Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Foxconn eXperiences Challange

DreDD

Öne çıkan mesajlar

Oymanq said:

sc kuraları çekilmiş. 2.ci turda turnuvanın favorisi(belkide avrupanın en formda terranı) ile eşleşmişim oh yeah. Empire.Beastyq. İnsana thorzaini oda olmadı Immvp'yi felan verir ayıp ettiler T_T.

http://www.e-cups.org/Cup/56

halledersin sen güveniyoruz sana :D
Sosyal ağlarda paylaş

Fake çıkmadı, oyun nickime profilden bakmayıp beni IRC'de aramış, bulamayınca da bugün 6'dan beri oyunda olmama rağmen "rakibimi bulamadım" demiş, adminler de sağolsun bir üst tura geçirmişler. Sleeep aracılığıyla irtibat kurdum bana bunları söyledi sonra yine Sleeep'ten öğrendiğim üzere bir admin "oynasınlar maçı, ben chart'ı düzeltirim" demiş. Bunu ilettim kendisine, daha sonra yaklaşık 2 saat online olmasına rağmen cevap atmayıp çıktı. Sonra Pentagram'la oynamış "ben onu bekledim gelmedi, geçtim turu" diyerek. İşin komik tarafı daha Pentagram'ı yenemeyen birinin free win alınca ne kazanacak acaba, finale falan mı çıkmayı bekliyor, bazı insanların kafası çok garip çalışıyor... Yarın da evde olamayacağım, bir şekilde düzeltilirse bu sonuç sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Bana cevap vermediği sırada Pentagram'a benim elendiğimi söyleyip onla oynamış ve işin komik tarafı elenmiş. Daha Pentagram'a elenen biri free win'le ne yapacak acaba, yarı finale falan mı çıkmayı planlıyor? Bazı insanların kafası nasıl çalışıyor, gerçekten çok ilginç...

Edit: 5 Haziran'da çok büyük ihtimalle şehir dışında olacağım için, eğer oyuncular kendi aralarında tarihleri esnetemiyorlarsa elenmem önemli değil. Nasılsa ilerki tura katılamayacağım, Pentagram 3. turda kalabilir, sorun değil. Sorun turnuvanın işletiliş tarzında. Bir adam benim profilime bakıp karakter kodumla beni oyunda aramak yerine IRC kanalına gidip "Rakibimi bulamadım" diyerek, bunu dediği sırada oyunda olan birinden free win alabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bende dedim zaten freewinle nereye kadar gitcen diye bana kadar geldi işte.adam sana yazmıyordu bilerek ben yazınca anında yazmaya başladı.baktım adam benide eletecek dedim napim oynayım bari.

o büyük saçmalık neye göre o adama inanmışlar onu anlamadım.screen shoot mu vermiş?yada verdiyse nerede. öyle ben baktım adam yok reiz diyip adam eletmek nasıl iş çözemedim bende.
Sosyal ağlarda paylaş

_Spartacus_ said:

Bana cevap vermediği sırada Pentagram'a benim elendiğimi söyleyip onla oynamış ve işin komik tarafı elenmiş. Daha Pentagram'a elenen biri free win'le ne yapacak acaba, yarı finale falan mı çıkmayı planlıyor? Bazı insanların kafası nasıl çalışıyor, gerçekten çok ilginç...

Edit: 5 Haziran'da çok büyük ihtimalle şehir dışında olacağım için, eğer oyuncular kendi aralarında tarihleri esnetemiyorlarsa elenmem önemli değil. Nasılsa ilerki tura katılamayacağım, Pentagram 3. turda kalabilir, sorun değil. Sorun turnuvanın işletiliş tarzında. Bir adam benim profilime bakıp karakter kodumla beni oyunda aramak yerine IRC kanalına gidip "Rakibimi bulamadım" diyerek, bunu dediği sırada oyunda olan birinden free win alabiliyor.

ne pislik bir herifmiş o ya ..
Sosyal ağlarda paylaş

üzerime vazife olmadığı halde nacizane önerim olacak bir tane. falanca şahıs gelmedi dendiği zaman organizasyondan birilerinin kontrol etmesi gerekiyor denilen doğru mu değil mi diye.

