Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Neden yabancı müzik?

Pluton

Öne çıkan mesajlar

Joe Satriani dinlemenin güzelliği bu işte . Adam herkes için ortak dili kullanıyor , gitarını :) . Ama şu var niye türk dinlemiyor diye sorarsan Türkiye'de bir Satrian, Vai , Petrucci yok da o yüzden .
-
Neden türkçe dinlemiyorum biliyormusun ?
Artık aşk temalı şarkılar dinlemekten bıktım usandım . Rap'i de cezayıda rap söyleyenleride sevmem zaten .
-
Benim için şarkıların ölümcül noktası sololardır . Türkiye'de böyle bir insanoğlu görmedim . Bana Slash'e (guns'n roses )karşı kimi göstereceksin ?
-
Bu neden NBA seyredersiniz gibi bir şey ?
Çünkü Türkiye'de Michael Jordan yok da o yüzden
-
Neden Formula seyrediyorsun
Neden Colaturka içmiyorsun
-
Önemli olan bunlar değil . Kültürümüzün bilinçli şekilde korunmasıdır .
Sosyal ağlarda paylaş

Şuna karşıyım ,
Türkçe konuşurken ingilizce kelimeler kullanılmasına son derece karşıyım . Geçen günlerde Hürriyet aldım . Gazetede Rock'n Coke hakkında şöyle bir yazı vardı . "Bir Rock festivali olmasına rağmen stage de en çok beklenen isim 50 Cent oldu ...." direkt çöpe attım bir dahada almam . Geçen günde CNN Türk'te bir programda adam söze şöyle başladı " Benim background'ım aslında ....." direkt kanalı kapadım . İşte asıl önemli olan bu . Böyle özentilik içinde olunmamalıdır . Bir evet sözcüğü yerine yes kelimesini kullanmak size kaloriden kazanç sağlamaz .
Unutmayın ki Konfiçyus ( Nasıl yazılır bilmem ) demiştir ki :
" Bir vatanı bölmenin en kolay yolu , dilini yok etmektir "

Biraz fazla tepkili bir msj oldu ama kusura bakmayın .
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Deathblade, 08 Eylül 2004 12:24 tarihinde demiş ki:
Şuna karşıyım ,
Türkçe konuşurken ingilizce kelimeler kullanılmasına son derece karşıyım . Geçen günlerde Hürriyet aldım . Gazetede Rock'n Coke hakkında şöyle bir yazı vardı . "Bir Rock festivali olmasına rağmen stage de en çok beklenen isim 50 Cent oldu ...." direkt çöpe attım bir dahada almam . Geçen günde CNN Türk'te bir programda adam söze şöyle başladı " Benim background'ım aslında ....." direkt kanalı kapadım . İşte asıl önemli olan bu . Böyle özentilik içinde olunmamalıdır . Bir evet sözcüğü yerine yes kelimesini kullanmak size kaloriden kazanç sağlamaz .

background demesi gayet normal. Özellikle iş hayatında artık böyle terimler kullanılması çok normal. İş hayatında yabancı dil kullanımı iyice arttığı için background vs. gibi kelimeler de doğal olarak kullanılabiliyor. Özentilik halinde bir ingilizce kelime kullanımı arıyorsan bkz. ceza'nın şarkıları, mirkelamın çikoletam limonetamın ortasında kamon kamon çekitağutlar patlatmasıdır...[signature][hline]Eski kız arkadaşıma mesaj atarım:
-Uyudun mu?
-Hayır sen?
Arkadaşımla telefonda:
-Naber abi?
-İyiyim saol sen?
-Ben de iyiyim... naber?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Şuna karşıyım ,

ya şey dicem hürriyet aldim bida da almam demişsin
Radikal mı okuosun normalde
=o)[signature][hline] curious about me ? photos
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Delanoresse, 07 Eylül 2004 19:12 tarihinde demiş ki:
said:
Hadescik, 07 Eylül 2004 18:30 tarihinde demiş ki:
1-)Efes türkiyede yapılmıyo.

oha yuh yazisa gel!

3-4 belki daha fazla fabrikasi turkiyede efesin ve tikky biralari carlsberg & miller gibi biralar da ayni fabrikalarda uretilmekte.

neden mizah?

