Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İnternette tanıştı

fede

Öne çıkan mesajlar

15 yasindaki kiz internetten tanistigi biriyle bulusmak icin sehir disina gittiginde o kisiyle bulusamazsa ve hava karardiginda bir parkta tek basina otururken gelen 3 yabanci erkegin hadi bize gidelim onerisine tamam diyip onlarla giderse tecavuze ugrar.

bu ona iddaa ettigi seyler apildiysa o yapilanlarin igrencligini azaltmaz hicbir sekilde ama kiz gerizekaliysa da gerizekalidir.
Sosyal ağlarda paylaş

her seferinde olmasa bile bu yüksek bi ihtimal..

bu tavrı da anlamıyorum ama

"fırtınalı yağmur altında açıklık arazide ya da denizin ortasında iseniz yıldırım çarpma oranı yüksek" desem mesela. kimse tepki gösterir mi?
peki ya "büyükbeyazların bulunduğu bir denizde, avlanma saatlerinde yüzerseniz ısırılma olasılığınız yüksektir" desem?

bu da aynı şey.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

15 yasindaki kiz internetten tanistigi biriyle bulusmak icin sehir disina gittiginde o kisiyle bulusamazsa ve hava karardiginda bir parkta tek basina otururken gelen 3 yabanci erkegin hadi bize gidelim onerisine tamam diyip onlarla giderse tecavuze ugrar.

bu ona iddaa ettigi seyler apildiysa o yapilanlarin igrencligini azaltmaz hicbir sekilde ama kiz gerizekaliysa da gerizekalidir.

o 15 yaşındaki kızın reşit olmadığını, senin gibi görüp geçirmiş, dünyayı tanıyan olgun biri olmadığını ve bu yüzden ehliyet alma, oy verme hakkının olmadığını bilmen ve eleştirini de bu ölçüde yapman gerekiyor.

eğer kendi fikrin ve birikiminle bu olayı değerlendiriyorsanız çok yanlış yoldasınız.

dasaaa sen bu tür başlıklarda hep böyle düşünüyorsun zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

her seferinde olmasa bile bu yüksek bi ihtimal..

bu tavrı da anlamıyorum ama

"fırtınalı yağmur altında açıklık arazide ya da denizin ortasında iseniz yıldırım çarpma oranı yüksek" desem mesela. kimse tepki gösterir mi?
peki ya "büyükbeyazların bulunduğu bir denizde, avlanma saatlerinde yüzerseniz ısırılma olasılığınız yüksektir" desem?

bu da aynı şey.

büyük beyazların o denizde avlandığını söylemez ve uyarmazsan, "ahaha gerzek gitmiş girmiş suya" diye yargılayamazsın.

üstteki yazdığımla aynı hemen hemen.

kıza salak aptal gerzek haketmiş, diyeceğinize ailesine diyebilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

yıldırım [int 0] ~ büyükbeyaz [int 1] ~ 60 bursalı [toplam int 1]

şimdi anladım, herifler ortalama kütük zekasında, herifler hayvan diyorsun. bizbizeyiz yahu, duysalarda alınmazlar çekinmeden de.
Sosyal ağlarda paylaş

said:

çünkü mantıklı yaklaşıyorum olaylara. mesela alkollü kullandığın arabada kemer de takmadan hız yapar ve duvara toslayıp camdan fırlarsan "e çok belliydi zaten" derim

kızın bunlardan haberi olmaması için nefes almıyor olması lazım.işin komik tarafı ise
said:
kıza salak aptal gerzek haketmiş, diyeceğinize ailesine diyebilirsiniz.

kıza ve ailesine aslında fazla bişi denilmemiş olması..

o kısmını geçip olaya odaklandık önceki sayfalarda.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
şimdi anladım, herifler ortalama kütük zekasında, herifler hayvan diyorsun

adamlar predator abi. yırtıcı diyelim.

60kişilik sürü halinde gezmesi ürkütücü yalnız. kızın sorgulaması sonrası bu sayı 20gibi daha ülke ortalaması bi sayıya düşebilir.

olabilir yani.
Sosyal ağlarda paylaş

kız değil daha çocuk. çükünün olmaması onu kız yapmıyor, zaten zekası düşük seviyede olmak zorunda. ihtiyatsız davranması çocuk aklının ve ailesinin yetiştirme tarzıyla alakalı. ama kimse de açıklık alanda yıldırım düşçek diye evden çıkmamazlık etmediğine göre bir yerlere giderken kadınların "ya bana tecavüz edilirse" diye düşünmesi mantıksız değil mi? bu adamlara hadım şart arkadaş ya da hapse girdiğinde kendisine de acılı bir tecavüz lazım başka bir şey değil. akıllanması lazım artık toplumun. kadına değer sıfır bu bu kadar basit.
Sosyal ağlarda paylaş

Estel_Anorien said:

hırsızın hiç mi suçu yok yahu?

kızın da ailesinin de salaklığı bir yana türk insanı medeniyetten azıcık nasibini alsın istiyorum. çok şey mi istiyorum?

allaşkına abi..

politik yaklaşmadan, romantik durmadan doğruyu söyle şimdi,
hiç umudun var mı bu konuda?
ikinci bi soru 2016'ya yani 5sene içinde bi iyiye gelişme olur mu sence bu ve benzeri konularda?
Sosyal ağlarda paylaş

dekolte giyene tecavüz ederler diyen gerzek adamla,böyle iğrenç bir olaya maruz kalmış kıza bu forumda 15 yaşında ne işi var bursada olacağı budur bikbik diyenler arasında hiç bir fark göremiyorum

işin garibi o konuda esip kükreyenlerden, bu konuda kızın ne işi var tabiki bu olur tarzında konuşanlar olması esas epic fail bu sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

Myshkin said:

..

o 15 yaşındaki kızın reşit olmadığını, senin gibi görüp geçirmiş, dünyayı tanıyan olgun biri olmadığını ve bu yüzden ehliyet alma, oy verme hakkının olmadığını bilmen ve eleştirini de bu ölçüde yapman gerekiyor.

eğer kendi fikrin ve birikiminle bu olayı değerlendiriyorsanız çok yanlış yoldasınız.

