Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

askerlik tecil şeysi

mulgear6

Öne çıkan mesajlar

şimdi bana 1 ay önce mektup gelmiş arkalarda kalmış görmemişiz
yoklama kaçağıymışım
alamanyada üni okuyo görünüyorum şu anda ve haziran gibi filan türkiyeye kayıt olucam

3 ay içinde gel tecil mi et yoksa yollıyıcaz inzibatı demişler
bi iki de belge istemişler
şöyle bir opsiyonum var gidip burdan bi iki belge alıp (durum belgesi filan) almanyada ögrenci statüsünde konsoloslukta tecil ettirebilirim yada burda artık diploma ile filan düz tecil ettiricem
sorum şu :

ögrenci olmayan tecil hakkımı kullansam da tecil ettirsem komplikasyonları olur mu? ne biliyim üniden sonra 2 yıl beklemek istesem filan bana gelip derler mi " hoop bilae sen zaten tecil ettirmişin ne 2 yılı gel şöyle çıkart donunu bakalım" derler mi?

teşekkürler
Sosyal ağlarda paylaş

bildiğim kadarıyla o hakkı 1 kere kullanırsan mezun olduktan sonra tekrar tecil ettiremezsin. konsolosluktan ne isterler bilemiyorum da tecil belgesi istemeleri saçma ötesi. şubeye öğrenci belgesi götürdüğünde hallolması lazım bütün sorununun. yoklamaya girince bişey olmuyo bu arada korkma boşa. doktor soruyor hastalığın varmı diye, yok diyorsun imzalayıp yolluyor.

benzer durumu ben ilk senemde yaşamıştım. hazırlığı atlamamıştım öyle takılırım 1 sene geyik olur diye, beyinsiz okul yollamamış öğrenci belgesi. sonra aynen mektup geldi eve bana da. öğrenci belgesi alıp yolladım. sonra bi daha çıkmadı ses.
Sosyal ağlarda paylaş

abi konsoloslugun telefonu yokmu?
ara iste adamlari hangi belgeler lazim de, orda hallet isini,

3 ay sonra Turkiyeye mi doneceksin ben onu anlamadim?

zaten su anda ogrenci isen, okul bitene kadar yoklamani alirlar, ozel bir tecil vs olmaz yani,

okul bittikten sonra da bildirirsin kardesim okulum bitti tecil edin bakim 2 sene diye.. ok derler..

kimse don paca yapismaz yani sana :)
Sosyal ağlarda paylaş

mulgear6 said:

babamla konuştum şimdi de artık 30a kadar tecil ediliyo burda hallet dedi

of şimdi diplomamı bulmam gerek ama
nerde kim bilir offfff

bence askerlik şubesini arayıp sor lise diplomamla tecil ettirirsem ileride okul bitince direk gidermiyim yoksa tekrar 2 yıl hakkım olur mu diye. yok çünkü bildiğim kadarıyla.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...