Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Bilgisayar kapatan" virüsü yazan hacker yakalandı

SimasheR

Öne çıkan mesajlar

said:
kavel, 08 Eylül 2004 08:00 tarihinde demiş ki:
Gelişmiş ülkelerde -kesinlikle bahsettiğim Türkiye değil!- aptal olmayan bir çocuğun eline bir c kitabı verseniz -Yine Türkiye'den birinin yazmamış olduğu bir kitap!!!!- 2 gün sonra bakın Pati Bey, virüs yazmayıda çözdüm. Hatta yazdım üstünede koydum çucuğu gibi karşınıza çıkabilir. Oldukça yüksek bir ihtimal olarak görüyorum çünkü Adamlar küçük yaşlardan beri teknoloji ile iç içe olabiliyorlar. Bunun yanısıra aldıkları eğitim gerçekten güzel. Bakın öğretim demiyorum. Öğretimde eğitim dediğim şeyin içine giriyor. Bu yüzden hem adamların kafası çalışıyor hemde kendini çok rahat aşabiliyor.

yaw yapma allasen. tamam C ile ilgili herşeyi bilmeni bekleyemem ama bu kadar iddialı konuşma. virüs yazmak için teknolojiyle iç içe olmak değil teknolojinin içini dışını bilmek gerekli. dünyanın herhangi bir yerindeki her hangi bir zeka seviyesindeki, programlama deneyimi olmayan bir çocuk eline C kitabı alıp akabinde virüs yazsın kafamı keserim.

türkçeye çevrilmiş gayet güzel kitaplar var ve kitap yazabilecek düzeyde bir çok insan var. ha ben daha çok beleş internet kaynaklarını tercih ediyorum ama elimdeki kitapların yarısı da türkçe. hatta C yi ilk öğrendiğim kitap ve dökümanlar türkçeydi ve çok da güzel anlatıyorlardı.

bilgisayarı kapatma olayını kazara bulmuş olabilir ama yayılmasını imkanı yok kazara bulamaz. bariz kasıtlı.[signature][hline]Soru: Bir ampulü değiştirmek için kaç tane C++ programcısı gerekir?

Cevap: Hala fonksyonel düşünüyorsun!
Doğru tasarlanmış bir ampul nesnesi, değiştirme metodunu genel ampul nesnesinden miras alır!
Sosyal ağlarda paylaş

dunyada ılk vırusun su eskı dısket lerden bulastıgı taaa wındow 3,1 zamanın da cıktıgı dogru onlar korunma ıcın yapıomus vırus olmus ama
gene de su son yıllarda sogle dusunelım o cernobıl vırusu yada i love you vırusu fln olmasaydı kımseler antıwırus seysı almayacaktı yane belkı de yılda bı kac defa etkılı bı vırus yapıo olabılırler yoksa nıye norton 2002 warken 2003 , 2003 warken 2004 , 2004 warken 2005 i cıkartıolar ???????? ne kadar cok vırus ne kadar cok tehlıke okkadar cok antıvırus prog satısı[signature][hline]"Erkek adam renkli takım tutmaz"
"Birgün herkes Beşiktaşlı olmasın bırakın o şeref bize kalsın"
"1903'de doğdu bizim aşkımız 2004'e geldik hala aşığız"
Sosyal ağlarda paylaş

said:

Arkadaşım sen iyi misin? Türkiye'yi kötüleyen kim. Türkiye'den olmayan dedim çünkü yazının devamında da okuduğun gibi -okuduysan tabi- eğitim sistemi farklı. Bizde ise sadece öğretim var. Eğitim neredeyse hiç yok.

Bak bu kısmına fazla laf etmiyeceğim...
said:

İkincisi yabanbı bir kitap dedim çünkü gerçekten çok rezil kitaplar yazıyorlar ve hemen hepsi başlangıç düzeyinde. Neden ? Çünkü adamın kafası daha fazlasını anlatmaya basmıyor. Hele o anlatım yöntemleri öldürüyor beni. Birbirine benzer iki dilin iki ayrı kitabını yazıyor adam okuyunca anlıyorsun ki ve tek yaptığı c/p yapmak olmuş. Ne fazladan bir bilgi nede seni daha fazla düşünmeye itecek bir kriter var. Tıkanıp kalıyorsun çünkü seni alıp götüremiyor. Böyle bir dili kullanmaktan yoksunlar.

