Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lavabo Aç Almancası

Floridsdorf

Öne çıkan mesajlar

said:
siz de haklısınız bazı şeyler kabiliyet işi

aynen öle ya.. adamlar kabiliyetsiz olduğundan berbat bi dil kullanıyorlar. o kadar kötü ki şarkılara uymuyor, komedi desen o da hiç olmadı hey hmm.. şimdi hitlerin neden polonyaya girdiğini anladım!

adamların kıvrak bir dili, komedi anlayışı, iyi müzikleri, genel kabul görmüşlüğü yok.. düşünsene..

herkes seni hakir görse sen de delirip sağa sola saldırırdın..
Sosyal ağlarda paylaş

oldukça kötü daha doğrusu eksik argümanlarla gelmek başarı getirmez troll getirir

uzun oldu

kültürel hegemonya sağolsun alaman mizahçıları bilmemen çok doğal bugün en basitinden kablolu yayında mevcut olan rtl de her hafta en az 2 gösterim vr ve adamlar her gösterimde slonutıklım tıklım yağıyor. o kadar seyirciye türkiye'de cem yılmazdan başkası yaklaşamıyor o yüzden ne kadar komedyenimiz varsa 100 civarı ileyici kaldırabilen küçük yerlerde gösteri yapıyorlar

aynı durum müzik için de geçerli, sadece sen bilmiyorsun, örnek vermek isterdim ama o kadar uzun boylu uğraşaayacağım çok istersen aranabilirsin, keza "rebecca black - friday" ingilizce bir şarkıdır, ingilizce bu kadar basittir lirik değildir. arapça olaiblecek en lirik ve edebi açıdan en güzel dildir.

ulus-devlet yaklaşımı ve modern dünyanın gidişatına göre 17. yüzyılda hollandalılar ve ingilizler yerine almanlar denizlere hükmetseydi ikinci olarak sanayi devrimi döneminde yaılmacı ve işgalci politikalarını alman prensleri birbirlerini yemek yerine o dönemde faaliyete geçirebilseydi (ki bu durum neredeyse bütün avrupa devletleri için geçerli bir durum, ortamın görece olgun olmasıyla alakalı bir şey) bugün ingilizce yerine almanca kullanıyor olurduk. ama tarihi değiştiremeyiz, tıpkı insanın zihnine yerleşen dogmatik bilgiler gibi

ha osmanlı döneminde ingilizceden daha önemli olan fransızcaydı ki bugün bir çok organizasyonun adı önce fransızca sonra ingilizce yazılır bkz: uefa, şampiyonlar ligi kupası yazısı vs.

arapça daha lirik ve şarkı, şiir gibi lirik hitabete en çok uyan dildir, gel gelelim edebiyat dünyasında en güzel dil arapçayken bunu göz önüne alarak arapçayı savunmazsın çünkü sen ingilizce biliyorsun onu öğrenmişsin bütün kaynakların da ona bağlı o yüzden objektif bir yorum yapmanı bekleyemem

sen kabul etmesen de

almanca > ingilizce

hani dasaa'yı severim de ingilizceyin temel alarak almancaya "kötü" demeyin, sanayi dönemi ingilteresi ve 2. dünya savaşı abd hegemonyaları olmasaydı ingilizce bugünkü değerinden olmazdı ama şanssızlık işte oldu bir kere.. ingilizceden önce keltçe, slavca ve roma cumhuriyetinin latincesi vardı ingilizce işte bunlardan alınıp aparılmış kırpılmış uyarlaması "bimilyoncu" tezgahında bulsam almam
Sosyal ağlarda paylaş

almancaya gülmek için eksiksiz argüman sunmaya bile gerek yok ki..

ingilizce konuşmayı öğrenenlerin espri kapasiteleri > almanca öğrenenler dememiz bile yeterli olacaktır..

tam donanımlı argüman isteyen?

adamın wot
vs
bu muhteşem kısa yazı..

keşke başka bi dil öğrenmiş olsaydın ya.
bence hâlâ geç kalmış sayılmazsın. çinceye ne dersin?
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

o yüce lisandan 1trölyer şarkı çıkıyor ve sen kötüsünü veriyorsun..

ama senin alamancandan 100şarkı çıkıyor ve.. pff ee..

abi iyi diye örnek olarak verdiğin almanca şarkı da kötü ki..

