Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

fibernet 32/50/100 mbit

kertenkel

Öne çıkan mesajlar

import said:

Bu fibernet dediğiniz superonline/Tcell in fiberi gibi mi sitelerde olan , yoksa bildiğimiz vdsl mi ? Her semmte 16-32 mbps falan kullanılabiliyor mu ?

TTnet in fiberi vDSL. Santrale yakın olanlar için iyi. Superonline ise gerçek fiber, ancak heryerde yok. Genelde büyük şehirlerin iyi semtlerindeki sitelerde falan mevcut.
Sosyal ağlarda paylaş

ya huawei modem aldım + yalın internet

modeme kesinlikle sinyal gitmiyo
3 gundur ttnet'i arıyorum ama sallamıyolar
bugun aradılar hattınızda problem yok modem bozuk falan dediler??

direk telefon hattına telefon kablosuyla takılı alet
benim bildiğim her türlü VDSL Line bağlantısı görmesi lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
Varmi kullanan suan? Durum nedir gunumuz kosullari dslam eklemeleriyle birlikte? Hiz ve ping ne durumda? En iyi alternatif bu gibi suan bana..

Edik: Has o nasil bi ping lan sdgksj istanbul 115ms ise hic almayim bunu daha iyi yav. Online oyunlarda direk sicar ozaman vdsl. Of yav, ne yapsam bilemedim. Binada henuz telefon hatti bile yok, sebeke yok. Asil gectikleri fibere geciyim diyorum, acaba cekerlermi diyorum bilemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Kablo benim bölgede yok haci. Ya vdsl yada zorlarsam ve binaya sebeke olarak fiberoptik zimbirtisi destekli hat cekerlerse ttnet fiber. Ikiside olmazsa adsl'e kesin dönus :(

Edit: Bide yurtdisi baglantilari ile bizim memleketin kuflu baglantilarini kiyaslamayin allasen artikin. Bizim memlekette Vdsl kullanan varmi diyorum, pingler ne alemde diyorum. Tavsiye istiyorum zart diye almanyadaki baglantinin testi.. Hani amac daha uzaga iserim ise 100 mbit'i ben 2007 yilinda, isvecte kullaniyodum zaten. Vdsl'de kullandim hatta. Ama bizim buralarda imkanlar malum. Öyle yada böyle ttnet'e domalmaya mecburuz iste. Vdsl ne alemde, nekadar kaliteli saglayabiliyolar vdsl'i burda, onu diyodum hani..
Sosyal ağlarda paylaş

Hah bende onu soruyorum iste, guncel yorum lazim pinglerle ilgili..

Buarada ben bugun ciktim turk telekom kadiköy mudurlugune gittim. Sagolsun yardimci oldular, dslam bana 300 metre. Haritadan nerede dslam oldugunu falan gösterdi. 300 metredende iyi verim alirim heralde. Bizim binada hic sebeke olmadigi icin planlama kismi ile görustum. Hatta sansimi zorladim, "fibernet hizmeti veriyosunuz artik, baglamisken fiber baglayin" dedim. Ama binada 8 daire olunca "öncelik sitelerde(zaten cogu siteye bagladik) sonra 15-16 daireli binalarda, bi 5-6 ay icinde de mevcut her hatti basvurulara göre fibere dönusturmeyi planliyoruz" gibi bi cevap aldim. Bizim binanin mal sahibi eski telekomcu, yarin gidip bidaha bi sansimi zorlicam :D Olmazsa artik vdsl'le idare edicez :)
Sosyal ağlarda paylaş

İlk sayfaya bunu yazmışım aylar önce:

"32fiber değilde VDSLi kullandım 1 ay fln, tek kelime muhteşemdi. Santrale yakın fln değiliz, artık nasıl bir güçlendirici taktılarsa, tam gaz indiriyordu. Hiç bir yavaşlık fln olmuyordu baya memnundum.
Şimdi ise 16lık VDSL deyiz, bundan da çok memnunum. 1.7-1.9mb/sn indiriyorum, TTnet beni çok şaşırtıyor.
Bu yüzdene fiberi de güzel olabilir."

Değişen bir şey yok. VDSL 32 ve 16'dan gayet memnunum ben. İmkan varsa alın derim.
Sanırım fiberi kotalamışlar, bir tek o sıkıntı yaratabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Kotalasinlar haci nolcak. VDSL'de kotali zaten. Adil kullanim kotasi var hepsinde. Ben download kisminda degilim isin ya. 2-3mb/sn yeter bana. Ping suresi vdsl'de daha yuksek dediler oyuzden tirstim. Online oyun oynariz bisey oynariz, sicmasin pingler, oyuzden soruyorum.

BI pingtest, speedtest yapip koysan haci sonuclari be? Olmami be? Hi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...