Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Araba alıyorum tavsiye lazım

Arma

Öne çıkan mesajlar

Ben istediğim kriterleri ve gerekli bilgileri yazayım. Sizlerden biraz tavsiye isteyeceğim. Çünkü ilk arabamı alacağım ve pekde iyi anlayıp, deneyimli olduğumu söyleyemem.(kullanmada sorun yok her türlü kullanırım)
-Fiyat:30000-35000
-Model: Sıfır alıcam. 2.el istemiyorum.
-Yakıt için: Ankara da kullanıcam. İşe git gel ve arada şehir içinde kullanıcam. İki ayda birde 400 km git gel yaparım. Yakıta vereceğim para benim için önemli. Ekonomik olmalı.
-4 kapılı bir araba istiyorum. Spor olmasına gerek yok. Klasikçi bir adamım. Üni gençliğimiz geride kaldı.
-Vites manuel tercihtir.
-Hız yapmayla falan işin olmaz. Yok bu araba 180 basmıyor gibi dertlerim yok.
Fazla bişi yazamadım. Şimdilik aklıma bunlar geldi. Bilen ilgilenen arkadaşlar yorum yazarsanız sevinirim. Temmuz ayında alıcam büyük ihtimalle. Yavaş yavaş bakmaya başlasam iyi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

ama o da 3 kapı.

sefil ford fiestaya kalma diye elimden geleni yapıyorum ama malesef..
yeni fiestalar neden sefil?
çok kullanmadım ama işte kiraladığım 4 gün boyunca 750km yol yaptım ve baya da memnun kaldım açıkçası, tabi karşılaştıracağım arabalar da çok üstün değil.

peugeot 307 2004
renault megane sedan 2008
hyundai accent era 2011.

muhtemelen üst araçları kullanmadığımdan ötürü böyle düşünüyorum, zira bizim 307'yi beğenirken fiestadan sonra koltuğa oturunca "bok gibi" olduğuna kanaat getirdim aracın.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

ama o da 3 kapı.

sefil ford fiestaya kalma diye elimden geleni yapıyorum ama malesef..

İbiza 3 kapı derken? :D

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-seat-ayguv-den-2011-model-0-km-bahar-kampanyasi-ozel-seri-48583319/detay/

İbiza iyi bi seçenek.

Yeni corsa color edition'lar güzel araba

Chevrolet cruze tip olarak hoşuma gidiyo ama millet olumsuz şeyler söylediydi.

Evo puntolar dolu oluyo bayaa yanılmıyosam

ve ford fiestalar var sdf

volkswagenleri unuttum evet polo var bi de.
Sosyal ağlarda paylaş

seçim sonrasına bırakmak böyle büyük alımları risk değil mi? ekonomiden anlamam eyvallah ama her yerde bunlardan bahsediliyor. "ev mi alıcan" "seçimden önce al" "arabamı alıcan" "seçimden önce hallet" vs. hep bunu duyuyorum.
edit: hem eski hem yeni kasa ibiza kullanan arkadaşımdan tavsiye; melihin yollarına gelmiyor, başka araç bak
Sosyal ağlarda paylaş

ahah güvenç =) sadece sende degil, kendi kız arkadaşıma da fiesta aldırdım.

ama dogruya dogru.

olm arabada sadece dış görüntü var. ne yol tutuş ne iç donaın kalitesi. yani fiat punto evodan farkı dış görünüşü. 1-2 lira fazla verip orta karar bi polo alınabiliyordu o paraya.

zaten doğuşoto polo 1.2 tdi ve tsi dsg leri getirdiği gün, ne fiestası kalacak ne puntosu.
Sosyal ağlarda paylaş

1.2 TSI motor teknik ozellikler
Style Donanim
Liste Fiyati 33.500 TL
Bu fiyata alabilecegin en iyi araba, TSI motor guzelligi yumusak kullanmayi bilirsen yakmaz. Bende 1.4 TSI 180 hp lik bocanegra var sehir ici ekonomik kullanimda 7 litrede dolasiyorum(istanbul kopru trafigi). Otobanda 95 km/h cruise a alinca 5.2 lt/100 km ortalama oluyor.
http://farm4.static.flickr.com/3177/3118548645_81028719cc.jpg

edik: Ki arabanin ici 33 binlik arabaya gore 10 numara.
http://www.index.hr/images2/SeatIbiza08_intG.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...