Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Metal Gear Solid : Sons of Liberty

Lord-Blackthorn

Öne çıkan mesajlar

Hakkında bir yazı:

Yüzyılın en çok beklenilen oyunu, demosu çıktıktan yaklaşık bir yıl sonra, sonunda evlerimize geliyor. Beklenti boş değil, heyecan gerçekten zirvede. Oyuncuyu başından sonuna kadar hapseden bir kara delik var bu oyunda; kafalarda ise tek bir soru : MGS2 den sağ sağlim çıkılabilir mi?

Playstation 2, Yayıncı: Konami, Geliştiren: Konami, Tür: aksiyon-macera
Çıkış: 08 mart 2002

Eğer sizde ilk bölümünü oynamayanlardansanız, neden bu oyun hakkında bu kadar bahsedildiğini anlayamıyorsunuzdur. Ama MGS2’yi diğer 128 bit oyunlarından ayıran uçurumun bilincine varmak için, bu oyunu sadece bir saat oynamanız yeterli olur. Basit bir oyundan çok, yaşanması gereken bir deneyim, senaryonun ve oynanabilirliğin spiral’ine kendinize rağmen bir kaç dakikada kapılıyorsunuz. MGS2, MGS’de hissetiklerimizin 10 katını sunuyor, ıskalamak imkansız.

Yirmi üzerinden verilen bir notlamada oyunun karnesi şöyle:
Grafikler: 19, Oynanabilirlik: 18, Hayat süresi: 15, Ses: 17, Senaryo: 17
Genel not : 19
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası PS2 pahalı olmasaydı.Hemen bügün bi PS2 alıdım ve oyuna başlardım ben bu oyunun ilkini oynamadım ama oyunu bana tavsiye etmişlerdi.Ama almadım.Birde bu oyunun PS2 deki kötülüğü tuşları yani yönetmek zor birde oyuna kuş bakışı bakıyorsun ama istersende bildiğimiz FPS tarzı bakıyorsun tabi FPS tarzı bakmak için bi tuşa basılı tutmam lazımmış :)

[Bu mesaj Lord-Blackthorn tarafından 12 Mart 2002 21:47 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

O oyun bir devrimdir. Kontrollerini zor sanıyorsun ama değil. Alışma süreci geçtikten sonra şak şak istediğini yapıyorsun. En önemlisi oynanabilirlik. Tomb Raider'in on katı iyi bir dinamiği ve fiziği var. Düşün bu oyunun ilkinin alıştırma bölümü 1 cd idi. Koca bir CD sadece alıştırma yapıosun.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun çok güzel ama PS2 de düşmanın başında ? işareti çıkıp seni görünce ! işareti çıkıp ekrafından ışıklar çıkması kötü olmuş ben olsaydım bunu seslerle anlatırdım mesela adam seni görünce hey deyip emin olunca alarm alarm diye bağırabilirdi :) :) :) ama buda güzel bence oyunun tek kusuru bu[hline]Lord Blackthorn Revenge,It Is My Revenge!
Sosyal ağlarda paylaş

[edit: bir mesaj yukarki mesajları alıntı yaparak cevaplamayın, sayfa altındaki yanıtla tusunu kullanın. /karakedi]

kesinlikle haklısın.bu tip olaylar oyunun gerçekçiliğini çok düşürüyo ve o ciddi herifler şebek gibi gözüküo bence.[hline]Bütün tartışma programlarından nefret ediyorum... Forum rocks!

[Bu mesaj karakedi tarafından 14 Mart 2002 21:31 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
oyunu 3 gün içinde 2 defa bitirdim
ama hala tam senaryoyu kavrayamadım

Spoiler olabilitesi var biraz

bütün herkesin arsenal gear ın üzerinde toplandığı sahneye kadar hatta oradaki de hikayenin bir kıısmını anladım ama bir bütünlük kuramadım senaryoda

birisi(cesur ve oyunu bitirmiş birisi) bana hikayenin aslını yazabilir mi(spoiler olarak da olur ya da pm atabilir, o kadar bitirdikten sonra böyle şap gibi kalmak istemiyorum da...)[signature][hline]Head, 25 July 2003 12:45 tarihinde demiş ki:
valla en çok kutluyoruz arkadaşı
abuzittin, 15 August 2003 14:22 tarihinde demiş ki:
ben büyüyünce frp olmak istiyorum
[b]KoC Icq
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de pc versiyonu var dvd'den cd'lere aktarım olarak ama 6 cd :D ve 7 gb yer tutuyor diye bitiremeden silmek zorunda kaldım :.-( ühühühüü[signature][hline]Beynini Yedirmek İsteyen Tıklasın...

