Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ulusal Kanal'a Ceza

sandalye

Öne çıkan mesajlar

said:
Cumhuriyet Güçbirliği ile ilgili haberlere ve yayınlara yer verdiği için Ulusal Kanal'a 3 gün yayın durdurma cezası verildi. Cumhuriyet Güçbirliği'ne yayın ambargosu uygulanmasının, başaramazsa televizyonu durdurma hatta kapatmaya kadar götürülmesinin tek bir anlamı var. Cumhuriyet Güçbirliği adayları seçime büyük bir halk desteğiyle giriyor, AKP titriyor!

http://www.tgb.gen.tr/haberler/3915-ulusal-kanala-skandal-ceza
Sosyal ağlarda paylaş

Tutamadım kendimi.
Yaklaşık 1 buçuk saattir ULUSAL KANAL'da TKP genel başkanı, ÖDP genel başkanı, EMEP genel başkan yardımcısı ve Halkevleri genel sekreteri Merdan Yanardağ'ın programında konuşuyorlar. Programa yurtiçinden ve yurtdıiından onlarca mesaj geldi, gelmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Saadet Partisi genel başkanı, ondan önce Demokrat Parti genel başkanı da ULUSAL KANAL'da ki programlarda saatlerce konuk edildi.
MHP'nin milletvekili adayı Ümit Özdağ son 2 hafta içinde 2 kez ve yine başka MHPli ve diğer partilerden adaylar sürekli Ulusal Kanal aracılığı ile ekrana çıkıyorlar.

Ulusal Kanal sadece Atatürkçü, Kemalist ya da bilimsel sosyalist insanlar için değil; AKP haricindeki tüm partiler için halka ulaşabilecekleri TEK KANAL oldu son dönemde, bilmem bunun kaçınız farkında?

Ben bu zamana kadar TKP, ÖDP, EMEP genel başkanlarını ya da yardımcılarını bir arada hangi tv kanalında izlediğimi hatırlamıyorum. Sanırım izlemedim.

ULUSAL KANAL öyle dalga geçilecek bir iş yapmıyor. Kısıtlı imkanlarla hem holding medyalarına ve hem de faşist baskılara dayanmaya çalışıyor.

Verilen ceza anlamlı.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok büyük terbiyesizlik. Biliyorum ben de ulusal kanalı. O eski binada, baya zorlu koşullarda yapabildikleri kadar iyi bir yayın yapmaya çalışıyorlar. Olay Çetin abi'nin dediği gibi Akp harici tüm partilere yer verilmesi rahatsız etmiş bazılarını işte. Olay bundan ibaret. Yine bir şekilde kılıfına uydurmuşlar işte.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ben bu zamana kadar TKP, ÖDP, EMEP genel başkanlarını ya da yardımcılarını bir arada hangi tv kanalında izlediğimi hatırlamıyorum. Sanırım izlemedim.

e normal

hepsini toplasan %0,5 etmiyor toplam oylari asdf, bende televizyoncu olsam bende cagirmam

bu kadar senedir siyaset yapiyorsun, genel secime itkidar olmak icin katiliyorsun ve 100 delerle degil 1000 delerle sayiliyor oyun, israrla devam ediyorsun buna

zaman kaybi direk sunlari ozel oalrak tv ye cikarmak
Sosyal ağlarda paylaş

ya zaten bu partilerden tkp haricindekiler parlamenter siyasete fln o kadar sıcak bakan partiler değil. yalnız bir de resme tersten bakalım, parlamenter siyasete önem veren fakat düşük oy alan diğer partiler açısından. düşük oy aldıkları için mi çağırılmıyorlar, yoksa çağırılmadıkları için mi düşük oy alıyorlar...
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

said:

e normal

hepsini toplasan %0,5 etmiyor toplam oylari asdf, bende televizyoncu olsam bende cagirmam

bu kadar senedir siyaset yapiyorsun, genel secime itkidar olmak icin katiliyorsun ve 100 delerle degil 1000 delerle sayiliyor oyun, israrla devam ediyorsun buna

zaman kaybi direk sunlari ozel oalrak tv ye cikarmak

Bu kişiler insanlara medya aracılığıyla ulaşacaklar ki fikirlerini daha çok kişiye ulaştırsınlar.
Yoksa Tayyip Erdoğan'a yapılan medya desteğinin etkisi, 10 ay gibi kısa sürede partinin kurulup iktidara ulaşması ile sonuçlandı. Bu ülkede eğer medya ve tabii AMERİKA, herhangi bir siyasi partiyi iktidara getirmek istesin ya da oylarını arttırmak istesin veya aksine yerin dibine geçirmek istesin...İşte o televizyonlar senin söylediğin reyting hesaplarını falan yapmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

