Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Devamlı bağlantı kopması problemi

Anelor

Öne çıkan mesajlar

Ya 3-4 sabahları ve akşam-gece haricinde internet devamlı olarak kopup duruyo.
ttneti 10 kere aradım herseferinde hat değerlerimin çok iyi olduğunu bi problem görünmediğini söylüyolar problemin modemden kaynaklanabileceğini söylüyolar adamlarla konuştuğumda düzeliyo bi sonra tekrar gidiyo.
bundan 3-4 ay öncede aynı problem vardı kendi kendine düzeldi ilk 8mbite geçtiğimdede yaklaşık 1-2 ay önce bi kaç gün aynı problem oldu gene kendi kendine düzeldi.
şimdi problem modemden kaynaklansa bi kere bozulur bi daha düzelmez dimi? ya yardım eyleyin kafayı yediriek.
Sosyal ağlarda paylaş

modemin logu varsa bak, oradaki bilgiler ise yarayabilir.

boyle sorunlar da
- telekomdan
- eve gelen hattan
- evin icindeki hattan
- modemden
eger tek bilgisayarla yasiyorsan bu sorunlari
- bilgisayarla modem arasindaki baglantidan
- bilgisayarin ethernet/wifi donanimindan
- bilgisayardaki yazilimdan

kaynaklaniyor olabilir. bunlari teker teker test edeceksin iste.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim kablolardan aynı sorunu yaşadım.Caddeden gelen kabloda gizli kırık varmış işte temas sorunu gibi biş sey anladığım kadarıyla.Benim direkt ev telefonu da 1 saniyeligine kesiliyor sonra geri geliyordu.Telefon arızaya aldırdım caddeden bizim eve gelenm kabloyu değiştirdiler.Olmadı arıza kaydına aldır evine gelip kontrol etsinler.
Sosyal ağlarda paylaş

Istanbul'da otururken oturduğum evde de aynı sorunu yaşıyordum. Arıza kaydı bıraktım bir kaç defa gelip baktılar. Kendi getirdikleri modemle denediklerinde sorun olmuyordu. Yani sorun modemden kaynaklıydı. Firmware upgrade yaptım düzelmedi bende modem üreticisine mail attım ne yapabilirim diye. Adamlar bana yeni bir adaptör yolladılar. Onu taktım sorun kalmadı. Eskisi 12v yeni yolladıkları 9v'lık idi.

Elinde varsa yada bir arkadaşından denemek için alıp başka bir modemle dene birde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...