Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

pena tutuşu hakkında bir soru?

arar

Öne çıkan mesajlar

her alanda her threadde mantıksız bir tartışmaya girmeyi nasıl becerdiğini merak ediorum[signature][hline]Bornozlu Canavar

Chemical, 13 Ağustos 2004 22:00 tarihinde demiş ki
Ben çok terbiyesiz, yaramaz ve şımarık bir çocuğum. Şimdiye kadar yaptıklarımdan dolayı bütün patilerden özür diler, büyüklerimin ellerimden öperim
Sosyal ağlarda paylaş

tartışmayın gençler, deymez bunun için tartışmaya

herkes istediği gibi çalar, ister ders alır ister almaz, sonuçta önemli olan senin neler çıkardığındır, duygularını ifade edebilmendir.

atalarımız ne demiş,

müzik ruhun gıdasıdır,
sakla samanı gelir zamanı
ayağını yorganına göre uzat ... ![signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Strong. The Weak. The Innocent.
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Norton_Antor, 07 Eylül 2004 17:56 tarihinde demiş ki:
ben ilk gitar çalmış kimden öğrenmiş demedim.

İlk önce söylediklerinin arkasında durmayı öğren...

said:
Norton_Antor, 07 Eylül 2004 15:57 tarihinde demiş ki:
ilk gitar çalan kjişi de mi ders almış.kimden almış acaba çok merak ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Olaylı gidip eğitimli gitar çalmak ya da çalmamak olarak saptırmışsınız. Pena tutuşunun kuralı olsada insan içinden geldiği gibi tutar en iyi verimi almak için bir süre sonra. hocam bana sadece fikir verdi daha doğrusu o bana doğru tutuş şu dedi ben hoşuma gitmeyen tarafları değiştirip kendime uyarladım .eğitim şart diye bişey yok pena tutuşunda.[signature][hline]Birisi bilmem kaç tarihinde demiş ki :
Paticik bana karı bul lan Allahsız !!!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Norton_Antor, 07 Eylül 2004 15:57 tarihinde demiş ki:
falan gerek yok.ilk gitar çalan kjişi de mi ders almış.kimden almış acaba çok merak ediyorum.tabii ki böyle birşey olamaz gitar gelişimi yavaş yavaş gerçekleşmiş bir enstruman(hepsi gibi) ancak sonuçta herşeyi ilk uygulayanlar var.

demişim ben eksik yazıyorsun tabii oraya...[signature][hline]administrator error
Sosyal ağlarda paylaş

iyi hoş tamam da, "Pena öyle tutulmaz böyle tutulur lan!" diye
kavga etmeyin be abi... savaş, kavga, şiddet... kötü şeyler bunlar. sevgi, kardeşlik, barış da tam tersine iyi.[signature][hline]su geçer iz bırakır; turist geçer döviz bırakır.
Sosyal ağlarda paylaş

diyorum elektro gitarı alalı 1 yıla gelcek nerdeyse. çok az çalıştım ve hala rahat ettiğim bir pena tekniği bulamadım. her oturuşumda farklı bir şeyler yaparken buluyorum kendimi.

2 ay önce sadece 1 saatlik ders aldım. hocama aklıma ne geldiyse sordum. pena tekniğini de sordum. hocam da bana "gel sana senin denediklerinden değişik bir teknik göstereyim, bunu çalış, belki iyi gelir" dedi. denedim ve hiç de rahat edemedim.

yani sen nasıl ediyorsan öyle çal denilen olay ordan geliyor. sallıyorum malmsteen deli hızlı çalıyor diye onun tekniğini kopyalarsan başarılı olman garanti değil. sen rahat edemiyorsundur öyle, o ediyordur. sen belki dirseğini kullansan daha iyi olcak.

tabii ki bu işin yanlışı var doğrusu var, ama pena tutuşu böyle olur, şurdan tutcan şuranı kullancan diye bir şey yok. kim nasıl rahat ediyorsa öyle tutar. ha bunu yaparken yanlış hareketler de yapıyor olabilirsin, en kabasından bir örnek: rahat diye penayı 4 parmakla tutamazsın mesela.