Fabrikası var ama onlar sadece türkiyeye dağıtıyo bu konu hakkında daha fazla konuşma en iyisi çünkü ben bu işlerin içindeyim[signature][hline]HaD£S®
Komikalite - Bedava Asp Forum Desteği - Mizah ve Niceleri...
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı müzik türlerini yabancıların daha iyi yaptığı çok açık. Neden kendimizi sınırlayalım ki? Ama yeri gelince Türk müziğini de severek dinlerim. Önemli olan daha önce belirtildiği gibi özenti olmamak, Türk müziği ile Türkçe müziği ayırt edebilmektir.[signature][hline]Kanatlarım olsaydı bağışlayıcı olur muydum ?
Boynuzlarım olsaydı gülüşümü küçümseyen alevler olur muydu ?
Sosyal ağlarda paylaş

Saymaya başlıyorum...

1.Türk müziğinde alternatif yok.
2.Önce pop gibi başlayıp arabesk tabanlı olan şarkılardan nefret ederim.
3.Ben türk müziği de dinliyorum ki. Bkz : Teoman Bkz : Mor ve Ötesi...
4.Sözleri çok salakça.
5. Yabancı müzikten kastın nedir ? Hip-hop ve rap'i zaten sevmem sadece klasikleri dinlerim ve jazz'a bayılırım. Türk cazcılarını da dinlerim...[signature][hline]Beynini Yedirmek İsteyen Tıklasın...

xueshen, 13 Ağustos 2004 01:42 tarihinde demiş ki:
heheheheh ben 190 pingle combo yapmış adamım hehehhee
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Şuna karşıyım ,

+1[signature][hline]Beynini Yedirmek İsteyen Tıklasın...

xueshen, 13 Ağustos 2004 01:42 tarihinde demiş ki:
heheheheh ben 190 pingle combo yapmış adamım hehehhee
Sosyal ağlarda paylaş

Ben metal müzik severim ve Türkiye'de çok fazla metal grubu yok(olanlarıda deniyorum hoşuma giderse dinliyorum, mesela pentagramın hastasıyımdır)
Yabancı müzik dediğin sadece bi ülkenin müziği değil sonuçta, bi ton alternatif bulabiliyorsun.Ayırca kaliteli bulduğum bazı türk şarkıcılarıda dinlerim(levent yüksel, mfö, sezen aksu, vs)
Saçma bi soru olmuş bence bunuda belirtmeden geçemeyeceğim
Sosyal ağlarda paylaş

paso yabancı dinlioruz diye bişi yok.
bisürü dinlediğim türk grup var.
in spite, cidesphere, cenotaph, comma, mezarkabul, courtyard, knightmare, almora.... uzar gider yani.[signature][hline]Burax, 07 Eylül 2004 20:49 tarihinde demiş ki:
fıse kablo takılı ıdı ucu bostu ıste dırek 220w ıste o zaman ılk kez carpıldım öldüm allahdan ayagımda lastık terlık wardı cok ölmedim
Sosyal ağlarda paylaş

ben olaya yabancı müzik türkçe müzik die bakılmasına karşıyım.. ben müziği evrensel bi sanat olarak görüyorum (ki sanat dallarının hepsi evrensel olması gerekir) dolayısıyla yabancı türkçe ayrımı yapmam.. ama şöyle düşünün dünyada 200 den fazla ülke var ve daha fazla sayıdada kültür var.. neden bu kadar çok çeşit dinlemek varken bi tek türkçe yapılan müzik dinliyim ki? ben hepsini tatmak istiyorum.. hem ben kendi adıma söyliyim; bi şarkıyı daha çok bestesi güzelse dinlerim sözler hep ikinci plandadır.. ben hem dünyanın her ülkesinden hemde her türden şarkılar dinlemeyi tercih ederim.. ama hangi ülkeden hangi türden olursa olsun güzelse de takdir ederim..[signature][hline]Cennetin olmadığını düşle Denersen kolaydır
Cehennem yok altımızda
Üstümüzdeyse sadece gökyüzü
Tüm insanların bugün için yaşadığını düşle..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...