama gezide küfür edildi?ozaman esad dilediğini diyebilir? demekte saçma.kendi vatandaşı erdoğana kızar eleştirir,ama gerçekten kukla bir adam türkiye den istanbul esnaf odası başkanına bile laf söleyecek çapta adam değil.hatta dünyada şuan kimseye laf söyleyecek çapta bir adam değil.

direnişi örnek verme nedenim bu ülkenin yüzbinlerce yurttaşının yaptığı bir şey nasıl TC Başbakanlık makamını değil ama başbakanlık makamında oturan kişiyi hedef alıyor idiyse(yanlış,doğru tartışmıyorum;o ayrı konu); kendisine bir ton benzer hakareti etmiş olan tayyip'e esad'ın aynı üslupla cevap vermesi ya da hitap etmesi de normal diyorum.

çok kolay aslında ama fanatizm akıllardaki perdelerin kaldırılmasını engelliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

mantık çok basit.

tayyip bm den ayar yemeden önce sabah kalkıp akşama kadar esada sövüyordu o zaman da bu kutsalcı team gidip diyormuydu olm adam suriye'nin başbakanı sövmek ayıp değil mi diye?

işte özdil gibi adamlar algıları böyle böyle kırıyorlar sonra tayyip yüzde beşyüz ile seçim alıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bence rte'nin esadı eleştirmesi de yanlış.

Ama koşullara bakacak olursak , yüz binlerce insanın katliamından sorumlu kişi değil rte , ama esad öyle. Hani churchill kalkıp hitler kötü der ama hitler kalkıp tersini söyleyemez gibimsi.

Bana farketmez , esad isterse etsin lafını banane , hani bence yanlış diyorum ama aslına bakacak olursan çokta umrumda değil , ben sadece yözdilin kafa yapısını savuniim diye gelmiştim , gidiim en iyisi.
Sosyal ağlarda paylaş

Fortuna said:

Düşüncenizin onaylanması için tutkuyla yanıp tututşuyorsunuz, haklılığınız tasdik edilmesi için düştüğünüz sevdanız gözlerinizi kör ediyor. Yabancı bir ülkenin lideri gelip de sizin ülkenizin liderine hakaret ettiğinde ona bravo deyip onu haklı bulabiliyorsunuz. Bir ülke egemense eğer, bütün öğeleri ile egemedir. Siz kişiye karşı düşmanlığınızın ülkenin çıkarlarının önüne geçiriyorsunuz.

RTE'eden hiç hazzetmiyorum, politikalarının aptalca, kötü veya ülkenin içini oyan, ekonomiyi batıran, anti-demokratik politikalar olduğunu düşünüyorum, kişisel menfaat peşinde olduğunu düşünüyorum. Esad'ın da RTE'ye karşı iyi şeyler düşündüğünü sanmıyorum. Ama ben RTE'yi eleştirebilirim, benim eleştirme hakkım bu ülkenin vatandaşı olduğumdan dolayı gelir. Esad'in RTE hakkında herhangi bir şey söyleme hakkı yok. Onun ettiği her laf başbakana gidiyor, Türkiye'ye gidiyor çünkü.

Fazla karmaşık olduysa anlamanız için söyle yazayım: Ben RTE için "RTE verdiği sözleri tutmuyor, demokrasi paketi dediği şeyden 1 karton malbuş çıktı." dediğimde ben RTE'yi eleştiriyorum. Bunu istediğim zaman yapabilirim, istediğim şekilde yapabilirim. Esad RTE'ye "RTE verdiği sözleri tutmuyor 2 gün önce kankaydık, RTE yalancıdır." dediğinde bu sözler RTE'ye değil Türkiye'ye gidiyor. Esad'ın böyle bir şey söylemeye hakkı yok. Ayrıca diyelim ki dedikleri doğru; öyle olsa bile Türkiye'den insanların "Adam haklı beyler" moduna girmesi yanlış. RTE'ye toz kondurmayı bırak istersen adamı katrana bula, ama bunu kendin yap. Suriye'den adam gelip de senin başbakanın hakkında ileri geri konuştuğunda Suriyeli adamın önüne geç, o adama koz verme, güç verme.

Mevkiler dışarıya karşı kutsal şeylerdir, içeride o mevkilerin veya o mevkilerde bulunanların herhangi bir kutsallığı olmaz. Davutoğlu'na gittiği bir ülkede yalancı derlerse o laf sadece Davutoğlu'na değil, Türkiye'ye ediliyor, ama sen içeride ona yalancı dersen o zaman sadece Davutoğlu'na laf edilmiş oluyor.

kutsal mutsal birsey yok. ister basbakan ister disisleri bakani isterse ulkenin kurucusu olsun. yalan soyluyorsa herkes bu yalanci diyebilir. serefsizlik yapiyosa yine herkes serefsiz diyebilir.
hic de ulkeye ya da ulkenin vatandaslarina laf edilmis olmaz.
gote got denir. bu kadar basit.

onceden de yazdim padisah kafasindasiniz hala. kimse padisaha laf edemez kafasi.

hatta bu adami hala secip iktidara tasiyo bunlar diye halka bile sovebilirler gayet yerinde olur.
Sosyal ağlarda paylaş

blackhavvk said:

iyide başbakanın politikaları zaten kendi halkı tarafından protesto edilebilir.suriye devlet başkanının üzerine vazife değil, ozdil de sormuş bende sana soruyorum.g*tü yememiş mi obamaya da abd kanalında çok rörörö demeye?niye t.c ye demiş tek?bu rahatsız etmiyormu seni?

Bana diyorsan hayır , banane lan esad ne demiş ne dememiş , ben yözdili severim onun dediğine eyv dedim , hani esadı umursamadığımdan ne demiş ne etmiş , ayrıca bizim adama da ne denmiş denilmemiş onu da çok umursamadığımdan , yözdilin ne demek istediğini izah ettim sadece , hani yözdil diyosa haklıdır ne diyem çokta umrumda değil anlamında.
Sosyal ağlarda paylaş

blackhavvk said:

başbakan kimi temsil ediyor abi.sen t.c vatandaşı değilmisin.

Valla beni temsil etmiyor, hic bir gorusu dusuncesi benimle ayni degil.Secilmesini ben saglamadim, oy da vermedim.

O yuzden basbakana kim ne derse dersin hic umrumda olmaz.Basbakana edilen laf tum turkiyeyi baglamaz, anca secmenlerini bi de yandaslarini baglar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Yeni kitabını aldım , beraber yürüdük biz bu yıllarda , bakalım daha henüz 3-4 sayfa baktım bişi bakamadım ama 3-4 sayfadan bile anlaşılan şu ; nasıl köşe yazarıysa öyle bir kitap yazarı. Enter tuşuna tecavüz mevcut kitapta da.

Yazar olarak tırt biri ama yazdıkları şey konusunda cesareti ve sözlerimize tercüman olması konusunda başarılı biri.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...