Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Klasik ve Hard Rock Tavsiyeleri Alınır

Mirage

Öne çıkan mesajlar

ahoy,

forumda rock diye şöyle büyükçe bir arama yaptım. onlarca başlık açılmış, ama forumdaki potansiyel metalci kitle saolsun hepsi direk death metale doğru bir kayma yaşamış. :p

şimdi ben gittikçe metalden soğuyorum. artık böyle klasik rock vs daha zevkli geliyor. ben de böyle daha çok grup tanımak istiyorum. bu yüzden de böyle en meşhur en bilindiklerden başlayarak, az tanınanlara doğru gruplar tavsiye ederseniz sevinirim.

guns'n'roses, aerosmith, ac/dc, doors gibi gruplar. daha ağır olmasınlar mümkünse tavsiyeleriniz. aslında hafif popa da kaçabilir. no doubt gibi. ama tabii çıstak çıstak olmasın eheh.

yani özetle, pop/rock, rock, hard rock falan olabilir. ne çok yumuşak olsun ne çok sert olsun. ilk olarak meşhurları yazarsanız iyi olur. link ve siteler de iyi olur. teşekkür. bye.[signature][hline]"Ben bir şeyi iki kere demeeeeem, iki kere demeeeeem." Sezai Gündoğdu
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage Aboowww 80 lerden bahsediyorsun

Msn le ulaş bana :)

200 e yakın grup var bende :)

öhüeüh okadar değilde baya var yani 100 tane falan vardır ne sert ne hafif
:):):):)
Özelden msn i capture la

şimdilik sana
firehouse ile xyz diyebilirim[signature][hline]sevdiğin birine seni seviyorum demek ne kadar zormuş :(
Sosyal ağlarda paylaş

o yazdığım gruplar genelde 80'lerden evet de illa 80'lerden istiyorum diye bir şey yok. msn kullanmıyorum ne yazik ki. dediğin gruplara da bakcam en kısa zamanda.

led zeppelin'i biliyorum zaten.. şimdilik 100 tane grup tavsiye gerekmez sonra ne yapcağımı şaşırırım eheh. en sevdiklerinizi ya da en bilinenleri yazın öyle başlayayım.[signature][hline]"Ben bir şeyi iki kere demeeeeem, iki kere demeeeeem." Sezai Gündoğdu
Sosyal ağlarda paylaş

Hm fire house xyz sonra kiss exploited (şakaydı bu gral punk grubudur) sonracımaa skidrow bak yaw aklıma gelmio :) Tuff var

kadın beğenirsen lita ford ve vixen var vixen dakilerin hepsi kadın lita ford sadece vokal kadın sonrajıma var baya aklıma gelmiyor bunlar yeter yaf sana zaten en bilinenler bunlar

hele XYZ in İnside out,maggy,don't say no şarkısını dinledikten sonra cok seviceksin bu grubu slow şarkılarıda var What keeps me loving you ve after the rain slow şarkıları cok güzel (var da daha bi onlar geldi aklıma) fire house'ın albüm isimleri biraz saçma catagory 5,3 falan böle adamlar rakamla bozmuşlar kafayı :) hepsini indir işte takıl kafana göre :-P[signature][hline]sevdiğin birine seni seviyorum demek ne kadar zormuş :(
Sosyal ağlarda paylaş

ha evet yazmayı unutmuşum erkek kadın vokal farketmez. aslında roxette tarzı falan da olabilir. çok yumuşak çıstak çıstak pop olmasın da.. ama yine de rock ilk tercihimdir tabii.[signature][hline]"Ben bir şeyi iki kere demeeeeem, iki kere demeeeeem." Sezai Gündoğdu
Sosyal ağlarda paylaş

U2 Quenn[signature][hline]"http://www.paint.canavari.com" Anneni boya-babanı boya-arkadaşını boya kedini boya-köpeğini boya-kuşunu boya-balığını boya-mod'ları boya vs.

