Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

MacBook vs.vs.

Tesbih

Öne çıkan mesajlar

BiTcH_oFBaT said:

Korax said:

BiTcH_oFBaT said:

air sux değil bir kere. Air'ın hdd'leri farklı bildiğiniz üzere ve çok daha hızlı + kaliteli. Neyse,

bence çok kastırmayacaksan pro almana gerek yok. Ben kastırıyorum diye pro almıştım, ama hafif değil işte.

Air'de ssd var. Ssd degilse bile 7200 rpm falan var galiba.

ssd var işte. şu an apple'ın sitesinde mac book pro ları filan modifiye ederken ssd seçeneğinin fiyatına iyi bak :) Airların en büyük avantajı

Abi niye ssd upgrade'i sitesinden yapiyosunki? 120gblik ssdnin fiyati 500 lira buarada. Okadar koymasi dogal, bide apple pazarlama taktiklerini koyarsan o 500un 800 olmasi daha bi normal. Ama al 2 el 300 liraya bi ssd, cak ustune olsun bitsin. Ben cdrom'u sokcem onumuzdeki ay benim mbp'den. Cdrom yerine ssd takcam, sistemi oraya kurcam. Hdd+ssd yapcam mesela. Kullandigim programlar icin hiz/ssd, muzik video depolama hdd yapcem.

Bide abi gereksiz agirlik falan deyip duruyosunuz hala, ihtiyac meselesi bu. Bende isterim air ile calismayi, ama kaldirmiyo namussuz muzik vs. islerini iste.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

İlk paragrafta arayüzle ilgili hiç bir fikrine katılmıyorum nedanko, hepsi aslında çok akıllıca şeylerle değiştirilmiş sistemler. Biraz uzun bir süre kullanıp o kolaylıkları keşfetmek gerekiyor. Özellikle multitouch gestures'i.

ben de bazısına kesinlikle katılmıyorum. win'den çok daha hızlı pencere geçişi yapabiliyorsun yani. tam adı ne bilmiyorum ama şu ekranın köşelerine koyduğun özellikler süper. tüm pencereleri rahatlıkla görebiliyor, masaüstüne rahatlıkla dönebiliyor veya o an kullandığın programın tüm pencerelerine tek harekette ulaşabiliyorsun.

evet full screen olmuyor pencereler ama zamanla alışıyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

Korax said:

Abi niye ssd upgrade'i sitesinden yapiyosunki? 120gblik ssdnin fiyati 500 lira buarada. Okadar koymasi dogal, bide apple pazarlama taktiklerini koyarsan o 500un 800 olmasi daha bi normal. Ama al 2 el 300 liraya bi ssd, cak ustune olsun bitsin. Ben cdrom'u sokcem onumuzdeki ay benim mbp'den. Cdrom yerine ssd takcam, sistemi oraya kurcam. Hdd+ssd yapcam mesela. Kullandigim programlar icin hiz/ssd, muzik video depolama hdd yapcem.

yalniz ssd'den ssd'ye fark var. yanlis hatirlamiyorsam apple fiyat/performans konusunda cok iddialiydi ssd konusunda. sen de almadan once reviewleri incele istersen
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben mbp almak istiyorum web develop ve tasarım icin. ama arada sırada oyun oynayasım da geliyor. her ne kadar pek vakit ayıramasam da mesela simdi assassin's creed, skyrim gibi oyunların videolarını gorunce canım oynamak istiyor. air ile bunları yapabilecek miyim? mbp ile de full oynanmaz belki ama en azından son cıkan oyunları orta seviyede calıstırıp beni ayda bir mutlu etmesi gerekiyor aletin. yani 80% is, 20% eglence icin kullanıcam. mbp mi air mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:

Korax said:

yalniz ssd'den ssd'ye fark var. yanlis hatirlamiyorsam apple fiyat/performans konusunda cok iddialiydi ssd konusunda. sen de almadan once reviewleri incele istersen

Yess evet, corsair f serisi alcam galiba, fena degil onlar, okudum biraz performansi iyiymis baya
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...