Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fotoğraflarım

Meov

Öne çıkan mesajlar

Evet arkadaşlar fotoğraflardanda anlayacağınız üzere yeni başladım daha, bunlar ilk filmden çıkan beğendiğim fotoğraflar. Görüşlerinizi almak için sizinlede paylaşmak istedim. Her türlü iyi ya da kötü eleştiriye açığım, önemli olan kendimi geliştirebilmem, yorumlarınız için şimdiden teşekkürler :)

Makine: Canon Eos 5
Lens: 28-80mm f3.5-5.6

Buyrun;

1

2

3

4

5

6

7

Sosyal ağlarda paylaş

4 güzel olmuş, bi esktilmiş hava var :)

3. fotoğrafta hareket halindeki aracı çekiyordun sanırım. Aracı net çekebilmek için odaklama yaptıktan sonra düğmeye basacaksın ve aracı takip edeceksin kadrajda. Perde kapanana kadar tabi. Gece daha zor olabilir bu perde hızı düşük olacağından ama gündüz 1/60 gibi perde hızlarında takip ederek net çekebilmek kolay oluyor.

2'nin exif bilgilerine bakmak lazım diyecektim ki analog olduğu aklıma geldi sdf

Arkaplan biraz daha flu olabilirmiş aslında, f değeri kaçtaydı, hatırlıyor musun?

Bide çok dik çekmişsin, biraz daha yandan alsaymışsın. Işıkta da sorun var, karanlık olmuş.

5 çok karanlık, yapraklar bitirmiş ışığı, zaten ters ışık sdfg.

1'de lens biraz daha zoom yapabilse tabi daha iyi olurmuş ama yine de sadeliği hoşuma gitti :)

4. fotoğrafı beğendim ama (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

3'te aracı çekmiyordum tam bu efekti istiyordum böyle ama araç çok az daha belirgin çıksa daha iyi olurdu aslında deneye deneye tuttururum onu :)

2de f 4.0 yanlış hatırlamıyorsam.

5 in orijinal bana gelen halini görsen ağlardın ilk çektiğim fotoğraftı o koymak istedim o yüzden biraz photoshopla oynadım o kadar düzeldi ancak :)

Not: 4 hiç ışık almayan bir odada küçük bir floresenın altında çekildi.

Teşekkürler yorumlar için :)
Sosyal ağlarda paylaş

Meov said:

3'te aracı çekmiyordum tam bu efekti istiyordum böyle ama araç çok az daha belirgin çıksa daha iyi olurdu aslında deneye deneye tuttururum onu :)

2de f 4.0 yanlış hatırlamıyorsam.

5 in orijinal bana gelen halini görsen ağlardın ilk çektiğim fotoğraftı o koymak istedim o yüzden biraz photoshopla oynadım o kadar düzeldi ancak :)

Not: 4 hiç ışık almayan bir odada küçük bir floresenın altında çekildi.

Teşekkürler yorumlar için :)

7.5 çok yahu, başka fotoğrafçıları da araştır bence, hele bi de eksik verdiyse ahaha
Daha önce de bahsetmiştim, o işi direk kendisi yapan adamlar var, onları bulabilmek lazım yıkatma konusunda.

5. fotoğrafta muhtemelen enstantene çok hızlıydı, o yüzden karanlık gelmiştir. P modunda çekmek daha faydalı olur ters ışığı analog makine ile.

4. fotoğraf için floresan ışığı yeterli gelmiş allahtan, titreme falan olmamış. Sabitledin mi ki bi yere?

2. fotoğraf için de f'i 3.5'e düşürsen daha iyi olurmuş aslında, ya da uzaktan çekip 80 mm'de çekeceksin. Arkayı mümkün olan en fazla şekilde bulanıklaştırmak daha iyi olur bu tarz fotoğraflarda, çünkü fotoğrafın içeriğine birşey katmayacak ve boşa kalabalık oluşturacak şeyler var arkada.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...