Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

GATA'da askerler kobay mı oldu?

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Kaynağı sabah olan haberden ne hayır gelir...

Geçen sene askerliğimi Ankara'da yaptım. Gitmeden önce yapılan incelemeler sonucu omzumda ciddi sorunlar olduğu, ve ameliyat olmam gerektiği söylenmişti. Ben yinede gittim. Askerde birkaç kez omzum çıktı ve önce Mevki hastahanesine oradan GATA'ya sevk edildim. Yapılan incelemeler sonucu yine ameliyat kararı çıktı ama ben istemediğim için yapmadılar. Görüştüğüm doktorların en düşük rütbelisi ast-teğmen, diğerleri genelde yeni paşa olmuş doktorlardı ama askerden önce doktor oldukları için bu haberde geçen mevzu gibi birşey olamaz!

Ayrıca askerdeki sağlık sorunları acil olmadığı sürece kesinlikle ama kesinlikle kişi razı olmadığı sürece ameliyat edilemez!

Gerçi burada çeşitli fikirlere kapılan ve bağnazca savunan insanlar olacak ve ben boşu boşuna yazmış olacam ama kendi deneyimlerim bu haberlerin öss sınavı da yaşanan durumları kapatmak için çıkartılan haberler gibi geldi...
Sosyal ağlarda paylaş

Her araştırma hastları tehlikeye sokabilicek presedürler icermek zorunda değil.
hatta araştırmaların coğunluğu imseyi tehlikeye sokmayan calışmalardır.

bunun dısında gönüllü olmıyan birinin kobay olarak kullanılması hertürlü etiğe aykırı, bunu gectim, gönüllü olsa bile birini kobay olarak kullanıcaksak kişinin gerekli izinleri cıkartması gerekiyo.

DAhada vahim bir nokta varki, askeriyede kobay kullanılomasına karşı cıkılmasının en önemli sebeplerinden biri, emir komuta durumudur. silah altındaki biri her türlü önermeyi emir olarak kabul etmesi için eğitilir, şartlandırılır. komutanı hasta odasına girip erlere böle böle bir şey var katılırmısınız dediğinde erler evet diyorsa bu gönüllü olduklarından değildir.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

Her araştırma hastları tehlikeye sokabilicek presedürler icermek zorunda değil.
hatta araştırmaların coğunluğu imseyi tehlikeye sokmayan calışmalardır.

bunun dısında gönüllü olmıyan birinin kobay olarak kullanılması hertürlü etiğe aykırı, bunu gectim, gönüllü olsa bile birini kobay olarak kullanıcaksak kişinin gerekli izinleri cıkartması gerekiyo.

arastirma hasteneslerinde cok iyi uyguluyorlar onu

veriyorlar kagitlari, imzalayin diyorlar okuyun mutlaka, imzalayanlarin %80 i okumadan tak diye atiyor imzayi, ki zaten bole her prosedur icin imza aldiklarindan okuycak olsan bile off yeter diyip imza atiyorsun bi bakmissin gonullusun
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

rus ekolüne kaptırmışlar kendilerini de ruslar bile kendi askerlerine yapmaz herhalde heh

ilginctirki, sovietler dısında herkez askerlerini kobay olarak kullandı ikinci dünya savaşında.

heleki almanya mth bağımlısı oldu, amerikan ingiliz pilotlarıda.

ha tabi sovyetler meth yapmayı bilmiyodu belki kaynağı yoktu orasını bilemem
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...