bu tip konularda oyuncuların beyanıyla hareket etmek işleri içinden çıkılmaz hale getirebilir değil kesinlikle getirir bir noktada. pentagram spartacus ile aynı takımda olduğu için oynayıp yenilmek ona rahatsızlık vermez ama başka birisi olsa haklı olarak "ben turu geçtim" deyip oynamamak isteyebilir. ondan sonrası yandı gülüm keten helva.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

üzerime vazife olmadığı halde nacizane önerim olacak bir tane. falanca şahıs gelmedi dendiği zaman organizasyondan birilerinin kontrol etmesi gerekiyor denilen doğru mu değil mi diye.

bu tip konularda oyuncuların beyanıyla hareket etmek işleri içinden çıkılmaz hale getirebilir değil kesinlikle getirir bir noktada. pentagram spartacus ile aynı takımda olduğu için oynayıp yenilmek ona rahatsızlık vermez ama başka birisi olsa haklı olarak "ben turu geçtim" deyip oynamamak isteyebilir. ondan sonrası yandı gülüm keten helva.

Bir turnuva kanalı açıp bütün oyuncuları o kanalda toplamak en doğrusu olurdu sanırım. Şu an yapılan çok büyük acemilik. Umarım daha iyiye giderler.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 1-2 şey söylemek istiyorum. Ben turnuva da fifa11 adminiyim ayrıca.

Bazı arkadaşlar demişlerki adminler kafalarına göre tur atlatıyor veya rakiplerle iletişime geçmiyor. Şimdi bir arkadaş match comments bölümüne hiçbirşey yazmayıp, maç saatinde irc kanalında bulunmuyorsa biz ne yapabilirizki? Rakibi de burada ise eğer. Tek tek herkesi Bnet'tenmi ekleyeceğiz? Ben o kadar sc2 turnuvası gördüm. Adminin tek tek herkesi ekleyip maçınız var şuanda. Maçınızı yaparmısınız diye söylediğini görmedim. Varsa söylerseniz sevinirim. IRC veya Match comments'den rakip için birşeyler yazabilirdiniz. Guidini ekleyip rakibin iletişime geçmeyi deneyebilirdiniz. Ha yapmazsa,ulaşamazsa resmi yüklerdiniz. Forumdan,commentten,irc'den gösterirdiniz. Fifa da olay böyle oluyor.

Turnuva iyi işlememiş olabilir. Ben zaten güzel bir şekilde yaptık, yapıyoruz demiyorum şuanda. Tarih konusunda da hatalar yapılmış olabilir. Benim yani o konuda bir bilgim yok. Sadece yapılabilecekleri söylüyorum. Bir arkadaş paticik forumuna yazmış, gereken yapılsın diye. Biz şimdi bu forumu da mı takip etmek zorundayızki. Buradaki yorumlara göremi maç onaylayacağız. Orayı da anlayamadım.

Sadece fikirlerimi söylüyorum burada ben.Yanlış kararlar verdiysek onları da söylersiniz. Bundan sonra olursa daha düzgün şekilde yaparız. Yapıcı olarak cevaplar yazsanız, eleştiriler yapsanız daha güzel olur.
Sosyal ağlarda paylaş

irc kanalı işi bence gereksiz. bnette zaten istediğin gibi kanal kurabiliyorsun.

eğer oyuncular bnet id'lerini girmişlerse de zaten %99 kendi aralarında anlaşıp goluyorlar. eğer irc kanalına girmeyi zorunlu tuttuysanız 3 taraf da hatalı demektir bu durumda.

-spartacus, irc kanala girmediği için
-rakibi, gerekli bilgileri girmediği için
-organizasyon, gerekli bilgileri girmediği halde spartacus'un rakibinin katılımına izin verdiği için.

bu sefer nasıldı bilmiyorum ama geçen seferlerde organizasyondan kimsenin sc2 hesabı yoktu. bu da iletişimde sorunlara neden oluyor olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

huun

Yani ben alternatifler olarak söyledim. Şimdi maçın linki:

http://www.e-cups.org/Fixture/5398

Rakibi hem IRC kanalında hemde Match Comments takip ediyordu. Şimdi Spartacus eğer rakibiyle konuşmaya çalıştı, örn. Bnet'te ve cevap vermediyse bize bunu bildirmesi lazım. Kendisi gelip paticikte bu konuya msj yazmış:

"Funkabedük diye bir rakibim var. Karakter kodununu yazmamış, benle de iletişim geçmedi. Muhtemelen fake bir account, bir üst tura geçirirseniz sevinirim. "

Ama biz burayı nasıl takip edelimki? Bize diğer yollardan ulaşması lazımdı. Siteden özel mesaj atabilir, forumda konu açabilir,match comments yazabilir, irc girebilir. Şimdi sen olsan nasıl bir karar verirsinki? Diğer adam burada çünkü. Yapabileceğimiz birşey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

m1nd said:

Bazı arkadaşlar demişlerki adminler kafalarına göre tur atlatıyor veya rakiplerle iletişime geçmiyor. Şimdi bir arkadaş match comments bölümüne hiçbirşey yazmayıp, maç saatinde irc kanalında bulunmuyorsa biz ne yapabilirizki?

Peki adamın ispatı nedir?Adam onda spartacusun bnet de olmadığını ispatlamış mı?Ben desemki mind gelmedi,sen beni beklediğin halde ben bunu diyince sen gelmemişmi oluyorsun?napabilirzki ilede olmaz bu iş,yönetici cheeck yapar.Kanaldan bakar adama gelmişmi gelmemişmi diye.Gelmemişse çizersin üstünü,gelmişse dersin arkadaşım adam seni bekliyor.

m1nd said:

Rakibi de burada ise eğer.Tek tek herkesi Bnet'tenmi ekleyeceğiz? Ben o kadar sc2 turnuvası gördüm. Adminin tek tek herkesi ekleyip maçınız var şuanda. Maçınızı yaparmısınız diye söylediğini görmedim.Varsa söylerseniz sevinirim.

Evet yukardada dediğim gibi admin kontrol etmek zorunda.Adamın işine gelir spartacuse yenilceğine yok demek.Yönetici bnete girer,spartacusun bnet code'sini ekler online değilse adamı gelmedi diye eler.Bunu yapmak zorundasın zaten.Go4sc2cup,zodac hepsi böyle yapılır.

m1nd said:

IRC veya Match comments'den rakip için birşeyler yazabilirdiniz. Guidini ekleyip rakibin iletişime geçmeyi deneyebilirdiniz. Ha yapmazsa,ulaşamazsa resmi yüklerdiniz. Forumdan,commentten,irc'den gösterirdiniz. Fifa da olay böyle oluyor.

E burda yönetici napacak peki.Sen adama online full supportu tek irc demi vericeksin.Bnetde organizasyon yapıyorsan bnet de görevlin olucak.Adamı yönlendirceksin.Koyun gibi salarsan ortaya tabiki olmaz.Ha bnete 10 kişi gerekirmi gerekmez,sadece 1 tane görevlin olsun.Arkadaşım şuraya ss gönder dersin adamda gönderir.Herşeyi oyuncu kendi başına yapacaksa organizatorun vasfı nedir.Sadece maçı closed mi etmek?

m1nd said:

Turnuva iyi işlememiş olabilir. Ben zaten güzel bir şekilde yaptık, yapıyoruz demiyorum şuanda. Tarih konusunda da hatalar yapılmış olabilir. Benim yani o konuda bir bilgim yok. Sadece yapılabilecekleri söylüyorum. Bir arkadaş paticik forumuna yazmış, gereken yapılsın diye. Biz şimdi bu forumu da mı takip etmek zorundayızki. Buradaki yorumlara göremi maç onaylayacağız. Orayı da anlayamadım.

E burda eleştirmek sanattır,bu işi yapan herkes eleştirildi.Siz yine ciddi hata yaptığınız halde eleştiriliyorsunuz.Burda hata yapmadan da eleştirildi insanlar.Baştan fizibiletisini yapmak ve karşılındaki şeyi bi anlamak gerek.Eleştirinin iyisi vardır kötüsü vardır.Laf olsun diye konuşmakla harbiden yanlış bişiyi konuşmak ayrı.Not edersin hımm burda bunlar eksikmiş dersin sonra düzeltip iyisini yaparsın.Bu kez eleştiriden çok iyi bari bak dinleniyoruz olur mesajlar.Bizzat yaşadım çünkü ; bu milli takıma nasıl adam seçiliyor rörör sü oldu,elemeler için turnuva yapıyourz beyler dedik anında insanlardan ne güzel bak dinliyorlar dendi.Bu iş böyle bu işi bilmeden yada düşünmeden girilirse tabiki bi rage gelir.Bunuda anlamak gerek.

m1nd said:

Sadece fikirlerimi söylüyorum burada ben.Yanlış kararlar verdiysek onları da söylersiniz. Bundan sonra olursa daha düzgün şekilde yaparız. Yapıcı olarak cevaplar yazsanız, eleştiriler yapsanız daha güzel olur.

