Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Marjinal gençlik müzik grubu kurunca COOL mu oluyor?

Canbaz

Öne çıkan mesajlar

said:
horacegoesskiing, 12 Eylül 2004 22:39 tarihinde demiş ki:
valla davula "battery" diyosan kimin cool olmak için kastıı konusunda yorum yapmamakta direnicem şahsen.

demiyim demiştim ama horasım affetmedi ;)= jak var bi de onu kaçırmışsın :p[signature][hline]lost in sorrow nights! dark one, be my guide, light my path!
follow the energizer tav$ani
gizli ninja
Sosyal ağlarda paylaş

ben bunca senedir jak diye biliyordum onu türkçesi nedir söleyebilirmisin ? kablo mu :)[signature][hline]KinGpiN the striked sazan
RamsesII'ten abarmalar;
RamsesII, 14 Ağustos 2004 14:58 tarihinde demiş ki:

Öyle sübyan bulsam ben,var ya....
RamsesII, 18 Ağustos 2004 02:05 tarihinde demiş ki:
"Bugün bacım,yarın ihtiyacım"

Sosyal ağlarda paylaş

Canbaz kardeşim;

1."Alaylı" diye bir tabir vardır. Yani bir işi eğitimini almadan tamamen yeteneklerini ÇALIŞARAK geliştirmiş bir kesimdir bu alaylılar. Ve çoğu kez "mektepliler" denen okumuş kesimden daha başarılı olmuşlardır. Çünkü sanatta esas olan yetenek ve çalışmadır.

2. Kendi içinde çelişki yaşadığın ortada. Biz konservatuar gereksizdir derken, konservatuara gidilmesin demiyoruz. Eğer insan bir yola baş koyduysa eğitimini de almak ister, bu ona zevk verir. Ama değişik sebeplerle (aile baskısı, ekonomik zorluklar vs.) konservatuara gidemeyenler de sanat yapamayacak dersek birçok cevheri heba etmiş oluruz.

3. Son olarak "mağarada doğmuş", "ayılar büyütmüş" dediğin kişiler kimlerdir? Madem ki bir söz söylüyorsun, bir düşüncen var, arkadaşların da dediği gibi arkasında dur ve açık ol. Her kim için söylüyorsan söyle çok çirkin sözler bunlar. Senin gibi hassas (!) ve Vizyon bölümünde Shrek filmi yorumlarında, "animasyona çocuk filmi diyenlere kafam girsin" diyenlere serzenişte bulunan ve terbiyeye davet eden birisine hiç yakışmıyor.[signature][hline]Biz Sultanî için "Öl!" deseler, ölürüz...
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sıralarda tipik liselerde falan bu moda oldu resmen.
"Olm ben bass'a başlicam,kafamada şapka takcam karizma olcam,kızları tavlıcam" ayağına birsürü velet eline bass'ı bageti kaptığı gibi stüdyoya gidiyo.
4 senelik gördüğüm bi basscı ile tanıştım.Ssk işhanında bi barda çalıyo kendisi.Adam gitar'a hakim ama içbi özellik yok.Çalarken yüzünü Çok kral çalıyomuş gibi triplere sokmaktan başka...yani 4 sene boyunca bass çalmamış,Sadece 4 sene boyunca bass gitarı olmuş herifin resmen.Liseden beri çalıyomuş.Kız ayağına başlamış şans eseride bi bar'ı tutturmuş gidiyo herif işte.Bende günde 7-8 saat bass gitar çalayım..
Kıl oluyorum böyle tiplere.Birazda çıkan sanatçılara gelelim,yok popstardı,türkstardı,zartzurt stardı derken başımıza hanzoları sanatçı diye koydular.
Her Şarkı Söyleyen Sanatçı değildir arkadaşlar.İşin teorisi var,teknik yanı var.Ben 10 sene boyunca konservatuvarda boşuna okumuyorum demekki.Boşuna Solfej,Dikte,Teori,Armoni,Form Bilgisi,Müzik Tarihi,Sanat Tarii dersleri görmüyorum.
Ama sonra çıkarıyolar başımıza "al müziksiyen" diye sonra gör sen cümbüşü.

