Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Godaddy Forward Sorunu

El-Barto

Öne çıkan mesajlar

Son bir haftadır godaddy de dns olarak değil de forward olarak ayarladığım adresler çalışmamaya başladı. Bilgisayarımda opendns ayarlıyken adresler açılıyor ama otomatik dns seçiliyken bir süre bekleyip sonunda hiçbir şey açılmıyor.

Bu sorunla ilgili godaddy'e de mail attım ama onlarda suçu ttnet'te buldular. TTNET'ten de tabii ki uzun uğraşlar sonucu mantık sınırları içinde bir cevap bile alamadım. Aynı sorunla karşılaşan veya fikri olan varmı acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

selam! aynı sorun yüzünden sitelerim açılmıyor. Host başka firmada ve sorun yok, hiç bir şekilde. Dediğiniz gibi forward olmasından mı bilemiyorum ama benim sitelere giriş olmuyor ve bekliyor ve sonunda bağlanamadı diyor. dns yönlendirmesi nasıl yapılıyor onu becerememiştim. Bu konuda bilgisi olup problemi aşmam için gerekenleri anlatabilecek bir arkadaş bana yardımcı olursa çok sevinirim. lütfen!

Not: Forward with Masking kullanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
merhaba,
benim godaddy den aldığım domainler açılmıyor. fakat proxy sitelerinden girdiğimde açılıyor. web sitem başka hostta ve o host da bir domainim daha var. o domainime girdiğimde sitem açılıyor. Neden bu godaddy deki domainlerimden açılmıyor bana bu konuda yardımcı olabilecek varmı denemediğim şey kalmadı önceden çalışıyordu taki 3 hafta öncesinde kadar. Go daddy ye attığım yazıda A kaydını 64.202.189.170 yapmamı istediler ve adamlar yurtdışı oldukları için sitenizde problem yok açılıyor internet chache nizi temizleyin demişlerdi ilk, sonra A kaydını yukardaki gibi yapın 48 saat bekleyin dediler. Ama beklesemde birşey fark etmiyor.

asıl host tumdaki domain : www.guvenlikteson.com/sanalgez/ (sitem buradan sorunsuz açılıyor)
go daddy deki domainlerim:
www.sanalgez.com (http://www.proksi.org/ sitesinden sorunsuz açılıyor)
www.sanalizle.com (http://www.proksi.org/ sitesinden sorunsuz açılıyor)

müşterim için yaptığım site:
asıl host tumdaki domain : isabellakuafor.guvenlikteson.com/
go daddy deki domainlerim: www.isabellakuafor.com (http://www.proksi.org/ sitesinden sorunsuz açılıyor)

domain manager ekranından Domain Information altındaki Forwarding:Forward with Masking seçili ve http://www.guvenlikteson.com/sanalgez/ adresine yönlendirilmiş durumda fakat bir türlü bu durumu düzeltemedim. türk telekomla mı alakalı bu durum yoksa ne, aynı sorunları yaşayan varmı aranızda, bana yardım edebilir mi?

Birde bu ping den godaddy domainlerimin ayarlı olduğu ipden zaman aşımı mesajı geliyor ama hosttaki domainimden cevap geliyor aşşağıdaki gibi. birde sitemin hosttaki ip adresini explorer a girdiğimde sitem normalde açılması gerekirken açılmıyor bunların hepsinde bana yardımcı olabilecek birisi çıkarsa minnettar olacağım.
C:>ping www.sanalgez.com

sanalgez.com [64.202.189.170] yoklanıyor32 bayt veri ile:
İstek zaman aşımına uğradı.

64.202.189.170 için Ping istatistiği:
Paket: Giden = 4, Gelen = 0, Kaybolan = 4 (%100 kayıp),

C:>ping www.guvenlikteson.com

www.guvenlikteson.com [82.197.131.89] yoklanıyor32 bayt veri ile:
82.197.131.89 cevabı: bayt=32 süre=84ms TTL=55
82.197.131.89 cevabı: bayt=32 süre=86ms TTL=55
82.197.131.89 cevabı: bayt=32 süre=85ms TTL=55
82.197.131.89 cevabı: bayt=32 süre=84ms TTL=55

82.197.131.89 için Ping istatistiği:
Paket: Giden = 4, Gelen = 4, Kaybolan = 0 (%0 kayıp),
Mili saniye türünden yaklaşık tur süreleri:
En Az = 84ms, En Çok = 86ms, Ortalama = 84ms
Sosyal ağlarda paylaş