3.kez yapıyorsunuz yalnız, 3.kez turnuva yapan birisi artık tecrübelenmeli.Zaten yanlış karalrarı sölüyorlar burda,birde yanlış olan şeyleri.Şu sebeple bu oluyor diye iza ediliyor.Mesela baştan beri swarma kızsanızda adam diyo bir tane yönetici yok diye bnetde.Harbiden yok 1tane yöentici kanal açıp milleti toplamıyor,insanlar kanala girip ' hocam rakibim yok' diyecek kimsesi yok.IRC e dersen olayı,bukezde işte bu sc ci adamın ispatı düşüyor.İşn içine bukadar kastırcağına admin olarak 2dkka eklersin adamın code sini gözünle görürsün.Go4sc2cup da Zotac da adama gösteriyorsun veriyi adminde ona göre w.o yapıyor.Konuya her post atanı üst tura geçirilmesi olamazki.Yönetim o değil yani.Mesela bizimde adminlik yaptığımız cuplar oldu.Kanalda bekledim hatta kendim turnuvadan çekildim,adam geldi abi rakibim yok dedi bende baktım adam offline.Beklermisin üst tura çıkartayımmı dedim,çıkart dediyse adamı eledim.Yok abi bekleyim canım oyun istiyor dediyse bekledim.Bu iş böyle hacım.Bilmiyorum fifada nasıl işliyor ama SC2 de böyle.tecrübelenene kadarda biraz yumruk yersiniz,direk karşı yumruk atmak yerinede pansuman yapıp durumu düzeltmeniz doğru olur.

Uzun post oldu ama tr deki tüm turnuvalardaki fail leri biliyorum.ve akşam ben bile açıkcası enteresan karşıladım.adamda kendince haklı gösteriyor, saat 4 den beri bekliyorum diyor.Adam bilgisiz şekilde gidip irc kanalda bekliyorsa,bu spartanın sucu değil.

onlar yanlış biliyor kimsenin suçu değil bu,kader oyunu değil buuu, bu benim suçum demeli birisi.
Sosyal ağlarda paylaş

maksat üzüm yemek değil mi, oyuncular kendi açısından sorunlara değinir, organizatörler kendi açılarından ve ortada bir yerde buluşulur.

mevcut durumda en kötü ihtimal spartacus elenmiş olur ki şu andan sonra kendisinin anlayış göstermesinden başka bir çözüm yolu yok. bu turnuvayı düzenleyen arkadaşları da fazla üzmeyelim. onlar da işin kendi taraflarında epey emek ve vakit harcamışlardır, bunlar hiç yokmuş gibi davranmayalım.

bundan sonrasında karslan, arcane vs sözü geçen, turnuva konularında tecrübeli arkadaşlardan yardım istenebilir. müsaitlerse severek yardımcı olacaklardır eminim.
Sosyal ağlarda paylaş

Yazdığın yazının hepsini okudum spartacus. Çoğu yönlerden haklısın. İnş. ileriki turnuvalarda daha düzenli şekilde ve daha düzenli ve ucu açık bir takvimle yaparız. Önceki turnuvalarda ben olmadığım için yorum yapamıyorum.

Buradaki arkadaşların %95'in çok iyi sc2 oyuncuları olduğunu biliyorum. Zaten çoğu arkadaş y.dışı turnuvalarına katılıyorsunuz. İleriki turnuvalarda da takvim ve turnuva sistemi anlamında sizin görüşlerinizi alacağız.

Eleştiri olarak yazmak istediğim yazı sizin yazdığınız yazılar değil tabiki. Mesela LM nickli arkadaş şimdi bir yazı yazmış. Yani ne istediği belirsiz. Ben burada yanlış birşey yazdıysam gelip söylersin. Bende hatalıysam zaten cevabı veririm.

Son olarak turnuvalardaki aksaklıklardan ötürü ben kendi adıma özür dilerim...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...