Bunlar gibilerin başımıza star olmasıda Bizlerin,Türk gençliğinin suçu.Tabiiki herkes değil belki ama tutupda Bayhan dinleyen,kazansın diye mesajlar yağdıran bi gençlik olursa bayhan çıkar Star'ım ben Der.Bunu deme hakkını biz yaratıyoruz onlara.İşte ben Türkiyenin bu yanını sevmediğim için Bu sene inek gibi çalışıp Yurtdışına yatay geçiş Yapacağım.
Konservatuvar mezununa bile iş yok artık.Kimse işini yapmıyo,hiçbişey yolunda yürümüyo bu ülkede.Biri biyandan,türkiyeyi geriye götürür(bkz.zina yasası),biri devleti hortumlar.Allahtan şansım varki Almanyada bi teyzem ve bi dayım var.

Benim sizlere tavsiyem,okuyun adam olun,diplomanız olsun,master yapın,KENDİ işinizi enkral şekilde yapın,hayatınız kurtulsun.

(Oh be içimi döktüm vallaha,bunları uzun zamandır yazacak konu arıyodum :))[signature][hline]Korax, 27 Ağustos 2004 15:58 tarihinde Brook'a demiş ki:
Dünya ahiret bacım olsun..
Ayda görürsem affetmem.

[spo1=Paticik Halay ekibi]
_o_ _o_ _o_ _o_
..|.....|.....|.....|
./ ./ .../ .../
Tey,Tey,Teyyy..
Soldan Sağa:Paskal,Koraks,Tora ve Llama,Paticiğin Resmi,Tescilli Halaycıları..
Powered bY Korax & Pascal.
Pati halay ekibi kurucuları ve başları..
[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Canbaz, 12 Eylül 2004 14:01 tarihinde demiş ki:
Sepultura Bloody Roots şarksıını dinle heavy metal ama bi dinleyin Şarkının adıyla sözleri aynı: rooooooots bloody rooots roooots bloody rooots bütün şarkı adamın böyle böğürmesiyle geçior aslında ben beyeiyorum ama sanatsal bir mana taşımıor! .

Sepultra&Luciano Pavarotti - Roots Bloody Roots

Pavarottide bağırıo hatta sölediği bütün şarkılarda bağrıo odamı sanatsal bi mana taşımıo..

Bağırmak eğer sanatsal bi mana taşımamaksa yandık biz.[signature][hline].....
Günlük hayatın sıkıntısından biraz silkeler insanı,herşeyin aynı olmasından.Kişiyi bedenin ve aklın dışına çıkarıp duvara yapıştırır.
Sanırım içmek,
ertesi sabah tekrar hayata dönülebilen ve her gün tekrarlanabilen bir intihar biçimidir.

..Charles Bukowski..

[Bu mesaj Creus tarafından 13 Eylül 2004 13:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
HellHound, 13 Eylül 2004 13:12 tarihinde demiş ki:
araya parazit olarak girerek onun Pavarotti olmadigini belirtiim de :P

Her hangi bi messenger vasıtası ile göndermek isterim şarkıyı Pavarottinin sesini tanıorum :)[signature][hline].....
Günlük hayatın sıkıntısından biraz silkeler insanı,herşeyin aynı olmasından.Kişiyi bedenin ve aklın dışına çıkarıp duvara yapıştırır.
Sanırım içmek,
ertesi sabah tekrar hayata dönülebilen ve her gün tekrarlanabilen bir intihar biçimidir.

..Charles Bukowski..
Sosyal ağlarda paylaş

yeterince iyi tanimiyomussun :P

bir arastir bakalim J.B.O. kimmis? "laut!" adli bir albumlerinde neler yapmislar?[signature][hline]"Es irrt der Mensch so lang er strebt." - Faust I: Prolog im Himmel / J.W. v. Goethe
42
"Do you ever just get down on your knees and thank God that you know me and have access to my dementia?" - George "Gammy" Costanza (a.k.a. Buck Naked)
to pull a homer: to succeed despite idiocy
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman O Pavarotti değilse tüm net camiası kandırılıor buna bir dur demek lazım :)
----
Bu arada bende kandırılmış sayıyorum kendimi yasıklar olsun bana :P
---
Boş ve sonu gelmeyen bi iddia da bulunup forumun konusunu saptırttığım için ayrıca söri diorum herkesten[signature][hline].....
Sanırım içmek,

..Charles Bukowski..
Sosyal ağlarda paylaş

Ama konuile alakalı şunu eklemek istiorum her yapılan müzik sizlerin gözünde sanatsal bi anlam ifade etmeyebilir fakat bu demek deildir ki O bahsettiğiniz böğürmeler müzik değildir yada sanatsal bir değer taşımaz..
----
Ehehe biraz daha yazarsam sanat nedir gibi bi konuya yönelcem ondan gereği yok..[signature][hline].....
Sanırım içmek,