yoo gayette yeteri kadar şarkı çıkıyor oranlayacak olursa iyi çıkan şarkı sayısı da gayet yüksek ama senin bu şarkıları bilmeme sebebi tarihte gelişen olaylara bağlı, dilin yapısıyla değil senin kaçrıdığın benim anlatmaya çalıştığım nokta da buydu ama ısrarla anlamadın. bugün almanca ingilizce kadar yaygın olsaydı orada da milyonlarca şarkı çıkacaktı ve bugünkü iyi, kötü şarkı oranında olurdu yine

nicelik nitelik meselesi

almanca konuşmayı bilenin ağzından lokum gibi çıkar

mesela avrupadaki türkler türkçeyi çok kötü konuşuyor o yüzden türkçe kaba bir dil olarak geçiyor

ben konuşuyorum türkçe olduğunu anlamıyorlar, istanbul ağzıyla konuşuyorum çünkü

görece bizim dilimiz daha yumuşak olduğundan kaba geliyor ama alışınca değil hatta güzel konuşanı gelince keyif de veriyor.

"tehy got muslamic ray guns" diyen köylü de ingilizce konuluyor ki almancada daha da rahatsız ediyor bu ingilizceyi kötüleyen bir gösterge midir? hayır o o adamın ne kadar kalitesiz olduğunun göstergesidir.

bir dilin kalitesini böyle ölçemezsiniz. "kaba" demenizi anlıyorum da yani ingiiziliceyle karşılaştırdığınızda kötülenemez, ayıp. sizi kalkıp doğu akdeniz üniversitesi mezunu bir mühendisle karşılaştırıp "daü mezunu senden iyi" demeleriyle aynışey

ingilizce biliyorum bu arada dil yapısı diğer avrupa ülkeleri (türkiye de dahil) dillerine göre çok zayıf anca afrika ülkeleri dillerinden iyileridr.. belki eskimocadan
Sosyal ağlarda paylaş

said:
yoo gayette yeteri kadar şarkı çıkıyor oranlayacak olursa iyi çıkan şarkı sayısı da gayet yüksek ama senin bu şarkıları bilmeme sebebi tarihte gelişen olaylara bağlı, dilin yapısıyla değil senin kaçrıdığın benim anlatmaya çalıştığım nokta da buydu ama ısrarla anlamadın. bugün almanca ingilizce kadar yaygın olsaydı orada da milyonlarca şarkı çıkacaktı ve bugünkü iyi, kötü şarkı oranında olurdu yine

vs.
said:
1000 güzel şarkıda almanca gibi bi liste yapmak istesen sanırım 42'ten sonrasını getiremeyiz..

devamını okumadım zaten..

abi şarkı ile alamanca savunmaya kasmayın yaw.. cidden kötü..

friday friday > trio gibi bi durum var nihayetinde.. modern tarihin en kötü şarkısı olabilir. öyle ki jastin biber bile sevilir da da da'dan sonra..
Sosyal ağlarda paylaş

beyleyken beyle

düşündüğünüz kadar kaba bir dil değil yani yada şarkı yazılamaz değil, çok da güzel şarkı ayzılır ama önyargılar ve kültürel hegamonik etki sizde bir at gözlüğü yaratmış. hepimize yüzyıllar içerisinde birikimli olarak bir çerçeve çizmişler onuniçinden bakıyoruz

ayrıca ikinci dünya savaşının etkileri de var, hani sebepsiz yere almanlardan nefret etmek gibi başımıza "kakılan" şeyler bunlar onlardan soyrılmadan bana hak vermenize imkan yok denilecek her şeyi dedim
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

1000 güzel şarkıda almanca gibi bi liste yapmak istesen sanırım 42'ten sonrasını getiremeyiz..

yok getirirz, çok da güzel gelir ama sen hazır değilsin, tarihde hepimize olduğu gibi sana da bir kilit vurmuşlar diğer bazı
şeylerde olduğu gibi almancayı "kötülemeye" dünden razısın ve busenin elinde olan bir şey değil, işletmişler bir şekilde bir yere

grammer natzi denir ama neden grammer cop denmez?

müslümanlar arasında siyoniszm karşıtı benzer propangadalar gibi bu da, belirli bir kültür seviyesinin üstüne de almanları kötüleme propagandası var
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...