Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

AOC 2.2 Yaz Dönemi [PVP]

RRa

Öne çıkan mesajlar

FC 2.2 yaz dönemi için hazırlıklara şimdiden başladı.

EU forum'larında;

Age of Conan Europe Forums > Community Forums > English Forum > General Forums > PvP Discussion

bölümünde 2011 Version - what would you most like to see next for PVP? başlığı altında size 4 soru soruluyor.

- Should we focus on more mini-games?
Yeni mini gameler için daha fazla konsantre olalım mı?
- Should we try and focus on more objectives in the Border Kingdoms?
CE'deki Shrine of Bori factionundan söz ediyor. Daha fazla objeyi dahil edelim mi diye soruluyor.
- Should we try and focus more on sieges?
Guild savaşlarına daha fazla konsantre olalım mı?
- Should we try and focus on duels or an arena system?
Arena sistemi ve düello için ilgilenmeye çalışalım mı?

Bu sorular dışında class balansları yada pvp dengesi hakkında başka görüşleriniz varsa da bunlarıda bizimle paylaşın deniyor.

Oyuncuların genel olarak görüşleri aynı gözüküyor. Bu iyi haber. Eğer tüm oyuncular ağız birliği ederse ve developerlarda tamam yapılabilir değişilikler derse kesinlikle gerçekleştiriyorlar. Bunu en güzel 2.1'de gördük.

Oyuncuların genel olarak paylaştığı konular,

1. Bori kalksın yada adam edilsin
2. Siegeler adam edilsin, crashlar önlensin
3. Combo skip önlensin
4. Abartılı buff ve cc'ler azaltılsın
5. Serverlar arası Premade takımlarla mini game yapılabilsin
6. Yeni mini gameler eklensin
7. Arena ve düel sistemi gözden geçirilsin
8. Yeni mini game'in süresi azaltsın
9. BK invulları kaldırılsın

Mini game'deki obje ve özellikler içinse oyuncular kendi aralarında tartışmaya devam ediyorlar.

Sizde tartışmalara müdahil olabilir, fikir ve görüşlerinizi başlık altında paylaşabilirsiniz.

Oyunda bazı şeylerin yanlış gittiğini düşünüyorsanız, bazı konulardan rahatsızlığınız varsa, oyunun beğenmediğiniz özellikleri varsa... önce size bir görev düşüyor. Girip rahatsızlığınızı belirtmezseniz kimse birşey yapmaz.

Bu oyunda 12vs12 mini game fikrinin ortaya atıldığı günü hatırlıyorum. Şimdiye kadar hiç konuşulmamış bir konuydu. Ama fikir o kadar güzeldi ki biranda yüzlerce kişi destek verdi ve bu yenilik kaçınılımaz bir boyuta geldi. Şuanda her gün 12vs12 maç yapıyoruz dimi. Fikriniz daha önce kimse tarafından söylenmemiş olabilir, kimilerine göre saçma olabilir ama unutmayın ki olmayadabilir.

Tavşan dağa küsmesin. Fikir ve görüşlerinizi daha iyi bir oyun için paylaşın.
Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca kasım ayına ait "developer update" yazısında şunlar da geçiyor; 2.1 boyunca diğer karşımıza çıkacak şeyler...

- Two new max level six player instances set in the city of Pai-Kang
Paikangda 6 kişilik 2 adet 80 lvl karakterler için instance. Buradaki dropların ne olacağını merak ediyorum. zor modlar ile karşımıza çıkan khitaide yeni epic setler mi göreceğiz?

- New raid encounters in the Jade Citadel as tier four raiding expands
şu an sadece 3 boss un görülebildiği t4'de yeni karşılaşmalar.

- One new max level solo player ‘daily’ instance in Kara Korum
Günde 1 kez girebileceğimiz kara-korum tek kişilik instance.

- Two new solo ACG (auto content generation) dungeons that will scale for players between levels 40 and 80
Villalar gibi 40-80 arası karakterler için girdiğimiz lvl a göre zorluğu değişen 2 tane tek kişilik instance.
Sosyal ağlarda paylaş

:) ben de pvp yi daha çok seviyorum ama pve'yi pvp'de kullanabilmek üzere epic toplarken seviyorum. 2'si de lazım bana göre. benim orada lootlardan merak ettiğim hm yapıldığı taktirde hangi epic lootların düşeceğiydi. neyse konuyu çok da saptırmayayım.

eve önümüzdeki dönem için benim beklentim;

-sadece mini-gamelerde olmak üzere bk buff larını kaldırsınlar. pre-made seçenek olarak konsun.
-bk sahibi bir guildda olmadığım için siege e artık giremiyorum. ama sorunu ortadan kaldırmalarını isterim.
-combo-skibi önlesinler. bear shamanım var. bilindiği üzere bear shamanın hemen hemen her kombosunu combo-skip ile geçebiliyorsun ama ben kullanmamayı tercih ediyorum. tabi benim k/d oranımı olabildiğine etkiliyor.
-son olarak da bori, maden kazarak pvp puanı toplamak çok saçma geliyor. sadece kafa kol bacak olsa neyse.
-her ağlayan sınıfı revamp sonrası coşturmasınlar. rangerlar yeri göğü inletiyor şuan...
bunları zaten hemen herkes forumda belirtmiş durumda.
Sosyal ağlarda paylaş

PvP yapıyorsan eğer. PvP itemi giymelisin. Ki artık pvp item giymek pve item giymekten de daha kolay.