-Micheal Jordan mı ???
-Hayır cormadım

Genciz Güçlüyüz Atatürkçüyüz ...

[Bu mesaj John_Petrucci tarafından 04 Eylül 2004 20:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Whitesnake iyi olur hmm sonracıma Judas Priest , White Lion,
Skid Row süperdir , Van Halen daha gider bu ya ben sana şarkı şarkı öneririm icqdan bi ara..[signature][hline][i]Did I punish you for dreaming?
Did I break your heart and leave you crying?
Don't you ever dream of escaping...[i]

Sosyal ağlarda paylaş

whitesnake
white lion
great white
Xyz
Firehouse
Lita Ford
Vixen
Blue Tears
Slaughter
Jackyl
Hardline
Attraction
Def Leppard
Megadeth
Motley Crue
Guns'n Roses
Rolling Stones
Danger Danger
Dangerous Toys
Black'n Blue
Britny Fox

bunlar kolay bulunan 80 lerin grubu[signature][hline]sevdiğin birine seni seviyorum demek ne kadar zormuş :(
Sosyal ağlarda paylaş

hepsinin hikayesi dinlenesi olmasının dışında müziklerine acaip tat katar.... misal alice cooper aslında orta çağda ingilterede yakılan kadın büyücünün adıdır... jim morisson jimmy hendrix janis joplin kurt cobain.... 27 yaşında ölmüş... sonra cıma the doorsun filmini izle,the whonun tommy müzikalini izle...ozzy osbourne un sesinin küçükken kasaptaki soğuk odada çalıştığı için böyle puslu olduğu söylenir... jimmy hendrix woodstock 69 da sahnede doğaçlama şarkılar yazmıştın ve saniyede 24 nota basabilir...jim morisson ucla da okumuştur grup arkadaşı ray manzarekle bu okulda tanışmıştır.. jim morissonun eq sunun 145 olduğu söylenir (einsteinden 5 puan fazla)..elpnin klavyecisi raporlu delidir... robert plant stairway to heavenı ölen oğluna itafen yazmış.....vs vs........[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

alice cooper hard rock'ın Kral'ı olarakta bilinir yada babası herneyse birde bi söylenti duydum...

marlyn manson alice cooper ın oğluymuş sonra bu ismini soy ismini falan değiştirmiş bu doğrumu? benzerlik cok fazla cunki marlyn ile alice in[signature][hline]sevdiğin birine seni seviyorum demek ne kadar zormuş :(
Sosyal ağlarda paylaş

bir defa guns n' roses 'ın user your illusion I-II ve apetite for destyrction ı edni.hatta iştersen gn'r lies ı da edin:) biraz sof kafa dinlendirici takılmak istiyorsan aerosmith in big ones albümü var onu tavsiye edebilirim.alice cooper'ın tüm albümleri güzel zaten de school's out u alabilirsin başlangıç olarak.van halen ın da 1984 albümünü al en baba albüm odur.[signature][hline]administrator error
Sosyal ağlarda paylaş

adını bile duymadığım onlarca grup yazılmış, çok yararlı oldu teşekkürler. devamını da beklerim tabi yavaş yavaş. yararlı dopik oldu valla.

bu arada sabbath'ın zaten hastasıyım, 5 orjinal albümü var hatta da. beb daha hafif gruplar arıyorum şu anda.
[signature][hline]"Ben bir şeyi iki kere demeeeeem, iki kere demeeeeem." Sezai Gündoğdu

[Bu mesaj Mirage tarafından 05 Eylül 2004 11:25 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar çoğunu söylemiş bende şunları ekliyim

Bruce Dickinson ( Iron Maiden'ın Vokalisti - Solo Albumu ) - Tears of the Dragon
Bruce Dickinson - Change Of Heart
ve diğerleri güzeldir .

Scorpions - Still Loving You ( Bu kadar basit ama sözleri bu kadar vurucu başka parça görmedim )

Bon Jovi'nin New Jersey adlı albumu güzeldir
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...