Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

pena tutuşu hakkında bir soru?

arar

Öne çıkan mesajlar

sweep olmasıan sweep de adam beceremio sweep i pek
benden iyi yapar o kesin de
o adamın yaptıgı müziğin gerektirdiği tekniği yok bence[signature][hline]Bornozlu Canavar

Chemical, 13 Ağustos 2004 22:00 tarihinde demiş ki
Ben çok terbiyesiz, yaramaz ve şımarık bir çocuğum. Şimdiye kadar yaptıklarımdan dolayı bütün patilerden özür diler, büyüklerimin ellerimden öperim
Sosyal ağlarda paylaş

niye illa tüm teknikleri yalayıp yutmak gereksin ki?. kimine sırf akorlar yeter, kimi sırf solo çalar, kimi kendi çapında ne istiyorsa onu çalışır. sonuçta hepsi kendi çapında gitaristtir bence.

b.b.king'in şu ana kadar sweep yaptığını görmedim. b.b.king gitarist değil falan demeyiz herhalde di mi?

edit: hepsini öğrenmek güzel şey tabii. Norton_Antor, cyberfret.com 'da videolarla egzersizler var biraz. bir bak istersen, işene yarar umarım.
[signature][hline]"Ben bir şeyi iki kere demeeeeem, iki kere demeeeeem." Sezai Gündoğdu

[Bu mesaj Mirage tarafından 07 Eylül 2004 22:58 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Draven'den gitar dersi

Soyle bir video yaptim. Baya basit birsey oldu o yuzden kusura bakmayin. Baya karanlik + iyi calamadim, neyse ama pena olayini aciklayan birsey.

Videonun ilk kismi ritm calarken benim tutus seklim. Bas parmagindan yarim santim civari cikik birakip dirsegi gergin tutmadan akor atiyorum. Ayni zamanda penayi koprunun yaninda tutuyorum palm-mute gerekli oldugu icin. Bu olay zaten asiri basit bir sorun cikmamasi lazim.

Videonun ikinci kismi lead gitarlar icin. Penayi iyicene iceri sokuyorum, disari 2 milimetre falan cikik olsun, pinch harmonic herektigince direk basparmak etini kullanarak yapabilirsiniz. Alternate ve economy picking birlikte karisik sekilde salladim. Burda benim kullandigim yontem neck pickup inin ustunde pena sallamak. Daha fazla aciklanacak birsey yok. Genelde hersey videoda gorunuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Norton_Antor, 07 Eylül 2004 22:49 tarihinde demiş ki:
ya gitaristim diyeiblmek için hepsini yalayıp yutmak lazım diyorum ben gene de.o rock discipline video harici döküman oalrak da var mı nette?sweep egzersizi arıyorum da ben bu aralar çeşitli sitelerdekiler çok dandik sırf prensibi açıklıyor.

geç saçma sapan egzersizleri
git steve vai nin crossorads jamini çalış[signature][hline]thanatos, 4 eylül 2004 00.30 tarihinde halıya kusmuş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mirage, 07 Eylül 2004 22:56 tarihinde demiş ki:
niye illa tüm teknikleri yalayıp yutmak gereksin ki?. kimine sırf akorlar yeter, kimi sırf solo çalar, kimi kendi çapında ne istiyorsa onu çalışır. sonuçta hepsi kendi çapında gitaristtir bence.

b.b.king'in şu ana kadar sweep yaptığını görmedim. b.b.king gitarist değil falan demeyiz herhalde di mi?

edit: hepsini öğrenmek güzel şey tabii. Norton_Antor, cyberfret.com 'da videolarla egzersizler var biraz. bir bak istersen, işene yarar umarım.

tabii ki herşeyi uygulamak gerekemz mesela slash sadece pull off-hammer on yapar ama süper çalar.yavuz çetin de az teknik uygualr baya ama o da süperdir.önemli olan duygu zaten de ben yine de gerekebilir diye bilmek istiyorum.ileride bir ortamda yeri geldi mi bilmem gerekir kalmayayım öyle salak gibi.çbu arada b.b. king e laf yok tabii ki:)

p.s:baktım cyberfret tekileri yaladım yuttum zaten basit onlar adam gibi birşeyler istiyorum.[signature][hline]administrator error
Sosyal ağlarda paylaş

Draven eline sağlık bende aynen senin tuttuğu şekilde tutuyorum tahminim en doğru tutuşlardan birisi bu. harmoniklerine ve tona hastayım. Galiba kore ibanez s serisinden bi gitarın var ? diğer amfi ve pedal olarak ne kullandın bu ton için ?[signature][hline]Birisi bilmem kaç tarihinde demiş ki :
Paticik bana karı bul lan Allahsız !!!
Sosyal ağlarda paylaş

kardeşim penayı 9.15 yönünde 22.5 derecelik açıyla tutuyorsun.teller arasındaki geçiş hızına ayrıca önem ver.rüzgarın esiş yönünü ve saatteki hızını hesaplamayı unutma.aman dirseğin 90 derecelik açıyı geçmesin.yoksa hapı yutarsın. Bu arada penatyı fazla sıkma onun da bir canı olduğunu unutma.Düzenli uyku uyusun. İyi besleki istediğin performansı göstersin. Bu arada gitar'la penayı ayırıyım deme aynı yere koy birbirlerine alışsınlar ki ses konusunda yumlu olsunlart. İşte bunları yaparsan Gitarist olmuşsun demektir. ;)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
abc_123, 09 Eylül 2004 11:47 tarihinde demiş ki:
kardeşim penayı 9.15 yönünde 22.5 derecelik açıyla tutuyorsun.teller arasındaki geçiş hızına ayrıca önem ver.rüzgarın esiş yönünü ve saatteki hızını hesaplamayı unutma.aman dirseğin 90 derecelik açıyı geçmesin.yoksa hapı yutarsın. Bu arada penatyı fazla sıkma onun da bir canı olduğunu unutma.Düzenli uyku uyusun. İyi besleki istediğin performansı göstersin. Bu arada gitar'la penayı ayırıyım deme aynı yere koy birbirlerine alışsınlar ki ses konusunda yumlu olsunlart. İşte bunları yaparsan Gitarist olmuşsun demektir. ;)

ders almaktan kasıt bu herhalde:)[signature][hline]administrator error
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...