Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2011 Polo GTI

Esh

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Benim bildiğim;
oktan ile güç arasında direkt bir ilişki yoktur. Sana daha fazla enerji vermez. Sadece motorun daha yüksek sıkıştırma oranlarına çıkmasına imkân verir. Kontrolsüz yanma olmadan yüksek sıkıştırma yaptığın için daha fazla güç alabilirsin. Yani sana yeni kapılar açmaktan başka birşey yapmaz :) Yanlış biliyor da olabilirim.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Doğrudur herhalde. Aydınlattığın için sağol. Otomobil işinde gazların soğukta daha iyi sıvı ile karışması (coca cola gibi) dışında kimya ile ilgili pek fikrim yok.

Daha düşük sıkıştırma oranına sahip eski focusa 100 octan hiç yaramıyor mesela. Düşük devirlerde bayıyo araba.
Sosyal ağlarda paylaş

Meraktan almıştım zaten ben de. (: 100hp'lik ve eski motorun benzin farkıyla iflah olmasını beklememiştim hiç.

Normalde de PO 97 oktan diye sattığı şeyi kullanıyorum. Daha iyi mi, daha kötü mü hiç bilmiyorum ama en azından fiyat farkı yok denilecek kadar az.

Hazın benzine indirim gelmişken ve depo boşalmışken 95'lik doldurayım, bakalım fark hissettirecek mi?
Sosyal ağlarda paylaş

sanayideki pasaoglu servise goturmustum arabayi, goturmusken de dynoya cikartalim dedik. en tutarlı dyno gene orasıymıs.
205hp çıktı superchips yazılımlı kutu ici filtreli manuel 1.4 roccom.

sonra inceleyine gordum ki kw i hpye cevirme katsayıları hatalı, ve 10 beygir fazla hesaplıyolar.
195 yani :P
zaten superchips de 197 taahhüt ediyodu
Sosyal ağlarda paylaş

buyuk intercooler i 300hp lerin altinda cok da gerekli gormuyolar diye okumu$tum bi forumda ama bilemicem sicaklik degerlerini tabi..

bunun yazi var sicagi var.

scirocco icin komple egzost kitleri cikmi$tir artik piyasaya, onlara da bi bak belki ikinci el falan bulursun.
Sosyal ağlarda paylaş

:) forge twintercooler

normal intercoolerın onune ekleniyo, kucuk bi intercooler daha

edit: tabi canım yıgınla egzoz cıktı 3 senede. simdilik miltek bi downpipe alıcam ilk asamada, ortayı iptal edip, sonu tutmayı dusunuyorum simdilik.
uygun kucuk cıkıslı ve ses yapmayacak bi son susturucu bulana kadar
Sosyal ağlarda paylaş

synthesizer said:

simdilik miltek bi downpipe alıcam ilk asamada, ortayı iptal edip, sonu tutmayı dusunuyorum simdilik.
uygun kucuk cıkıslı ve ses yapmayacak bi son susturucu bulana kadar

ortayi iptal edince cok baarmasin? bence yine de komple kit daha mantikli.

bi de ses icin $unu deneyebilirsin, spor katalizator ve spor orta susturucu aliyosun, son susturucuyu degi$tirmiyosun. boylece TUVden de geciyor arac =P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...