Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hüseyin Çelik'e göre İzmir "popom gibiymiş"

Bone

Öne çıkan mesajlar

said:
Yoksa avrupa'dan bir şehiri alırız koyarız yanına... belediye'nin de uykusu kaçar. Keşke öyle olsa. Ama öyle değil işte napalım.

kabul etmeyin.. siz kabul ediyorsunuz. ülkeyi senin gibiler oluşturuyor. suçlu olan ben değilim vallahi. ahanda sensin. ve senin gibiler.
said:
bişey de çıkartamadım denilenlerden.

şaşırmadım
said:
İzmirli'nin sandıkta doğru oyu attığını söylüyorum. Vs.vs.vs.

meselenin oy olduğunu düşündüğünü öngördüğüm için
said:
"lafı söyleyen akapölü! büz cehapölüyüz!" diye kasıyorsunuz.

demiştim zaten. çünkü genel olarak türk'ün yönetime bakışı takım tutmak ile aynı. bilgi sıfır, ilgi sıfır.. ama fenerbahçeliyim ben abi..
said:
ABD'nin medeniyetiyle kavrulmuş

lol. amerika'da grupların birbirleri ile etkileşimleri şahane ama medeniyet??
kadının yapısı gereği yurtdışından teklif gelse dahi kabul edeceğini sanmıyorum. öyle diyeyim. adını hatırlarım zaten dokuz eylül'ün sfsinden bakarsam
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sadece ne hakla bu kadar karşılaştırabiliyorsunuz güzelim izmir'i garip garip şehirlerle diye araştırıyorum. "O kadar da değil ki" diyorum.

türkiye'de 4 ya da 5. merkez bankası şubesini samsun'a açan adam dedemin elinde yetişme birisiydi ve ben daha ufak bi veletken babamın yanına çaya muhabbete geldiği zamanlarda "bu samsun nasıl bu hallere düştü?" konulu geyikler açtığında bundan farklı bişeler konuşmuyordu.

yıllar geçer, o garip garip dediğin şehirler adam olur, seninki yerinde sayar, geri düşer.

izmirlilerin hala yaşatmaya çalıştıkları o izmir efsanesi biteli en az 20 sene oldu türkiye'de. cepten yiyen bir şehirsiniz işte arkadaşım. pantolona pantlon demekle ya simite gevrek demekle fark yaratamazsınız artık hehe
Sosyal ağlarda paylaş

izmir halkının bi suçu yok bu durumda bence. genel itibariyle integrity denen şeye pek bi ihtiyacımız var. bu kadar güzel insan dolu apayrı bi duruşu olan şehirin duruşunu koruması güzel şey. ayıp olan kendisine bu kadar güzellik yapan insanlara hizmet vermemek ki bu bile izmirin inatçı keçiliğinin ne kadar sağlam olduğunu gösteriyor. yani hükümet, ordu, yargı hepsi birden saldım çayıra big brotha kayıra diye giderken keşke her şehrin insanı izmir halkı gibi olsa da, canının istemediğine prim vermese, şehri bok götürse diyorum. bir ankaralı olarak bildiğim şu adamı bi tek izmir insanı dize getirebilir bence.

img

http://images.habervitrini.com/haber_resim/melih_gokcek77.jpg

ya bi de şimdiye kadar ne kadar izmirli tanıdıysam süper insanlar çıktı. havasında suyunda bişey var oranın.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

izmirlilerin hala yaşatmaya çalıştıkları o izmir efsanesi biteli en az 20 sene oldu türkiye'de. cepten yiyen bir şehirsiniz işte arkadaşım. pantolona pantlon demekle ya simite gevrek demekle fark yaratamazsınız artık hehe

bu işte
anti-izmircilik
izmir sefilleştikçe mutlu olan insanlar var
neden?

garip dediğim yer "Mimar sinan kültür bilmemnesi" diye tabela asan yerler... cuma ezanı okunurken tüm dükkanların kapandığı, tayt giyen sporcu erkeklerin dövüldüğü yerler falan.

