Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni Üniversiteler

DeaN

Öne çıkan mesajlar

• 1 yıl sonra ...
Ne yani çalışmasınlar mı?

Ben bunu böyle dedim ama kesin başka tarafa çekilecek. Açıklayayım, bir emelin var. Bu konuda oturup kafa yorup bir plan kurmuşsun. Yol haritası çıkarmışsın. Bunun karşısında birileri şuursuzca senin yaptıklarının yanlış olduğunu "hissediyor" ama karşı hamle olarak ne yapması gerektiğini bilmiyor. Hatta senin attığın adımın ne olduğunu bile çözemeyecek kapasitede. Sırf arkasına birilerini alabilmek için "heralde amacı para yürütmektir" demiş. Şimdi senin karşına çıkıp adam "sen insanları kandırıyorsun, cebine çalışıyorsun" falan diyor. Güler geçersin elbet, çünkü adam daha senin ne yaptığının bile farkına varmamış. Sonra bir avuç insan çıkıp diyor ki "örgütlenme". "Yahu sen örgütlenmeyi beceremiyorsun, bana kalkmış örgütlenme diyorsun." dersin.

Bu trafikteki taksici zihniyetine benziyor biraz. Taksiler kendi aralarında kavga ederler. Ama taraflardan birisi trafikteki herhangi biriyse, taksiciler birbirilerine destek olur. Ama sürücülerden hiçbirisi, o taksicilerden dayak yiyene yardım etmez. Çünkü taksicileri birbirilerine yakın hissettiren bir "label" var. Bu onların birlik olmalarını sağlayabiliyor. Öte yandan minibüsçülerde de aynı durum söz konusu.

Kısacası beğenmiyorsanız, sizin de çalışmanız gerek. Bu adamlar nasıl amaçlarına ulaşmak için senelerce ince ince işlemişler, şimdi meyvesini topluyorlar, sizin de aynısını yapmanız lazım. Yapmıyorsanız da kuru gürültü, başka bir şey değilsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...