Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

15 milyar dolar cöpe

Revenant

Öne çıkan mesajlar

said:
bugün silaha değil geleceğe hatta uzay teknolojilerine para yatırmak gerekiyor

lol

askeri kullanımı bitti
uzay teknolojisi bitti
ırak-afganistan olayları çıktı
5sene içinde x37 üretildi
afganistan-suudiarabistan üstünde falan geziniyorlar şimdi

adamlar vietnamda kendi adamlarına ateş açtılar
80lerde yolcu uçaklarını rusya indirdi "havasahamıza girdiniz" diye
adamlar gps'i gerçekleştirmek için bi sürü uydu ile sardılar tepemizi.

savunma sanayi dediğin sadece silah değil, her şey neredeyse.

o uçak sadece basit bir silah ya da iki kanattan oluşan ve aerodinamik bir kaldırma kuvvetine tabii olan bir metal yığını değil, yeni nesil teknolojilerin birleşimi.

roket motorları, bilgisayarlardan tut kırılmaz tabaklara kadar bir çok savunma sanayinin güçlenmesi ile çıkmış şeyler.
Sosyal ağlarda paylaş

ordu olmadıktan sonra salak gibi tech kasmanın bir anlamı yok. sen tech kas, ordu basma, sonra adamlar gelip işgal etsin seni onlarca yıllık araştırma adamların cebe.

hayır, bi de senden aldıkları tech ile onlar ordu yapacak, bu sefer hiç kurtulamayacaksın adamlardan. mantıklı olalım lütfen
Sosyal ağlarda paylaş

amacı savaş olmadan da bazı teknolojiler geliştirilebilirdi

savaş teknolojik gelişim için bir "kaynak yaratma" etmeni ise bitmişiz biz..

gps ihtiyacı sadece savaş maksadıyla araştırılp geliştirilmeyebilirdi de, lojistik sektörü için geliştirilebilirdi.. keza ihtiyaçtır

silah geliştirme amaçlı geliştirilen teknolojiler beni haksız çıkarmaz ama yüzümüzü kızartır

lcd ekranlşarı da savaş jetlrinde kullanmak için geliştirildiği söylenir ama onun yerine uzay istyasyonalrındaki yer darlığı söyleneiblirdi

uzaya çıkma nedenimiz birbirimizi gözetlemek değil uzayda yaşamı ve insan için yaşanılabilir ortamı keşfetmek olaiblirdi..

ama olmadı, olmaması da beni yine haksız çıkartmıyor sadece utnamamız gerektiğini düşündürüyoer
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

ordu olmadıktan sonra salak gibi tech kasmanın bir anlamı yok. sen tech kas, ordu basma, sonra adamlar gelip işgal etsin seni onlarca yıllık araştırma adamların cebe.

hayır, bi de senden aldıkları tech ile onlar ordu yapacak, bu sefer hiç kurtulamayacaksın adamlardan. mantıklı olalım lütfen

teknoloji geliştyiren hangü ülke işgal altında?

almanya ve japonyanın ABD sömrügesi olduklarını bilmiyordum

günümüzde işgal altında olan yerler listesinde yüksek teknoloji üreticisi olup da ordusu olmayan hiç bir yer yok alla alla
Sosyal ağlarda paylaş

pardon abi ama lojistikte kimin ihtiyaç için uzaya uydu yollamasını bekliyorsun

DHL mi?
virgin bile para basmasına rağmen hala suborbital takılabiliyor.
rusya, evet putin falan glossnas için deli gibi kastı.

askeri hedefleme, millete diş bileme, savunma ve saldırı amaçları vs olmadan olmuyor bu işler

said:
lcd ekranlşarı da savaş jetlrinde kullanmak için geliştirildiği söylenir ama onun yerine uzay istyasyonalrındaki yer darlığı söyleneiblirdi

askeri yaklaşım olmasa ne sputnik, ne aya ayak basma ne de uzay istasyonu olurdu. bunu atlıyorsun.

millet ayda hakimiyet kursun diye aya sefer kasıyor -millet: hindistan+caponya+çin-
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

almanya ve japonya hala belirli limitlerin üstünde gemi, tank vs yapamıyor biliyorsun di mi? bir çok avrupa ülkesinin yaptığı gibi milli savunma işini abd ve nato'ya ihale edip orduya ayırmadıkları para ile mercedes ve toyota yapıyorlar işte.
Sosyal ağlarda paylaş

hadi soğuk savaş dönemidir tehdittir o dönemin gerekliliğidir.. bugünkü durumumuz ne? teknolojik olarak geliştik ama insaniyet namına aynı yerdemiyiz?