dasaaa sen bambaşka telden çalıyosun
beni de bilimden ilimden medeniyetten anlamayan kıt zeka düz vatandaş ettin çıktın
ben belli bir düşünceyi savunmuyorum olan biteni aracı gibi açıklamaya çalışıyorum izmiri "garip garip" belediyelerle karşılaştırıp, işte hep chp'ye oy verdikleri için inattan cahillikte sürünüyorlar falan diyenlere bişeyler anlatmaya çalıştım
sence hüseyin çelik senin umursadığın sebeplerden ötürü mü çıkıp böyle konuşuyor? Gerçekten soruyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

vuvuzela said:

parayla adam olunsaydı adana kayseri kültürden medeniyetten çatlıyo olurdu,cık bakalım gece bi parkta 2 şişe bira icerken sohbet et arkadasınla,sonra laikçi oluyoz he mi ^^

hahah akşam pc başına oturduğumda yemin ediyorum bunla ilgili bişeler yazmıştım, sonra sittir et diyip silmiştim.

izmirliler anadolu'da içki içilen yer kalmadığına inanıyorlar ciddi ciddi. izmirli arkadaşlarla konu siyasete kaydığında son savunma çizgisini bu iddia oluşturuyor.

ben sonra dinci olsam bile gerçekler değişmez, türkiye'de alkol tüketimi her sene artıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

bu işte
anti-izmircilik
izmir sefilleştikçe mutlu olan insanlar var
neden?

bu iddian işte izmirlilerin görmeye devam ettikleri hayallerin bir yansıması. izmir ya da diyarbakır benim için fark etmez arkadaşım, isteyen zenginleşsin isteyen fakirleşsin. hala olmayan bir hayali yaşıyorsunuz işte. dışarıdan bakanlara garip gelen bu izmir'li anlayışı komik duruma düşüren sizi. istanbul ile sidik yarıştırmanın peşindesiniz, kendinizi taşradan saymazsınız ama görünen köy kılavuz istemez, yıllar geçtikçe geriliyorsunuz.

ohh ohh izmir'de 3 yavru kedi daha öldü
Sosyal ağlarda paylaş

said:
bu iddian işte izmirlilerin görmeye devam ettikleri hayallerin bir yansıması.

ahahaha

yaşıyoz biz o hayali rahat ol ya :D

izmir fanatikliğine ben de karşıyım, haz etmiyorum orda burda izmirliyiz böyleyiz şöyleyizci tiplere ama antizmir'ciler çok daha sefil ne yazık ki

şekil1a
Sosyal ağlarda paylaş

izmirdeki esas sıkıntı eğitimmiş yahu..

hepsi ilkokul2 terkmiş meğer

kanalizasyon vs iyidir tabii izmirden. 6şerit otoban değil ama misal 3+2gidiş 3+2geliştir. gerçi 6şerit otoban gelişmişlik emaresi sayılmaz pek. dışarıda söylemeyin, gülerler. park yerleri vs de izmirden fazladır ve şehiriçinde düzgün dağıtılmıştır. organize sanayii bölgeleri sürdürülebilirlik kapsamında şekillendirilmiştir, gecekondulara çok önceden savaş açılmıştır, rural area ve urban area oranı hâlâ aşırı uçlara kaymamış nadir yerlerdendir vs.

said:
sence hüseyin çelik senin umursadığın sebeplerden ötürü mü çıkıp böyle konuşuyor?

hayır. ama dediklerinde doğruluk payı var mı? evet var.
önceki sf.lerde de yazdım, akp şehircilikle milleti çok çok iyi kazandı. millet "akp yapar olm!" diyorsa biraz bu bilinçli beyin yıkama harekatı yüzünden diyor hani. sadece kömür yardımı değildi bu olay. şehirlere hakkettikleri hizmeti bi süreliğine temin ettiler ve insanlar buna bayıldı.

ve evet insanları bazen biraz hakir görebiliyorum. ama hakkettikleri için bu.. sizin işiniz -vatandaş olarak- yaşadığınız yeri korumak. aslında bu saçma oldu, şöle demek lazım "henüz koruyabiliyorken korumak" keza bi süre sonra gerek yönetim gerekse çevre bakımından geç kalınmış olacak.

yaw net dediğin zaten zaman kapsülü gibi bişi. 5-10sene sonra da buralarda olursa forum açar gösteririm zaten o zaman.

ha bi de rfid ile gelişmişliği göstermeye kasmak.. dostum.. bu bayağı bi düşmek oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

cıks..

hafif bi anlama güçlüğünün varlığını yakaladım. swh

said:
sadece izmir için değil bu. her yer için geçerli. izmir nihayetinde güzelliği korunulması gereken bir yer.

said:
izmir'i kapsayan kısmı izmir'in potansiyeli olması ancak bunu çarçur etmesi ve dediklerinde çelik'in sonuna kadar haklı olması..

hiçbişiyi olmayan adam sizi geçiyor.

bu salakça ve salakça olması çok rahatsız edici.

said:
şöle demek lazım "henüz koruyabiliyorken korumak"

benim en başından bile dediğimi çok daha açık yazalım..