Jab minisine giriyorsun. Oradaki 3 bless toplama questini yapıyorsun 3 tokeni alıyorsun. Kazanarak bitirincede 4 alıyorsun.
Hv - LT - Br - TT'den de 4 tane alıyorsun.

Buda sana 11 token yapar. Benim gibi casual oyuncu olduğunu düşünüyorum. Haftaiçleri sadece akşamları yapabildiğini düşünüyorum.

Hafta içi günde 11 taneden etti sana 55 tane.
Haftasonu cd'nu 6 saate indirdiler. Hadi sen yine 8 bile desen günde 2 kere yaparsın.
22 + 22 de hafta sonundan geldi mi.

Etti sana 1 haftada 99 tane.

Artık Tier2 pvp armor parçalarını pvp lvl7'iken giyebiliyorsun.
Chest, Head ve Leg 90 token istiyor.
Diğer parçalar 45.
Guard'da polearm 135 istiyor muhtemelen sizin bluntta aynıdır.
Fakat silah için pvp lvl8 olmak gerek.

7 olduğunu farz edersek eğer full set giymen için ihtiyacın olan token 90*3 + 45*5 = 495.

495 / 99 = 5 Hafta

Tier2'yi düşünecek olursak eğer. Haftada 3 kere Tier2 raide girme şansın var. W1 W2 ve W3. Düşme ihtimali 12'de 1. Düşünce senin lootlama ihtimalin eğer diğer BS'de o parça yoksa %50. Tabi ki daha önce düşmüş ve aldığın bir itemin tekrar düşme ihtimalini saymıyorum bile.

T3 full giyinmek içinse 360 Simple Relic 3 ve 3 tanede rare relic'e ihtiyacın var.

Haftada iyi bir guilddeysen 10 relic toplarsın hadi. Buda sana 36 hafta yapar. Çok çok iyi bir guilddeysen de anca 20 relic toplarsın ki buda sana 18 hafta eder.

Tier4'ün daha neye benzediğini bilmiyorum açıkcası ama T3'den de kolay değildir heralde.

Khitai HM'lere gelince ise belki classın BS olduğu için yırtarsın oralarda epic farmlayabilirsin. Ama bir Conq, Guard, DT hatta Assasin bile olsaysın feat değiştirmen, aa'lardan feat açman şarttı. Ve BS'in önemli bir görevi olduğunu hatırlamıyorum HM'lerde ama ben şahsen guard ile yanlarından bile geçemiyorum o instanceların. Senin şansına orası olabilir. Ama o itemlerede sahip olmak için illa oraları farmlamak gerekmiyor.

Sende görmüşsündür globalde geçerler Brite Blade leg 30g need Key filan şeklinde. Keyin varsa gidersin itemi lootlarsın gruba istedikleri parayı verir çıkarsın.

Ha dersen ki ben rank4 itemlere girişcem Khita'ide onuda masaya yatıralım.

Tiger's Helm of the Painted Claw ve Tiger's Vest of the Painted Claw almak istiyorsun diğelim. BS için fena olmayan 2 item. Chest ve kafalık. Senden istediği rank4 olman hadi onu geçtim 196 tane rare trophy istiyor her parçaya. Buda sana 392 trophy yapar. Her HM'da 3 trophy düştüğünü düşünecek olursak eğer 130 kez HM farmlaman gerek.

T2, T3, HM itemleri yada Rank Khitai itemlerine sahip olunca ne olacak. Hiç birşey olamayacak. Pvp Lvl10 bir Assasin gelip 6500 unholy detox'u bir vuracak onca emeğine küfür edeceksin. Çünkü bu itemlerin hiç birinde Tenacity yok ve Protection çok az.

Halbuki bir pvpci için önemli olan 1.Protection 2.Critigation 3.Tenacity

Ha Critigation Khitai itemlerinde var evet ama tenacitysiz onunda çok önem arz ettiğini düşünmüyorum.

Bu yüzden bence sen sen ol sadece Mini game'e gir. Ne Bori ne raid. Sadece mini game.

Ganimet orada.
Sosyal ağlarda paylaş

Haklısın bir konuda pvp t2 seti giymek için gerekli pvp lvlı düşürdülerinden beri pvp yapmak isteyen adamın diğer zırhları toplamaya çalışması vakit kaybından başka birşey değil :) ama ben zaten hyrkanian seti miğfer ve shoulder dışında çekmiş durumdayım :) elimde t2 silahı ile pvpde takılıyorm. neden tiger değil de hyrkanian diyeceksin. hyrkanian ekstra zırh ve can demektir. bk sı olmayan ben içinde daha iyisi yok gibiydi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...