xueshen, 13 Ağustos 2004 01:42 tarihinde demiş ki:
heheheheh ben 190 pingle combo yapmış adamım hehehhee

Head, 31 Temmuz 2004 21:09 tarihinde demiş ki:
bana araba çarpmıştı
böyle fırfır dönüp düşmüştüm.
kolam da düşmüştü
kalkıp kolam nerde lan demiştim.
sürücünün sinirleri bozulmuştu küfür etmişti
sonra esnaf geldi sen çocuğa ne küfür ediyosun diye
dövdüler bunu ayaküstü.
Sosyal ağlarda paylaş

hikayeyi anladın mı peki

anladıysan bana da anlatabilirmisin bi

patriots ile ilgili olan kısmı, raiden ın gw ile olan ilişkisi
onun oraya nasıl geldiği falan

bi sitede bir şeyler okudum ama tam tatmin etmedi beni
bi de ingilizce olduğu için tam anlayamayabiliyorum[signature][hline]Head, 25 July 2003 12:45 tarihinde demiş ki:
[b]KoC Icq
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=patriots]Patriots geleceğe karar veren bir grup insan.Kimin başkan olacağını,hangi şarkının popüler olacağını vs hep onlar karar veriyor.ayrıca oyunun sonunda otacon onların 1800lü yıllarda yaşadığını buluyor falan(yanlış hatırlamıyorsam)[/spo]
bu arada gw den kastın nedir,neyin kısaltması?[signature][hline]-Oh my God,I found a penny.
-You bastard.
Cicio Bor-Eclipse
Sosyal ağlarda paylaş

Arsenal in Artifical Intelligence ı GW

patriots ile ilgili o kısmını anladım da

[spo1=patriots]1800 lü yıllarda yaşamış olan insanların oradaki olaylara sebep olmaları imkansız
başka bir manası olmalı demek istediğim
yabancı bir sitede birisi onların tanınmamak için 100 sene önce ölmüş kişilerin kimliklerini kullandıklarını iddia ediyordu ama bunun ne kadar doğru olduğu tartışılıur işte...[/spo]

o konuda açıklama lazım işte bana[signature][hline]Head, 25 July 2003 12:45 tarihinde demiş ki:
[b]KoC Icq
Sosyal ağlarda paylaş

en iyi olduğunu iddia edebilirmiyim bilmiorum
Deus Ex falan da var çünkü

ama en çok bağlandığım ve en çok sevdiğim oyun olduğunu söyleyebilirim kesinlikle

ah bi de hikayeyi yazsa birisi[signature][hline]Head, 25 July 2003 12:45 tarihinde demiş ki:
[b]KoC Icq
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=patriots]oyunda onların 1800lü yıllarda yaşaması ve geleceği belirlemeleri dışında birşeyden bahsedilmiyor.belki üçüncüsünde açıklığa kavuşur ne oldukları.[/spo]
bu arada yine anlamadım GW ile ne kastettiğini?raiden a emir veren adamdan mı bahsediyorsun?[signature][hline]-Oh my God,I found a penny.
-You bastard.
Cicio Bor-Eclipse
Sosyal ağlarda paylaş

bence orda daha fazlası var

[spo1=patriots ve GW]madem o zamandan belirliyorlar geleceği
oradaki olayların gelişimine kim nasıl karar verdi
president johnson ın patirotlar hakkında anlattıkları da tutmuyor 1800 ile
çünkü o adamın başkanlığını seçenler patriotlardı
bu demektir ki hala vardılar

patriotların arsenal gear ile bilgi paylaşımını sansürleme niyetleri vardı, o niyeti gerçekleştirmek için kullanacakları programa GW deniyor ya da Arsenal Gear ın Artificial Intelligence'ı da denebilir...[/spo]

hala sorularım cevapsız duruo valla[signature][hline]Head, 25 July 2003 12:45 tarihinde demiş ki:
[b]KoC Icq
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...