bir gelişim için illaki savaşı kurumsal güvenliği öne sürmek saçma ve kötü

teknoloji var huzur yok, dünya milletlieri olarak diken üstünde nereye kadar yaşayacağız? "aman falanca kafama bonba atar taramalıyla tarar dur onu gözetlemeli bir şey yapayım"

çok kötü lan.. biz bu bok çukurunda boğuluruz yakın gelecekte
Sosyal ağlarda paylaş

ben de tuvaletimizin kokulu olmasında ve yediklerimizi 100% verimle öğütüp işleyememizden utanıyorum..

doğamız bu. WW2'den önce de böyledi, sonra da böyle oldu, soğuk savaşta da bu şekilde geçirdik teknolojik yaşantımızı, dev şirketler kuruldu, onlar ekonomiye dahil olup üretime başladı ama hâlâ böle devam ediyoruz.

son iran'daki santralde bulunan "trojan" bile bunun göstergesidir.

iğrenç canlılarız, evet. ama savunma sanayii ülkeyi güçlü kılar.

ha tuvalet demişken, portable toiletlerin gelişimi de askeri kökenli.. o_O
Sosyal ağlarda paylaş

almanya'nın silah sınırlandırma zamazingosu kalkmış diyorlar ama bilemedim şimdi. ciddi bir kaynak bulamadım. var mı bilgisi olan?

bi de silahlara olan bu nefret niye? sen yap dursun kenarda, ordu yaptım diye gidip önüne geleni işgal edeceksin diye bir kural yok. sen beni dinle birader, lazım olur ilerde. yap şimdi, koy bi kenara.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

BabacumMostors said:

almanya ve japonya hala belirli limitlerin üstünde gemi, tank vs yapamıyor biliyorsun di mi? bir çok avrupa ülkesinin yaptığı gibi milli savunma işini abd ve nato'ya ihale edip orduya ayırmadıkları para ile mercedes ve toyota yapıyorlar işte.

ee.. dediğim şey işte onlar tank tüfek yapma gereksinimi duymadıkları için üretim imkanlarını geliştiren katma değeri yüksek teknolojiler üretebiliyorlar

biz kopyalıyoruz anca o iki ülke şu anda herhangi bir saldırı ve işgal tehdidi altında değil

hani benim dediğimn aynısını getirdin
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

almanya'nın silah sınırlandırma zamazingosu kalkmış diyorlar ama bilemedim şimdi. ciddi bir kaynak bulamadım. var mı bilgisi olan?

doüğru kalktı

ama damlar onunla paralel olarak zorunlu askerliği de kaldırdılar ehe

hani eskiden askere gitmek istemeyen daha uzun sürekli kamu görevi yapıyordu o zorunlulukda kalktı.. bir nevi orduyu lağvettiler
Sosyal ağlarda paylaş

benim aklıma mısırlıların gökyüzü gözlemlemeye ve matematiği kullanmaya nil nehrinin taşma dönemlerini hesaplama amaçlı oalrak geliştirmeye başladıkları

tabii tarih öncesinde yontma taş devrinde adamlar alet yapmayı sadece avcılık için yapmıyorlar bir de savunma kısmı giriyor işin içine de onlara "medeni insan" diyemiyruz

"mdeni insa" olmanın neresindeyiz bugün?
Sosyal ağlarda paylaş

çok ilerisindeyiz

"insanlarımız artık ölmesin savaşlarda" diyoruz hep.

bunu için uav yapıp düşmanlarımıza öyle ölüm kusuyoruz!!!

yaşasın medeniyet

şaka bi yana doğal afet, savaş, kıtlık vs bunlar gelişime giden şeyler hep. üzücü mü evet. ama böyle mi.. evet
Sosyal ağlarda paylaş

ya hani bırakalım doğa bizi telegf etsin o yüzden teknoloji kasalım.. ama birbirimizi öldürmek yada savunmak için yaomayalım şunu

o değil savaş çıkmasından medet uan ve bu şekilde para kazanan ülkeler aynı zamanda "ulus milliyetçiliğini bırakın" diyor.. lan ibne madem ulus milliyetçilik bitsin kimse kimseye ırkçılık yapmasın kan dökülmesin diyorsun ne diye silah geliştiriyorsun gavat?

bak kızdım şidmi..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...