oyel oldaydi olay coktan TRT YI BILE SATICAGGGGMMM diye boguren liberal partiyi iktidar agetirirlerdi, tam amerikan kafasi

gecin artik bu komplo olaylarini, amerika tayyipi en kiral ulusalcidan fazla istemiyor, senelerdir ak partiyi getirdi denilen israil lobisi ak partiden kurtulmak icin gun sayiyor

chp yan gelip yatarken adamalr ari gibi calisip kazandi

http://www.heavyblogisheavy.com/wp-content/uploads/2010/07/Deal_with_it_mass_effect.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Bunlar komplo iddiaları değil. Yakın tarihimizde olan olay AKP'nin kurulması öncesi yapılan Amerikan faaliyetleri. Kurulması. Kurulmasından sonra iktidara getirilmesi. Tayyip Erdoğan daha İstanbul Belediye Başkanıyken, Abdullah Gül daha Refah Partisi'nde milletvekiliyken Amerika'nın yıllar sonrası için yaptığı planlar Aydınlık'ta yazıldı. Tayyip Erdoğan Başbakan, Abdullah Gül Dışişleri olacak diye yazıldı. O zaman Türkiye'de ki malum yazarlar-gazeteciler-sözüm ona aydınlar "ahahahaha bakın yine Aydınlıkçılar sallıyor, saçmalıyor" dediler. Ama aradan geçen yıllar tabii ki bu haberlerin doğru olduğunu gösterdi.Neyse, bu ap ayrı bir tartışma konusu,uzatmayayım.

Sana ancak şu şekilde katılırım...Eğer Y-CHP Amerika ve İsrail'in çıkarlarına karşı hareket etmeyecekse, o zaman Tayyip'i Amerika'da, İsrail'de sevmez.
Ama bugün o gün mü? Ondan emin değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

Şaka maka, TKP'nin başkanı delikanlı çocuk, ayakları yere basıyor. Kürtçülere kapıları kapatmış. Beğendim adamı.

Hee, oylarını 7/24 kanalda arttırıp arttırmaması süreç işi.Sadece kanalla olacak iş değil tabi. Topyekün bir seferberlik, gazateler, televizyon kanalları, paralar akıtılmalı. Eh, bu da söz konusu olamaycağına göre...
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin, ben de o dergi var fakat scannerda taratmadım.
Ama internette aratırsan sözkonusu derginin 20 Ekim 1996 tarihli AYDINLIK DERGİSİ olduğunu göreceksin. Ben bu kaynaklardan ikisini aşağıya yazayım. Göreceğin gibi kaynakların birbiriyle ilgisi yok ama içerik aynı(Ülkü Ocakları sitesi tarihi 21 Ekim diye yazmış ama doğrusu 20 Ekim).

http://hayrethaber.blogcu.com/tayyip-erdogan-i-a-b-d-basbakan-yapacak/1463238

http://www.ulku-ocaklari.com/siyaset-bilimi/aydinlik-dergisi-21-ekim-1996-sayisirecep/43698/
Sosyal ağlarda paylaş

Ya cezanın anlamsızlığına bakın. Güya Cumhuriyet Güçbirliği Platformu'ndan yana yapılan taraflı yayınlar bu yasağın gerekçesi. Kardeşim, diğer kanallarda Cumhuriyet Güçbirliği'nin C'si çıkmadı bu zamana kadar. O kanallar sabahtan akşama kadar Tayyip aşağı, Tayyip yukarı; biraz da Kemal oraya, Kemal buraya...Arada sırada da Bahçeli'den sahneler gösterirken tarafsız yayın mı yapmış oluyor? BDP'li adaylar bile kanal kanal gezdiriliyor, tanıtılıyor, sabahlara kadar programlar yapılıyor. Hangi kanal Güçbirliği adaylarını tanıtan tek bir program yaptı. Ya vazgeçtim Güçbirliği'nden. DP,SP,HP,DSP'den bile kimse yok diğer kanallarda. Ben bu seçimlere kadar hiçbir seçimde bu kadar TARAFLI TELEVİZYON ve GAZETE YAYINI hatırlamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...