1.hizmetsizlik böyle giderse ve akp'nin de oy oranlarını korur ya da yükseltmeye devam ederse akp bi şekilde izmir'i alır. alır ve bırakmaz. ha bi sonraki seçimlere olmaz. ama oy oranlarını sabitler ya da arttırırsa ve gelecek yönetimleriniz aynen böle devam ederse elbette kasar, basar ve alır.
2.akp bi yeri yeni aldığında 2-3sene çok güzel yatırıma bağlar. milleti acaip sevinir "olm işte aranan kan!" gazına gelir. tümü budur. ama bu gazı süper verir. ve adamlar bu olayda cidden iyiler. bakın tr'de yapılan genel seçimlere. ilk seçildiğinde akp'den memnun olmayan il/ilçe zor bulursunuz
3.sonra çinden granit getirirler, döşerler. olmadı derler ve sökerler ve keçi heykelleri dikerler.. anlatabildim mi? hı?
hı?
4.dediğim gibi izmir bu çerçevenin dışında kalan nadir yerlerden. öteki eskişehir ama o çok sağlam gidiyor. top atsan yıkılmaz. izmir paçayı kaptırdı kaptıracak -bu yönetimi kaptırmak manasında değil. ama yapılması gerekenleri yapmazsa geri kalacağı şeyler sorunlara sebep olacak manasında- du bunu da açalım. geri kaldığı şeyler olursa ne olur? çelik gibiler çıkar ve "hey burası sorunlu!! ama bakın bir de buraya. işte böle olması lazım!" deme hakkına kavuşurlar. inanın bana bunu demek güzel bir duygudur
5. ben bunu zaten daha önce de demişim lan
said:
hayvani potansiyeli olan bi şehirin bu potansiyelini boş geçiyor olması... işte bu feci lan.
tabii taraf olanların belediye yorumları biraz eğreti.. başka parti gelse, kafa yapısı tutmaz olm. kangren oluverir. iyice berbat olur. keçi heykeli ve -abi allah aşkına adamların ne alt/üst geçit sevgisi varsa- yeraltı kavşakları geliverir.

mevcut olan yönetimin halk tarafından kırbaçlanmaya ihtiyacı var ama.

benim dediğim; hâlâ kurtarılmış bölge statüsüne ve inanılmaz potansiyele rağmen tembel bir yönetiminiz var, kayserinin yönetimi sizden çok daha iyi. bunu düzeltmezseniz ya sıkıntısını çekeceksiniz ya da bi süre sonra öcü gelecek ve hediye olarak alt/üst geçitler, garip kavşaklar ve keçi heykelleri sunacak..

ve inan bana hiçbir yere gitmeyecekler

bi de o tomlu akbiller kalkalı bi sene oldu olm..

ha unutmadan, yine daha önceki bi sürü mesajda da söylediğim gibi. aynı şeyler kadıköy için de geçerli. gerçi selamiciğim benim sav'ın adamıymış diyorlar. gider de yerine başka birisi gelirse acaip sevineceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

akp izmiri biraz zor alır. son 2 yerel seçim zamanı büyük kırılmalar yaşayan mini etekli kıztürbanlı bıyıklı kız oranında hazin bir düşüş var maalesef. son 5-6 yılda baya göç aldı demek istiyorum yani yanlış anlaşılmasın. ona rağmen anca 1-2 ilçeyi alabildi akp, o kadar da ilçeleri bölüp parçaladılar uğraştılar didindiler, her türlü ayak oyunları yapıldı, her apartmandan gigantic tayyip posterlerleri sarkıtıldı ama olmayınca olmuyor.

ha bir de topik bir yerinde "izmirin nüfusu hala çok az" denmiş ve bu gelişmemişliğe bağlanmış. buna gülüp geçiyorum, gelişmişlik nüfustan mı geçiyor hacım? eğer bu nüfus bu şekilde artacaksa hiç gelişmeyelim cidden. çünkü şakirtler bizi 5'e 10'a katlar nüfus artışında. ha bunu düşünürsek belki 15 sene içinde bir seçim kazanabilir akp. tabii o zamana kadar başta duracağını pek zannetmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...