dediğim gibi ben yaklaşık 1 senedir bulamadım kendi tekniğimi. oturtamadım sabit bir şey. bir gün bakıyorum başka çalıyorum öbür gün başka. ders alırsan yanlışlarını görmen çok daha kolay olacaktır bu kesin. yanlışlarını zamanla sen de farkedebilirsin, ama bilen birinin göstermesiyle aynı olmaz herhalde. bunu inkar edenin çıkacağını sanmıyorum.

bu arada lütfen yemeyin birbirinizi ya.[signature][hline]"Ben bir şeyi iki kere demeeeeem, iki kere demeeeeem." Sezai Gündoğdu

[Bu mesaj Mirage tarafından 07 Eylül 2004 20:50 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

yanlış çalıosan dogru pena tekniğine rahat etme gibi bir konforla alışamazsın zaten
hatta bi sorun oldugunu biliosan ve hocan sana tekniği gösterdiğinde rahat edemediysen emin ol dogrusu odur[signature][hline]Bornozlu Canavar

Ben çok terbiyesiz, yaramaz ve şımarık bir çocuğum. Şimdiye kadar yaptıklarımdan dolayı bütün patilerden özür diler, büyüklerimin ellerimden öperim
Sosyal ağlarda paylaş

abi gitarda iyi tekniği bikaç alık bişi mi saıosun ya da bilmemkaç aylık bişi mi ??
ilginçsiniz[signature][hline]Bornozlu Canavar

Sosyal ağlarda paylaş

abi aslında hiç girilmemesi gerekn bi tartışmaydı
hepimiz saçmaladık
bitsin brda di mi[signature][hline]Bornozlu Canavar

Sosyal ağlarda paylaş

JAmes Hetfield çok lamer tutuo mesela penayı
ama çalio mu çalio adam NOKTA! :)

takılın gençler çalışın oturur pena tekniğiniz.
ben 7 senedir çaliorum penamı da buldum pena tekniğimi de buldum hiç değiştirmiom sonuna kadar devam ederim bu şekilde . Çünkü bu şekilde rahat ediorum ki büyük ihtimalle tutuşum doğru :) çok düzgün tutuom çünkü eheueuh :)[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

bende buldum
hiçte sorun olmuyo artık
istediğim zaman hızlanıyorum istediğim zaman yavaşlıyorum
ama sanırım biraz daha çalışmam lazım pena tekniklerine sweep yaparken tapping çok zor oluyor[signature][hline]thanatos, 4 eylül 2004 00.30 tarihinde halıya kusmuş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

6 telden sweep yapmaya kasiom ben ama zorlaniom çok

yavaş yapiom da bi alexi gibi yapamiom adam efsane sweeper ya :)[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!

[Bu mesaj Mortis tarafından 07 Eylül 2004 21:19 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

yaramiyo pek moral bozuyo eheh. rock disiplini diye bi videosu var. kitabı da var gerçi. adam geliyo böyle, ilk önce ısınma falan yapıyor.. vay kolaymış falan diyosunuz. sonra 1-2-3-4 yapcaz diyo, ok yaparız diyosunuz.

sonra getiriyo metronomu 200'e 16'lık notalarla tur tur gidiyo. bi de yüzsüzce ekliyo, zor geliyosa 140'dan başlayın 8'er 8'er çıkın. ulan ben 120 yaparken anam ağlıyo. neyse..

gerisini zaten anlatmiim. ama divx player ile yavaşlatıp pena tutuşuna falan bakabilirsiniz.

bu arada bu forum bi işe yarasın bari. bu pena tekniğimi oturttum diyenler biraz tarif etsin nası tutuyorlar. bakalım herkes aynı mı tutuyor nedir? hangi eklemleri kullanıyorlar, bilek, dirsek, başparmak falan.[signature][hline]"Ben bir şeyi iki kere demeeeeem, iki kere demeeeeem." Sezai Gündoğdu
Sosyal ağlarda paylaş

ahah yok artık,
adam onu alıştırma olarak görüo

ya onlar umruda diil, aslında benim grubulma yaptığım müzik için yeterli gitar tekniğim ve yeteneğim var, o bana yeter. Yani ben power metal falna yapmıcam bişey yapmıcam böle gidip piskopat solo peşinde koşturmicam. O yüzden pek takmiom eğer siz de yapmıcaksanız o tür müzik aşırı zorlamaya gerke yok yapamassam olamz die.

çünkü onlar virtüoz .. onlar gibi olmak ... ister[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...