Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bilinçlenelim

sandalye

Öne çıkan mesajlar

Estel_Anorien said:

ruh hastasına ban veririm.

Kusura bakma biz WoT yazıyoruz diye bize ruh hastası mısınız diyorlardı ben de aynını arkadaşa

said:
"Ermeniler'in yapmış olması Türkler'in yapmadığı anlamına gelmiyor."

şeklinde fikir belirtmiş olmama rağmen bana ısrarla şu şekilde baskı yaptığı için dedim;
said:

Söylesene niye söyleyemiyorsun ne var benim dediğimi kopyala ve söyle : "Ermeniler Ruslarla birlikte Türkleri ve Kürtleri öldürmüşlerdir." Bu tarihi gerçekliği seninde dile getirmeni rica ediyorum. Neden bu ricamı geri çeviriyorsun ne var bunda?

7 sayfadır falan devam ediyor bu.
Sosyal ağlarda paylaş

olitere said:

aha ben de koydum herkes kafasına göre tarih yazıyor zaten
tık

hem de öyle araştırmadım hee gugıla armenian genocide documents yazdım ilk linki tıkladım o kadar basit yani tarihten belge göstermek

belgelerde genocide ifadesi yok maksimum massacre var.

soykırımla katliam aynı şey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır hepsi propaganda?

o kadar zor değil yani daha tarafsız yazılan belgeleri ya da yazıları ayıklamak. öncelikle "X kessinlikle Y'yi sebepsiz yere dövmüştür, Y'de mazlum mazlum oturmuştur" tarzı belge ve yazıların hepsi çoğu propagandadır(bazı çok bariz durumlar dışında), kural 1.
Sosyal ağlarda paylaş

-007- said:

Arşivlerden çıkarılmış osmanlıca belge varsa propaganda falan değil.

bizde çakma osmanlıca belge yapacak yetenek, organizasyon ve öngörü yok zaten.

peki belge topluluğu diyeyim o zaman. bir site ya da kitap hep benim dediğim tarzda belgeler sunuyorsa propagandadır. oldu mu

not: ben burda belgelerin yanlışlığından değil daha çok eksikliğinden bahsediyorum. yanlış bilgi üretmek kuvvet ister ama eksik bilgi ile insanları kandırmak daha kolay

not2: ben harun yahya sergileri olduğu zaman da gidip adamlara "belgeleriniz yanlış" demiyorum. tam tersine "belgeleriniz eksik çünkü evrimi destekleyen pek çok bulgu ve fosil de var niye onları da koyup karşılaştırmalı bir sergi yapmıyorsunuz" dediğim de buna hiç bir cevap veremiyorlar. ama ilk suçlamayı oturup bütün gün tartışabilirler senle dene gör.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

hayır hepsi propaganda?

o kadar zor değil yani daha tarafsız yazılan belgeleri ya da yazıları ayıklamak. öncelikle "X kessinlikle Y'yi sebepsiz yere dövmüştür, Y'de mazlum mazlum oturmuştur" tarzı belge ve yazıların hepsi çoğu propagandadır(bazı çok bariz durumlar dışında), kural 1.
doğru olayda o zaten , biz faniler olarak bayılıyoruz egolarımızın peşinden koşup toprak parçaları için birbirimizi öldürmeye sonrada yüzsüz yüzsüz masum pozları vermeye
Sosyal ağlarda paylaş

Belgelerin hepsi aynı anlama yönelikse propaganda diyebiliriz de diyemeyiz de, tarihi gerçekleri %100 objektif gösteren belgelerin hepsi aynı yola ve anlama çıkıyorsa bu propaganda niyetli olmayabilir mesela. Bunu ayırt etmek için de belgelerin gerçekliğine bakılır. Hepsi gerçekse tamamen bilimseldir ve kesin propaganda amaçlı demek yanlış olabilir.

Hani amaç bilimse propaganda amaçlı diyemeyiz.
Sosyal ağlarda paylaş

-007- said:

Arşivlerden çıkarılmış osmanlıca belge varsa propaganda falan değil.

bizde çakma osmanlıca belge yapacak yetenek, organizasyon ve öngörü yok zaten.
abi çok samimi soruyorum sence osmanlı soykırım yapsa arşivlerine kahrolsun ermeniler bugünde nasıl tüfeğimin altında can verdiler diye döküman koyar mıydı ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...