..Charles Bukowski..
Sosyal ağlarda paylaş

yuksek perdeden soylemek ile bağırmak arasındaki fark, üzerine tez yazılabilir bir konu... stadyumdakiler bağırır, şarkıcılar ust oktavdan soyler. stadyumdakilerin sesi kısılır, şarkıcını kısılmaz[signature][hline]lost in sorrow nights! dark one, be my guide, light my path!
gizli ninja
Sosyal ağlarda paylaş

Yaw yemişim pavarottiyi banane konuyu dağıtmayın burada başka işler dönüyo ,saolsun korax kardeşim tercüman oldu ... Önemli olan çalmak deil yaptığın şeyi sevmek ( "iş "deil "şey") müzikten para kazanma derdi olan kişiler böle çalışır işte, bon jovi falan filan kız düdüklüycem diye müzik yapan adamlar bunlar ve millet ciddiye alıyo bunları bilmiyorum artık nedir ne deildir .... Yanlız arkadaşlar 3 akor olayına katılmıyorum tamam şimdiki embesil nu metal(hepsi deil) hakkında dediklerinize katılıyorum ama 3 akor bir çığlığı çıkaran adamlarda boş adamlar deil ,kurt cobain e popçu diyen tipler var hala yaw ,adam 20 dolar çekmek için bankaya gittiğinde hesabında milyon dolar vardı kardeşler ama o adam parayı umursamadı ve sonu da malum dayanamadı ve intahar etti .Ötesi varmı nirvana şarkılarının ??[signature][hline]to bid you farewell......
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Nihilprophet, 13 Eylül 2004 14:29 tarihinde demiş ki:
bon jovi falan filan kız düdüklüycem diye müzik yapan adamlar

bunu cidden kastediyomusun? ona göre cevap yazacam da...[signature][hline]lost in sorrow nights! dark one, be my guide, light my path!
gizli ninja
Sosyal ağlarda paylaş

Jon bon jovi adamın adı zaten diğer grup üyeleride ezikleri oynuyo o yüzden bon jovi derken solistten bahsetmek istedim. O herif rock ın yüz karalarından biridir bilmiyosanız söliim, ally mc beal adlı dizide bu herifin vermeye çalıştığı mesaj "inşaat işçileri sadece kastan ibaret deildir di" ve adam bu konuya sanki çok ciddi bir işmiş gibi işledi o andan .itibaren gözümde petek dinçöz den bir farkı kalmadı .Tamam onu geçtim bon jovi grubunun it s my life dan başka düzgün şarkısı yoktur ve sırf solist eli yüzü düzgün diye iş yapmıştır .....[signature][hline]to bid you farewell......
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mortis, 12 Eylül 2004 22:13 tarihinde demiş ki:
Cool olma konusunda da şöle, evet insanların grubu olunca kendilerini cool hissediyorlar. çünkü bi kıza gelio adma grubum var dio. "OOO ne güzel , ne çaliosun "

zuhahaha
nerden bilrisin lan boyle duygulari[signature][hline]café del mar´dan carte blanche´ye
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Nihilprophet, 13 Eylül 2004 15:09 tarihinde demiş ki:
Tamam onu geçtim bon jovi grubunun it s my life dan başka düzgün şarkısı yoktur ve sırf solist eli yüzü düzgün diye iş yapmıştır .....

biraz geriye dönüp albümlerini dinlemeni öneririm bu adam rock ın yüz karası değil harikasıdır
runaway
you give love a bad name
living on a prayer
always
bed of roses
keep the faith
wanted dead or alive
roulette

daha bir sürü var
it's my life zaten piyasa şarkısıdır

sonra piyasa grup oldu bu g.tosh bonjovi on dan sonra soğudum onlardan

ticoymuş sie :)[signature][hline]hö?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Nihilprophet, 13 Eylül 2004 15:09 tarihinde demiş ki:
Jon bon jovi adamın adı zaten diğer grup üyeleride ezikleri oynuyo o yüzden bon jovi derken solistten bahsetmek istedim. O herif rock ın yüz karalarından biridir bilmiyosanız söliim, ally mc beal adlı dizide bu herifin vermeye çalıştığı mesaj "inşaat işçileri sadece kastan ibaret deildir di" ve adam bu konuya sanki çok ciddi bir işmiş gibi işledi o andan .itibaren gözümde petek dinçöz den bir farkı kalmadı .Tamam onu geçtim bon jovi grubunun it s my life dan başka düzgün şarkısı yoktur ve sırf solist eli yüzü düzgün diye iş yapmıştır .....

