Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

dasaaa

Loxias

Öne çıkan mesajlar

said:
OLACAK?

Bu gelişme üzerine kitabı bilgisayarına indiren binlerce kişinin aklına ise aynı soru geldi: "Suç mu işledik?" İnternet Hukuku Uzmanı Avukat Başak Purut, konuyla ilgili HABERTURK.COM'un sorularını yanıtladı.

İşte Purut'un sözleri:

"Yayınlanan linkten kitabı bilgisayarına indirenler için hiçbir şekilde yasal sakınca olmaz. Çünkü bu konuda herhangi bir kişiye tebliği edilmiş bir şey yok. Vatandaşlar, indirip okuduğu şeyin yasaklı bir şey olduğunu bilmiyor. Kaldı ki yasaklı bile olsa bu yine suç değildir. Örgüt dokümanı olduğu konusunda zaten kesin hüküm yok. Yayında olan çok daha ağır propoganda malzemeleri var.

"İNDİRİP BAŞKALARINA GÖNDERENLER CEZA ALABİLİR"

Fakat burada şöyle bir şey var; indirip başka birine gönderen kişiler için dağıtımını sağlamaktan inceleme başlatılabilir. Yargılama neticesinde kitap taslağının örgüt dokümanı olduğu kesinleşirse, örgüt propagandası yapmaktan ceza alabilirler.

dağıtıma girerseniz sıkıntı olabilir..

bandwagon biraz daha ilerlesin. arkadasından bakarız nereye gidiyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

said:
OLACAK?

Bu gelişme üzerine kitabı bilgisayarına indiren binlerce kişinin aklına ise aynı soru geldi: "Suç mu işledik?" İnternet Hukuku Uzmanı Avukat Başak Purut, konuyla ilgili HABERTURK.COM'un sorularını yanıtladı.

İşte Purut'un sözleri:

"Yayınlanan linkten kitabı bilgisayarına indirenler için hiçbir şekilde yasal sakınca olmaz. Çünkü bu konuda herhangi bir kişiye tebliği edilmiş bir şey yok. Vatandaşlar, indirip okuduğu şeyin yasaklı bir şey olduğunu bilmiyor. Kaldı ki yasaklı bile olsa bu yine suç değildir. Örgüt dokümanı olduğu konusunda zaten kesin hüküm yok. Yayında olan çok daha ağır propoganda malzemeleri var.

"İNDİRİP BAŞKALARINA GÖNDERENLER CEZA ALABİLİR"

Fakat burada şöyle bir şey var; indirip başka birine gönderen kişiler için dağıtımını sağlamaktan inceleme başlatılabilir. Yargılama neticesinde kitap taslağının örgüt dokümanı olduğu kesinleşirse, örgüt propagandası yapmaktan ceza alabilirler.

ya hani tamam hak hukuktan anlamıyo olabilirsiniz. ama şu yukarıdaki çıkarımı yapamamak çok talihsiz bi durum. üzülüyorum yani faşizm gelmeden faşizmi kabullenen insanlar türedi her yerde.
Sosyal ağlarda paylaş

en kötü tarafı sizin düşünmeden "oyy du bunu paylaşayım" yaklaşımına girmeniz ama olayları derinlemesine düşünme yetinizin olmaması.

link sağlanması makul mü?
değil..

çok çok basit bişi yani.

en başından beri aynı şeyi söylüyorum, şu anki yasalara göre toplanılan kitabı yaymak suç ise ben burada üstlendiğim görev bunu yapmayı engellemektir.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

şu anki yasalara göre

şu an ki yasalar açık anayasanın basın ve ifade özgürlüğünü düzenleyen 26. ve 28. maddelerini inceleyebilirsin burada işler yasalara göre yürümüyor savcılar hukuk sürecinin yavaş uygulanmasından yararlanarak kendi borularını öttürüyorlar olay o yani yasaya aykırı bir durum yok.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

en kötü tarafı sizin düşünmeden "oyy du bunu paylaşayım" yaklaşımına girmeniz ama olayları derinlemesine düşünme yetinizin olmaması.

link sağlanması makul mü?
değil..

çok çok basit bişi yani.

en başından beri aynı şeyi söylüyorum, şu anki yasalara göre toplanılan kitabı yaymak suç ise ben burada üstlendiğim görev bunu yapmayı engellemektir.

abi sana bişey diyen yok haklısın o konuda. linke tıklayıp okumaktan korkanlara o laflar.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

kitap hakkında verilmiş kesin bi hüküm yokken hangi yasadan bahsediyorsun dasaa? Sacmalık.

ha orası öyle
kitap hakkında yasadışı örgüt propagandası hükmü çıkacak da (ki şu an okuyorum, böyle bişeyin çıkması İMKANSIZ)
bunu internette kim paylaşmış, kim dağıtmış bulunacak sorgulanacaklar da
ohooo nazi almayasında olmaz böyle şey rahat olun.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

kitap hakkında verilmiş kesin bi hüküm yokken hangi yasadan bahsediyorsun dasaa? Sacmalık.

düşüncelerinizi kitabın internette yayılmasından sonra soruşturma açan ve tüm gazetelerin linkleri kaldırmasına sebep olan soruşturmaya iletebilirsiniz isterseniz..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...