Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dövmenin akması mı desem.

hgokberk

Öne çıkan mesajlar

Yahu ben dün gece dövme yaptırdım saat 9 civarı. kaliteli bi yerdi isim verip rencide etmek istemiyorum.

her neyse.

Şimdi bu dövmecik -yaklaşık 15x5 boyutunda bir yazı- gayet güzel hoş oldu. ancak şöyle ufak bir sorunum var. gerçi bilmiyorum sorun değil normal bir şey de olabilir. zaten onu sorucam.

Şimdi bu dövme. böyle 3-4 saatte bir bepanten sürerken hafiften akıyor gibi. yani akmak derken öyle hayvan gibi boncuk boncuk değil. sadece kremi sürerken hafiften siyah mürekkep kayıyor kremle birlikte. renginde, şeklinde, yapısında herhangi bir bozukluk yok.

normal bi durum mu ? yaptırdığım yeri de arayamıyorum saat 6 lan.

bi de şöyle bir şey var. bu dövmeyi ilk yaptırınca antibakteriyel sabun&köpükle ılık suyla bi yıkamak lazımmış. doğru mudur ? yapayım mı ?

ha son olarak. yatarken cıbıl mı yatıyım yoksa uzun kollu giyip mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

Osso said:

fazla mürekkebi kusuyo olması lazım normal bir durum olarak biliyorum.

canımsın adeta.

gece 2 den beri bunun stresini yaşıyorum resmen. sağ ol.

bi de şu sabun+su olayıyla gece yatmayı hallettim mi benden kralı yok.

kimileri su asla değmesin 1 hafta deyü. kimi 3 gün deyü. kimi sargıyı çıkarır çıkarmaz yıka deyü.. anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

once o murekkebi atacak,
sonra kabuk tutacak,
alttan gelicek gercek dovmenin rengi de daha acik renkte olacak.

asla kasimayacaksin, ilk gece disinda yikamayabilirsin.
en iyi bakim prosedurunu yaptirdigin yer soyler,

cunki yapilan yerlere gore prosedurde fark oluyor.
Turkiye de mesela kesinlikle yikamayacaksin diyorlarken, amerika da hart and huntington da mesela http://www.hartandhuntingtonorlando.com/tattoos/aftercare

linkinde yazanlari diyorlar ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Akması geçti saat 11 itibariyle. Herhangi bir hasar yok. gayet parlak ve simsiyah bir halde gururla bakıyorum.

şimdi sıra kabukta. sanırım kabuklanmayı ne kadar geciktirirsem o kadar iyiymiş.

4 saatte bir bepanthen sürüyorum nemlenecek şekilde yedirerek. zaten 4 saat sonra kurumaya yüz tutuyor. temas etmedikçe herhangi bir ağrı yok. kanama zaten yok. etrafı kırmızı ki çok hoşuma gidiyor o kızıllık.

iyileşse de öpsem.

2. için kumbaraya para atmaya başladım bile.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...