Kocaman bir LOL Amerikan Unilerinde okutulan ve Türkiyede genelde ingilizce eğitim verilen okullarda okutulan Deitel&Deitel kitapları copy pastedir.
Bir kere daha kocaman bir LOL

said:
Bir çok ülkede bilim adamları programcılar ve bu tip sayısal olarak adlandırdığımız dallar ile uğraşan kişiler çoğunlukla en fazla makale yazıyorlar. Çünkü biliyorlarki bir kitap yazmaya kalksalar kendi anlayacakları şekilde yazacaklar ve kimseye birşey kazandıramayacaklar. Çok üst seviyede kalacak çünkü. Bir çok yazar bunun için ekstra eğitim alıyor kitap yazabilmek için.

Bu türkiyede makale yazılmadığı manasına gelmiyor. Araştırırsan gayet güzel makaleler bulursun aynı şekilde. Benim C hocamı örnek verirsem Adam Nasa ile çalışıyodu :=P
Gene bir LOL

said:
Kafayı çizmiş olan modern fizik hocamın bu işi çok iyi bildiğinden ve fiziğe aşık olduğundan eminim ama bir çok öğrenci hala adamın anlattıklarını anlamış durumda değil. Çok dikkatli dinleyenler ve dersi 1 den fazla kere almış olanlar bile tıkanıp kalıyor hocam geçen sene daha farklıydı sanki diye :) Şimdi bu durumda seninde dediğin gibi aptal olmadığımıza göre (sınıfın büyük bir kısmını aptal olmama kısmından çıkardım) demekki gayet iyi bildiği halde bu adam anlatamıyor.

Üniversitede sen araştırıp gelmezsen derse doğaldır. Bu sırf türkiyede değil tüm dünyada ne yazık ki böle. Bazı Profların çok bilmesi çok anlatması manasına gelmez. Seviye olarak yukarıda kalabilir. Yane burayada hak verebilirim.

said:
Eheh neyse kaptırdım gene yazıyorum sürekli :) Umarım anlamışsındır. Sana ya da Türkiye'ye birşey demiyorum yani ...

Tabi anladım. Ben sana yurtdışında yapılmış büyük firmaların DBlerini göstersem ne demek istediğimi sende anlarsında onu yapmak gibi bir hakkım yok.

Türkiye özellikle programcılık konusunda dünyanın gerisinde değil. Tabiki isminin duyulması çok daha zor telif hakları yüzünden bir çok programcı ilk başta kendi ülkesinde satması gereken programı satamıyacağını bildiği için bu işe girmiyor.
Ama bu adamların bizden iyi coder olduklarını göstermiyor :=)[signature][hline]Hiç kimse beni anlayamaz ,
Hiç kimse...

Sosyal ağlarda paylaş

Rahan türkçe kitaplara laf demedim. Türkiye'den olupta kitap yazanlara dedim. Çok güzel çeviriler var. Aynı zamanda Kaan Aslan'ın C kitabıda en sevdiklerimden mesela.

Diğerlerine gelince evet makale yazılıyor yazılmıyor demedim ki. sadece bilinçli yazarlar kitap yazabilmek için ekstra eğitim alıyor dedim.

Türkiye'de çok yetenekli insanlar var. Fakat 70 milyon ile bir oranlayın ne olur.

Evde değilim ve uzun uzun yazamayacağım. (Sevinmeyin lan :P)

Daha fazlada uzatmayalım zaten ama bu böyle arkadaşlar.

Bir süre olamayacağım nette. Daha sonra görüşmek üzere ...
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu anti-virüs firmaları hakkında bi işyerinde yapılan yorum çok hoşuma gitmişti aynen ordan alıntı yapıyorum ....
"...ya kardeşim nedir bu virüslerden çektiğimiz yeter artık her gün bi başkası çıkıyo...hayır bozan belli düzelten belli..aynı firmanın bi kolu malezyada çalışıyo bi kolu da amerikada çalışıyo...bööyle kazıklıyolar bizi..olmazki yaw!..."[signature][hline]anguish grief corruption deception desperation hatred anger death dishonor obedience obsession love suffer pain pain painPAİN!!!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...