Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

demin sigarayı bırakmaya karar verdim

FromTheHell

Öne çıkan mesajlar

Valla resimler etkilediyse kusra bakma :)

Ama sigara içen bir insan olarak zaten zararlarını biliyorsun bunları milyon kez söylemeye gerek yok ( aslında var, bu meretin içinde zilyon tane zehir var ( diyince aklıma geldi bu meretin içinde bu kadar zehirli madde varken, ben anlamıyorum sigarası yere düşünce içmeyenleri, yani yerdeki toz topraktan geçen mikrop, senin bir sigara içerken vücuduna verdiğin zararın 1/10 'unu vereceğini sanmıyorum - gereksiz bilgi))

Kendi adıma ben bir sınır koydum, o da üniversite bitimi. Daha doğrusu üniversite ve eğitim hayatım yükseldikçe yükselen alkol tüketimi ile, buna doğru orantılı bir şekilde artan sigara tüketimim. Bu konudada kendime güveniyorum,o gün geldiğinde sigarayı bırakacağım. Ama şu anda bu "meret" 'le mutluyum ve bugünkü hayat koşullarımda sigara içmek istiyorum ve mutluluk duyuyorum. ( Vücuduma verdiği zarardan elbette rahatsızım ). Ama dediğim gibi bu meretsiz bira içemiyorum. Gereksiz sakız çiğneme triplerine giremeyeceğimi bildiğim için baştada söylediğim gibi kendime belli bir çizgi koydum ve o noktaya geldiğimde gerçekten bırakacağım buna inanıyorum. Sen eğer o çizgiyi bugün çektiğine inanıyorsan bırak azaltmayı ve bugün bırak, bir daha da içme.

Bu arada üniversiteyi bitirmeme 6-7 ay var, şimdi sigarayı 1 yıl daha fazla içmek için 3-4 ders bıraksam olmaz di mi :)

Not : Bu ileti bira ve sigara eşliğinde yazılmıştır ve kendini 5 saniye içinde yok edecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

ya zaten bıraksam da sigarayı, bira içerken yanında kesin içerim. ayrıca şu ana kadar üzerimdeki tek etkisi sanırım şekerli şeylere olan ilgimi azaltması. çikolatadır şekerdir asla yiyemez oldum. canım hem istemiyo, hem de iğreniyorum falan. normal su bile çok şekerli geliyo hatta. bişeylerimi bozdu kesin ama çözemedim. tütün aldım tekrardan bi de, sarmaya üşenince zoraki azaltmış oluyorum, güzel hissediyorum az içince de.
ne amaçsız bi post oldu lan bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Edit : Dediğim gibi eğer ben birayla içiyorum, yemekten sonra içiyorum, konserde içiyorum, sinemadan sonra içiyorum dersen zaten sigarayı bırakmamış oluyorsun.

Belli bir yerde, belli bir duraksama da bulunup "ben ne yapıyorum" deme cesaretini göstermen lazım. Yoksa o ben bira içerken içerim sadece demen, psikolojik olarak sigara içmeni körüklemese bile bira içme oranını körükleyebilir böylece sigara içme oranın vs ...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...