Valla bütün postunu okumadım ama ben bu isin nedenine iki haftada ulaşmıştım. freesoccer diye bi site yüzünden adana başsavcılığından godaddy'nin forward dnsleri tümüyle banlanmış. Nasıl bir mantıkla iş yapmışlarsa, açtırmak için de yeniden savcılık kararı, mahkeme falan gerekiyomuş. Forward yerine direkt dns kullanınca düzeldi benim sorunum.
Sosyal ağlarda paylaş

El-Barto dns ile nasıl hallettin banada anlatırmısın? Godaddy de ki domain manager da A kaydı var bilirsin.64.202.189.170 diğe. Ben onu benim www.guvenlikteson.com adresimin ipsi yapıyorum 48 saat bekliyorum yine düzelmiyor. ayrıca aksilik nerde bilmiyorum çünkü 82.197.131.89 bu ipyi girdiğimde sitem yerine hata sayfası açılıyor ama başka sitelerin ipsini girdiğimde direk açılıyorlar bunla ilgili hostumda mı bir ayarlama gerekiyor, bu nedenle mi açılmaz. yoksa senin yapmış olduğun yöntem tam olarak nedir bana yardım edebilirsen sevinirim. hostumda awardspace de, fakat www.guvenlikteson.com açılıyor bütün adresleri buraya bağlıyordum ben farklı değildiler önceden dediğim gibi bu sorun 3-4 haftadır var. senin dediğin gibi godaddy in bu ip yasaklı sanırım çünkü proxy sitelerinde adresler açılıyor. bu dns işini adım adım tam yolu nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

Ya şimdi şöyle ki, senin host servisinde godaddy'se kaçarı yok başka yere taşıycaksın. Çünkü türkiye'den godaddy'nin dns ipleri yasaklanmış işte.

Eğer hostun başka başka bi yerdeyse, o hostun dns adreslerini alıp onları yazıcaksın. Şuna benzer bişiler olur işte:
ns.alivelihost.com ve ns.alivelihost2.com

Eğer kendin host etmiyosan zaten bu A kaydı falan hostun kendi panelinden halloluyo.

edit: şöyle bişey denesene bakalım dnsdemi sorun
hosts dosyasını açıp guvenlikteson.com 82.197.131.89 yaz
bundan sora açıp dene siteni bakalım ne açılıyo.
Sosyal ağlarda paylaş

aynı sorun bende de var. yurt dışından siteye rahatca giriliyor fakat türkiyeden giremiyoruz. (hidemyass ktunnel vb sitelerden de giriliyor)

bu dns domain host konularında baya bi lame olduğumdan çözemedim. godaddy'e attığım mailde üzgünüz bi şey yapamayız sizin internet sağlayıcınızdan falan demişlerdi.

benimki sadece domain, blogspot dan bir url şeklinde forwardlanmış. nameserver değiştirin denmiş, fakat ben nerenin nameserverini falan yazıcam ne yazıcam?

ps, bi aptala anlatır gibi anlatırsanız sevinirim.
pss, bu siteye türkiyeden girilemeyecekse gg mi oldu diycez?
psss, eğer gg ise domaini iptal ettirip başka yerden satın almamız mumkun mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Arkaşalar Godaddy olayı şu şekilde çözdü, sizede bilgi verebilmak amacı ile (nede olsa aynı yerden yaralıyız) foruma üye oldum....

Bir arkadaşta türkçeye çevirsin herkes anlasın yada daha detaylı anlatsın bize şimde free host açmak zorundamıyız?

Thank you for contacting Online Support.

Unfortunately, we only have one forwarding IP at this time. You may try using hosted 301 redirects to forward, but I an not aware of any DNS alternatives. You would to setup hosting and then use one of the following redirects:

To set up your Free Hosting credit, please use the following instructions:

• Select ' Free Products' under the 'My Products' section.
• Click 'Hosting Accounts'
• Click 'Activate Your Free Account'
• Select the type of account you wish to use, and the domain you want associated with the account.
• Follow the on-screen instructions to setup the account.

The Hosting Manager screen will display.

• Enter or select the domain name you want to use for the hosting account.
• If you want to use Frontpage for this account, select 'Install' next to Frontpage Extensions.
• Create a User ID and password for the hosting account. This is the User ID and password that you will use to access your free Web Statistics page as well as your hosting account.
• Click 'Continue'
• Verify your account information. If everything is OK, click 'Submit'.

If everything is done correctly you will see a congratulations message informing you that your account will be ready for use in a few minutes. You will receive an email message once your hosting account is ready to use. This email message will include all of your basic account management information.