15 yas belki cok buyuk bir yas degil ama ilkokul cocugu yasi da degil. Biz de 15 yasinda olduk herkes gibi, gezdik tozduk ama guvende kalmak gerekiyorsa neleri yapip yapmayacagimiza dagir fikrimiz vardi. 15 yasinda hem calisip hem okuyan yiginla da insan var. Resit olmak ehliyet falan bir yana, o yasta bir insanin o heriflerle eve gitmemesi gerektigine dusunebilecek duzeyde olmamasi normal degil. 8 yasinda cocuk degil 15 yasinda bu insan, lise yasinda.
Sosyal ağlarda paylaş

tekrar söylüyorum ÇOCUK. aklı yok fikri yok. kendini olgun zanneden ama aslında olgunlaşmamış, kadın olmayı bir şey sanan ÇOCUK. çocukken herkesin yaptığı saçma şeyler var. ama her 15 yaşında görünen kıza tecavüz edilir mantığı yanlış. bursa balıkesir önemli değil. o zaman 15 yaşındaki kız evlerinin yakınındaki parkta saat 8 sularında oturursa yine tecavüze uğramaya mahkumdur bu mantıkla bakılırsa. ÇOCUK.

bir de erkek olarak düşünmeyin abi erkeklerin tecavüze uğrama olasılığı var olmasına rağmen(!) düşük. kızlar duygusal inanmaya hevesli saçma sapan bir cinsiyet.
Sosyal ağlarda paylaş

abi tabii ki 2016 ya doğru bir iyileşme olmayacak bana sorarsan kötüleşme olması daha mümkün.

maslow'un ihtiyaçlar piramidinde de fröydyen bakış açısında da cinsellik insanın yiyecek, barınma ihtiyaçlarından hemen sonra gelen en birincil ilkel ihtiyaçlarındandır.

muhafazakarlık ayağına sen doğanda olan birşeyi bastırırsan, böyle abzürt ve manyak şekillerde dışarıya çıkması son derece normal.

o yüzden en muhafazakar illerden biri olan konyada 6 aylık bebeğe tecavüz ediyorlar, o yüzden bu olay bursa gibi muhafazakarlığıyla ünlü bir şehirde gerçekleşiyor.

adım gibi eminim ki cinselliğin toplum baskısı vesaire olmadan özgürce yaşandığı ülkelerde tecavüz, taciz gibi cinsel içerikli suçların oranında çoooooook büyük azalma vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

"bu da aynı şey" demişsin ya değil işte. Bu "adamlar" seninle benimle aynı haklara sahip, zeka testine, duygu testine bilmemneye soksan belki senden benden daha yuksek notlar alabilecek varlıklar ama biryerde yanlış yapılmış.

Tornadan çıkmış olan gidiyor birinin canını yakıyor, kimse tornayı sorgulamıyor, tornadan çıkan malı sorgulamıyor, "bastığın yere baksana, buralar böyle bozuk ürünlerle dolu" deyip canı yananı sorguluyor.

Bu adamlar doğa olayı, matematik kuralı, predator değil, düzeltilebilecek şeyler. Sorunun kaynagını görüp, onun üstüne yoğunlaşmakla alakalı.

Nasrettin hoca fıkrası bile var, konusuyoz bizde sanki 5-10 kişi çözecez. peh
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

bu insanlar yeni yasa kapsaminda hadim edilecekler $imdi di mi?

evet..

hayır.

yine sizin romantik uykularınızda horlarkene olan olay şu idi.
konu basında uzuuuun süre konuşulduktan sonra hasır altı edildi. bi sonraki döneme atıldı.

ama eminim ki çoğunuzun haberi olmadı ve "aköpö bunlörö engöllöyöcök" diyecek bi sürü adamla karşılacağız dışarıda. bu adam sen değilsin bu arada.. sıradan vatandaş..
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

said:

çünkü mantıklı yaklaşıyorum olaylara. mesela alkollü kullandığın arabada kemer de takmadan hız yapar ve duvara toslayıp camdan fırlarsan "e çok belliydi zaten" derim

abi çok ama çok düz mantıkla yaklaşıyorsun olaya. araba kullanmak için ehliyet alıyorsun, ben bu kemeri takıcam, alkollü araba kullanmayacağım diyorsun. sonra takmazsan herhalde herkes sana gerizaklı der. hem kabul edip ehliyetini aldığın şey yapmayıp hemde insanların hayatını tehlikeye atmış oluyorsun. ben iyiki ölmüş bile derim

ama burada 15 yaşında bir kız. bir çocuk. sen bu çocuğu senin bildiğin şeyleri bilmediği için "tecavüz ederler tabi" diyorsun. haksız olduğun nokta bu.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ama her 15 yaşında görünen kıza tecavüz edilir mantığı yanlış. bursa balıkesir önemli değil. o zaman 15 yaşındaki kız evlerinin yakınındaki parkta saat 8 sularında oturursa yine tecavüze uğramaya mahkumdur bu mantıkla bakılırsa.

mahkumdur??

anlamamışsın sende
mantık şunu diyor..
iyi bir bölgede oturmuyorsa, problemli bir yerde oturuyorsa ve evlerinin oradaki parkta 8'de değil ama sabah 3gibi bulunuyorsa başına kötü bir iş gelme olasılığı yüksektir.

bu senin, benim içinde geçerli aslında.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...