Jon bon jovi ye rockın yuz karası gibi bişey demek için insanın ya kendini çok zorlaması ya da müzik tarihinden bihaber olması gerekiyor. bir diğer seçenek de müzikten anlamaması. nerden başlasam bilemiyorum. ally mcbeal kısmına girmeyeceğim çok komik. çünkü jon bon jovi nin ilk sinema işi değil bu. senin mantığından yola çıkarsak anthony hopkins içinde sapıkların zeki olabileceği mesajını vermeye çalışıyo çok ayıp diyebiliriz. aktor olarak oynadığı rol yuzunden bir müzisyeni nasıl suçlarsın? bu nasıl mantıktır? neyse bu konudan onemli noktalar var...

içinde ticco torres ve ritchie sambora gibi iki insanı barındıran bir grup için, grup uyeleri zaten ezik fln gibi tanımlar, komik ve acı. sambora adına 7ender signature uretilen [3 model] efsane bir gitarist olmasının yanı sıra belki j.b.j den daha iyi vokal yapabilen bi adamdır. kendine has tarz ve tonu olan ve solosunu duyduğunuzda bu sambora diyebileceğiniz biridir. neredeyse tum virtüözleri dinlemiş olamama rağmen çok çok beğendiğim bi gitaristtir.

bon jovi grubunun its my life dan guzel şarkısı yoktur. işte buna çok güldüm. herhangi bir bon jovi fanına topten yaptırsan eminim its my life çoğunda ilk 10 a giremez. eywallah guzel şarkıdır ama, slippery when wet ya da new jersey albumlerinden ne şarkılar çıkar.

grubun dışında bon jovi nin 2 solo albümü [young gunsII -blaze of glory die yayınlandı bizde / destination anywhere] ve samboranın da 2 solo albümü var[biri stranger in this town / dierini hatırlamadım şimdi]. ki bu 4 album de bon jovi soundundan farklıdır. mesela jbj nin albumleri poprock a yakınken, samboranınkiler daha hardrock/glam varidir...

bon jovi grubu rock tarihine damgasını vurmuş gruplardandır. ikinci albumleri slippery when wet ile tum dunyada çok sevilmiş ve sallanan bir tarzı tekrar populer yapmışlardır. yıllar gectikçe tarzları yavaş yavaş değişmiş fakat son albumlerde tekrar eski tarza donmeye baslamışlardır. samboranın evinin bodrumunda ilk bestelerini yapan grup için eleştirmeden önce bilmek, araştırmak, en önemlisi dinlemek lazım. çünkü söz konusu bon jovi. boru değil.....

finalde bir bon jovi lyric'i yazıyorum. tabi anlayana....

We stared at the sun
And we made a promise
A promise this world would never blind us
These are my words
Our words were our songs
Our songs are our prayers
These prayers keep me strong
It`s what I believe
[signature][hline]lost in sorrow nights! dark one, be my guide, light my path!
gizli ninja
Sosyal ağlarda paylaş

Korax'a çok teşkür ediorum baba harikasın ne demek istediğimi anladığın için harbi çok saol! Cool olmakla kastim zaten ünlü adamlar deil basit okulda öğrenci olan tiplerin hadi baba stüdyoya gidek ben smells like a teen sipirti çalmayı biliorum (ki tek bildiği odur genelde) diyen tiplereydi göndermem ama bitek onlara deil normal müzik piyassasındada var böle tipler. Bu arada mağrada doğmuş dediğim İbrahim Tatlısesti madem merak ettin söliim dedim ismi ayılar büyütmüş işin dalgası ben katttım yani. Bu forumuda açmamın sebebi bizim okulda (sj) böle tipler var okul stüdyosuna kalıyorlar ama sebep kendimizi geliştirelim müzik yapalım değerlendirelim falan dğil adamların konuşmasına şahit oldum bende bass çalıorum aslında ama daha yeni yeni özel ders alıorum yani 2 yıldır tipler benide çağırdılar bende bakarıs dedim herifin vediği cevap şu oldu "baba amam karılar ffalanda dinlemeye gelecekler havamız olur cool olurus olum sonra sene sonunda falan çıkarıs kızlar bizer hasta olur" aynen buydu bu sebeple açmıştım. Ayrıca marjinal gençlik diyince neden çoğu insan rock olarak anladı? yane sadece rockçılar mı marjinal marjinalın anlamı farklı demektir herifler farklı olalım dikkat çekelim cool olalım derdindeler. Tekrar Koraxa çok teşşekürler +5[signature][hline]Canbaz
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...