If you renamed or moved pages of your website, a 301 redirect lets you automatically redirect visitors and search engine spiders to your new pages while maintaining your search engine ranking.

For example, you can redirect traffic from oldpage.php (.asp or .jsp) to "http://www.newdomain.com/newpage.html" and retain your search engine ranking and back links.

Use the code below to redirect traffic to your pages using a 301 Redirect.

NOTE: In the code examples below, replace "oldpagename" with the name of your old Web page from which you want to redirect traffic and replace "newpage.html" with the name of the new Web page to which you want to redirect traffic.

PHP

Save this as oldpagename.php

header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
header("Location: http://www.newdomain.com/newpage.html");
exit();
?>

ASP

Save this as oldpagename.asp

<%@ Language=VBScript %>
<%
Response.Status="301 Moved Permanently"
Response.AddHeader "Location", "http://www.new-url.com"
%>

ASP.NET

Save this as oldpagename.aspx

ColdFusion

Save this as oldpagename.cfm

<.cfheader statuscode="301" statustext="Moved permanently">
<.cfheader name="Location" value="http://www.newdomain.com/newpage.html">

.htaccess

When using a Linux server with the Apache Mod-Rewrite module enabled, you can create a .htaccess file to ensure that all requests to coolexample.com will redirect to www.coolexample.com, where "coolexample.com" is your domain. Save the .htaccess file in your old website's root directory, which is the same directory as your index file. You can create a .htaccess file with the following code:
RewriteEngine on
rewritecond %{http_host} coolexample.com [nc]
rewriterule (.*)$ http://www.coolexample.com/$1 [r=301,nc]

IIS with Your Dedicated or Virtual Dedicated Server

When using a Windows server, you can redirect to a 301 page using IIS.

In the Internet Services Manager, select the file or folder you want to redirect.

From the right-click menu, select a redirection to a URL.

Specify the file name of the page to which you want to redirect.

Select The exact URL entered above.

Select A permanent redirection for this resource.

Click Apply.

Please let us know if we can assist you in any other way.
Sosyal ağlarda paylaş

Problemim mailde gelenleri aynen uygulayarak çözüldü :) Teşekkürler arkadaşlar...

Önce free hosting yaptım, her alan adıma bir tane verdi 10mb'lik (windows veya linux server farketmez sadece yönlendirme yapacağız nasılsa html desteği ikisinde de var) sonra index.html adında bir sayfa oluşturdum ve içine şu kodu ekledim;

Sosyal ağlarda paylaş

equis said:

Problemim mailde gelenleri aynen uygulayarak çözüldü :) Teşekkürler arkadaşlar...

Önce free hosting yaptım, her alan adıma bir tane verdi 10mb'lik (windows veya linux server farketmez sadece yönlendirme yapacağız nasılsa html desteği ikisinde de var) sonra index.html adında bir sayfa oluşturdum ve içine şu kodu ekledim;

arkadaşım bana yardımcı olabilir misin?

ben yukarıda ingilizce olan yönergeleri izleyip

her domainime free host açtım daha daha sonra Hosting Control Center'dan Files butonuna tıklayıp senin yazdığın kodu yazdım ve index.html olarak kaydettikten sonra dosyayı upload ettim dosya yüklenmiş oldu fakat siteye girdiğimde kodda yazdığım adrese yönlenmedi daha doğrusu sayfa görüntülenemiyor dedi her zaman olduğu gibi

yani facebooktaki kullanıcı adıma yönlendirmek istiyorum böyle yaptım acaba yanlışlık nerede?

acaba Domain Manager'da Domain Information altındaki Forwarding kımınada yine yönlendireceğimiz adresi yazmamız mı gerekiyor? yani hem domain manager'dan yönlendireceğiz hemde index.html yoluyla mı yönlendirmemiz gerekiyor? ben mi yanlış anladım?

yardımcı olabilir misiniz?
Sosyal ağlarda paylaş

kashar said:

Sana kıyak daha kolay bir şey yapayım
index.html ye bu kodu ekle

Bak yondendirme js nerden yuklicen benimkini al www.aytash.com/mertaydogdu/yonlendirme.js
Daha ne yapalım :) Onun içini aç yönlendirme süresini ve adresini değiştir.

çok teşekkürler senin yazdıklarını uygulayarak hallettim

5 saniye içinde yönlendiriliyor, tarayıcı başlığındada Yükleniyor... yazıyor ve yönlendirdiğim adres açılıyor.

keşke hiç bunlara gerek kalmadan eskisi gibi Go Daddy'nin kendi domain forwarding'ini kullanabilseydik.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...